Diskuze

Prazdroj začal vyrábět lehčí Primus. Lidé prý chtějí pivo na žízeň

Zatímco pivovary v poslední době posilují výrobu ležáků a speciálů, Plzeňský Prazdroj věří, že na trhu má šanci i lehčí pivo s menším množstvím alkoholu. Největší pivovar v zemi snížil u výčepního piva Primus obsah alkoholu z 4,2 na 3,8 procenta a také stupňovitost, tedy obsah látek v extraktu před kvašením.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tak kolik je tam chmelového extraktu jsme se v článku nedozvěděli. Tedy toto pivo určitě kupovat nebudu, dávno je na odstřel a vyhýbám se mu jak čert kříže. Žiji jen jednou a nemám čas pít takové receptury, které mi nabízí pivo Primus. Kdysi to bylo docela dobré pivo, ale co je z něj dnes, to doufám neponese název České pivo. Jaký asi tam bude slad a chmel ze Žatce?

0 0
možnosti

Ať vyráběj třeba bezestuňový pivo. Třeba na leštění parket. Jsou jiná piva a lepší! Třeba kvasnicová Polička, anebo Rychtář 15-ka. Kdo neochutnal prohloupil.

1 0
možnosti

nepodepsaný článek :(

jen si vyrábějte a prodávejte chcanky... a ať se vám to pak vrátí :-P

0 0
možnosti

Dobrá desítka? Kupte si teď v Bille Pivní kufr, 8 různých desítek z menších pivovarů, a garantuji vám, že nad europatoky typu Gambrinus nebo Primus (o Klasikovi ani nemluvím) už definitivně zlomíte hůl.

3 1
možnosti

Na žízeň jedině desítku Bernarda... ;-D

1 0
možnosti

Kombinace "převlékače kabátů" Barrosa a italského novinářského plátku je zárukou 1000 % jistoty pravdivosti tvrzení ;-D;-D;-D;-D huráááá na Rusko ;-D

0 0
možnosti

Na žízeň je Gambrinus. Někdy mi přijde, že by člověk nenadýchal snad ani po dopití

0 0
možnosti

Ukázkový EUROBEER, který se díky kvalitě patoku může vařit i v Zimbabwe a ještě (přes dopravní náklady) bude ziskový - pokud se nejde zoufalec, co to bude pít.

1 1
možnosti

J10a31n 43U28l21r18i52c87h

2. 9. 2014 0:09

1. Takže Primus sestupuje z hlavní kategorie "slušná univerzální (skoro)desítka" do okrajového segmentu "příležitostný lahváč k jídlu". Zřejmě jde o uznání již nastalé reality a pokus zachránit upadající značku snížením nákladů a ceny. Z nevalného piva se definitivně stane patok. Začátek konce. Žádná škoda.

2. Tohle pijí jen důchodci, kteří obracejí každou korunu. Drtivá většina lidí chce od piva dobrou kvalitu - příjemnou vůni, plnou chuť a říz. A toho se bez solidní stupňovitosti a alkoholu dosáhnout nedá.

2 1
možnosti

tak to nejsem drtivá většina lidí

0 0
možnosti
Foto

Dříve se v Čechách běžně vařila 7-10-ti stupňová piva. Byly provozy kde se to pilo jako limonáda (vysoká pece, sklářské hutě). V hospodách se běžně pila nízkostupňová piva a vždy měly jedno "lepší" vícestupňové které se ale pilo jen výjimečně (například v neděli nebo k velmi mastným jídlům).

 dnes jsme se zbláznili z piv které mají i 30 stupňů. Jsou to bolehlavy ale každý to chce ochutnat. Kvalitu piva dávala vyzrálost a ne stupňovitost (i když to souvisí). Z dnešních extraktů lze 12 ku udělat za 3-4 dny dříve platilo že za 3 dny je 6 stupňu a každý další stupeň jeden den.

Mnohde se stupňovitost ohání dolitím špirytusu. Dříve mělo 12-ti stupňové pivo 3,6% objemového alkoholu. Dnes jsou desítky které mají přes 4% alkoholu tak si to konečně srovnejte.

Už nepijeme pivo ale čistý líh ředěný ječmeno sladovým vývarem.

8 1
možnosti

To je zase mlácení slámy.

Uveď příklad českých piv, která se ředí lihem, jinak je ta sláma zoufale prázdná,

3 2
možnosti