Diskuze

Šmejdi mají nové triky. Vydávají se za poradce i ombudsmana

Pořadatelé předváděcích akcí nacházejí stále nové způsoby, jak obalamutit lidi. Nově se takzvaní šmejdi dostávají přímo k lidem do bytu pod záminkou výhry poradenství. Jindy se vydávají za spotřebitelského ombudsmana, varuje před novými metodami Česká obchodní inspekce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Aha. Jak to? Vždyť přece máme "zákon proti šmejdům". Jak vidno, jde o obor, který stále nese a přes mediální masírku je zřejmě stále dostatek zákazníků, takže se vyplatí vymýšlet další a další triky. Toto už je od platnosti zákona tak pátý ....

1 0
možnosti

Predevsim je treba lidi, kteri jezdi ci chodi na podobne akce opakovane, zbavovat volebniho prava. To, ze nekdo utrati sve uspory za predrazene hrnce, vysavace a buh vi co jeste, to je mi jedno, je to kazdeho vec. Ale aby se podilel na sprave veci verejnych a ovlivnoval i muj zivot, to mi vadi.

6 1
možnosti

J55a20n 53N90o86v21á35k

8. 10. 2014 18:21

Tenhle svět není jen pro mladé, krásné a bohaté...  Pochopte to.

2 0
možnosti

Paní Poláčková, máte auto?

0 0
možnosti

Jednoznacny podvod, nic vic ....... trestni sazba 5-12 let ..... nechapu v cem je problem???

Jeden nachytany senior to da k soudu a maji po zizalkach .... navic je to dneska uz dost riskantni "podnikani" ... po te, co par "predvadecu" skoncilo s vypichnutym okem a prazdnym uctem, kdyz si sli pribuzni okradenych senioru "popovidat", se divim, ze to jeste nekdo dela:)

1 1
možnosti

Mě fascinuje, kolik lidí by tyhle 'podvody' *** řešilo dalšími zákony a vyhláškami a tresty, místo aby vysvětlovali svým starým rodičům a prarodičům, v čem je problém a co nemají dělat, na co si dávat pozor.

Státe, jsme hloupí a neschopní, postarej se o nás!

*** a je otázka, zda prodej předraženého zboží, kdy se obě strany dohodnou, je opravdu podvod - neberu případy vydírání atd.

5 0
možnosti

Neni, podvod je, kdyz jedna strana uvede jineho v omyl nebo ciziho omylu zneuzije. Pokud pred podpisem smlouvy vi jasnou cenu, je to neeticke ale legalni.

0 0
možnosti

Stačilo by uzákonit, že v případě nákupu předraženého zboží bude mít spotřebitel právo po dobu třeba dva roky namítnout předraženost nákupu. Pak by se vycházelo z hodnoty zboží na trhu obvyklé.

Příklad - podvedení zmatení senioři nakoupili zdravotní peřiny za 30.000 Kč. Za půl roku se vrátí jejich dcera ze zahraničí, zjistí, že rodiče byli podvedeni. S její pomocí uplatní senioři námitku předražené ceny. Znalec zhodnotí skutečnou cenu peřin za 1.500 Kč, zbytek ceny šmejdi budou muset vrátit.

2 2
možnosti

J19a68n 10N96o12v87á11k

8. 10. 2014 16:55

:-)  Co říkáte na takové postele Hastens, ta vyjde tak na 500 000, - Kč. Není to moc?

3 0
možnosti

Zadna obchodni inspekce.. Karabac a hnat je az pred dum, pacholky

0 0
možnosti

Kdyby tam lidé nelezli,tak šmejdi zaniknou.Ale,když je něco zadarmo,tak se lidé přetrhnou.Tak ať si nikde nestěžují,že je někdo napálil a okradl.!!!!!!

2 0
možnosti

Kdyby se to stalo Vašim rodičům z důvodu, že jsou již staří, zmatení a důvěřiví, možná byste mluvil jinak.

2 1
možnosti

J44a72n 17N38o39v69á88k

8. 10. 2014 16:44

Kdyby za to ti prodejci brali aspoň pořádné peníze, ale z takových 25 dostane tak 3. Za to bych neprodával ani pořádné produkty.

0 0
možnosti

Před šmejdy pomůže jen skutečně odstrašující potrestání. Useknutí rukou by bylo nelidské, ale výkon trestu odnětí svobody formou vystavení nahého šmejda v kleci uprostřed města by bylo přiměřené.

0 0
možnosti

Nebylo. Kdybyste byla šmejd (dvacetiletý kluk), tak si prostě nepřipustíte, že i vás mohou chytit. Drogy jsou zakázané a vesele se fetuje. Chlast za volantem je zakázaný a ožralové bourají obden. Proč si myslíte, že zakazování pomáhá?

Pomáhá se s nimi prostě nebavit, nic zadarmo nečekat a nikomu cizímu nevěřit.

4 1
možnosti