Diskuze

Ministerstvo definovalo českou potravinu, ze tří čtvrtin musí být zdejší

Ministerstvo zemědělství chce po letech sporů konečně stanovit, jakou potravinu lze označit za českou. Tuzemské jídlo je podle návrhu takové, které pochází od výrobce v České republice a ze 75 procent obsahuje české suroviny. Některým výrobcům to však přijde absurdní.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LP

Takže v českých potravinách budou i nadále palmové a kokosové oleje a to i v recepturách, které tvrdí, že jsou tradiční? Doporučuji i toto ošetřit.

0 0
možnosti
JB

J28i26ř17í 30B33o29l89f

4. 11. 2014 11:51

Takže budeme mít další značku na obalu, tentokrát "původovou". Základní problém ale pořád spočívá v tom, že zde poměrně značná část společnosti nehledí na nic jiného, než na cenu. Ta je pro tyto kupující hlavním ukazatelem toho, jestli si to můžu, nebo nemůžu koupit. Jejich odměna za práci je tak nízká, že jim těžko pak může někdo vyčítat, že kupují jiné, než české potraviny, pokud jich za své peníze dostanou více. Ano a kvalitě navzdory.

1 0
možnosti
ZM

přijde mi to podobná blbost jako České pivo - na které musí být použito aspoň 30% českého chmele (u speciálů dokonce jen 15%)... z logiky věci by to mělo být 100%, ale to se "někomu" moc nehodilo...

1 0
možnosti
KD

K13a17r89e86l 29D12r23d92a

4. 11. 2014 11:15

Proč vlastně nestačí identifikační označení výrobků živočišného původu? Takový ten oválek s kódem výrobce? Pokud hledám český výrobek, řídím se tímto.

  Je to dobré kontrolovat u privátních značek, kde zemi původu či výrobce jinak těžko poznáte. Třeba u potravin v LIDLu. Potíž je v tom, že pro privátní značky, třeba v Bille , se vyrábí speciální šizené potraviny. (Billa má ty samé výrobce co LIDL, třeba u uzenin.) Takže spíš privátní značka by měla být známkou toho, že má být český zákazník na pozoru, zda není šizen.

  Místo toho zde jedou obchody masově na privátních značkách.

0 0
možnosti
PK

Tak třeba v Bile je speciální řada - uzeniny Vocilka, které kopírují výrobky LECO, jsou také od něj a jsou levnější. Zřejmě jsou plánovitě šizené, pochybuji že jsou ve stejné kvalitě a levnější proto, že se jich vyrobí "milion". 

Ale v Irsku jsem se setkal s opačnými názory, že speciální Tesco výrobky jsou výborné, koncern dělá pro své zákazníky to nejlepší a ne humus.

1 0
možnosti
GK

neni snad dulezitejsi kvalita nez odkud to je? K cemu mi to je kdyz si v Liberci v Kauflandu koupim ceskej parek s obsahem 25% masa a v Zitave v Kauflandu parek s obsahem 85% masa. A dost mozna ze do obou kramu dodava jeden masokombinat.

1 0
možnosti
PN

Záleží na tom, co je to "maso".

0 0
možnosti
Foto

Výroba je už pouhé zabalení? 8-o

0 0
možnosti
JM

Třeba taková nejmenovaná játrová paštika co je prý dědictví z nějakého drahého kovu je skládá ze 100% českých kopyt , kůží , uší , zobáků  a jiných zaručeně českých produktů . Prostě česká mňamka. :-P

0 0
možnosti

původ a kvalita jsou dvě naprosto odlišné věci

1 0
možnosti
PG

Vyrobci nemaji co reptat. Bud at se prizpusobi nebo at svoje smejdy prodavaji jinde. Souhlasim s tim, ze cesky puvod neni zaruka kvality. Ja treba vozim nektere jidlo z Rakouska, ale i tam se zacinaji rozmahat nekvalitni vyrobky...

1 0
možnosti
TL

A všiml jste si, že v článku není ani slovo o tom, co je v perexu? Cituji perex: "Tuzemské jídlo je podle návrhu takové, které pochází od výrobce v České republice a ze 75 procent obsahuje české suroviny. Některým výrobcům to však přijde absurdní."

A v článku: „Přijde mi to absurdní. Každý ví, že když si koupí poličánek, tak to asi nebude poličan."

0 0
možnosti
JB

J16a26n 85B97e60d65n54á77ř

4. 11. 2014 8:51

Já teda osobně upřednostňuji potraviny německé,italské,francouzské. Úmyslně je vyhledávám i na úkor českých. Těm  moc nevěřím.

0 0
možnosti
DM

Nemel by bejt českej výrobek spíš ten jehož majitel je čech a má v čr firmu ?

1 0
možnosti