Diskuze

Evropský parlament schválil snížení poplatků za platbu kartou

Poplatky za platbu kartou, které hradí obchodník vydavatelské bance, od září klesnou. Regulaci takzvaných mezibankovních poplatků schválil Evropský parlament. Brusel upozorňuje na to, že nyní jsou poplatky v členských zemích neprůhledné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Moto EU. Co funguje to zřádně zdaníme, když to ještě funguje, tak to zregulujeme. A když to přestane fungovat, tak to zadotujeme.

1 2
možnosti
Foto

Banka si nedovolí zpoplatnit vydání karty, to by asi přišly o klienty. Spíš to vidím tak, že obchodníkovi naúčtují terminál jako takový.

0 0
možnosti
Foto

Roční úspora že se rozdělí mezi zákazníky a obchodníky v poměru 11:89? Nevěřím. Spíš to vidím na poměr 1:99.

0 0
možnosti

Při průměrném nákupu 600 korun dělá jedno procento 6 korun. To tedy lidé ušetří. Měli by do Bruselu posílat děkovné telegramy za to, že díky bruselským sice platí za elektřinu a PHM o desetitisíce ročně víc, ale ta úspora stokoruny ročně, to je terno.

1 1
možnosti

No je je potreba si uvedomit, ze se bude regulovat to, co dostava banka, ktera vydala kartu, ne to co plati obchodnik bance ktera mu poskytuje terminal - tzn napriklad u velkych retezcu se to muze docela vyrazne projevit, protoze ty jsou si schopne vyjednat dobre podminky a donuti banku ke snizeni poplatku, ale jestli dneska maly obchodnik plati 4% tak tahle zmena s tim moc nepohne (nebo jestli dosahne snizeni na 3,5% tak je to porad dost)....

0 0
možnosti

Ale nepřenesou nic na uživatele karty... Kdo si dovolí zvýšit poplatek za používání karty přijde šmahem o klienta. Dnes je takový výběr, že není nutné platit vůbec nic. Mě zavolala operátorka z banky, jestli nechci půjčit peníze. Říkám, nechci, ale chci účet zadarmo, jinak u vás končím (asi po 13 letech). Přepojila mě na jiné oddělení a od nového měsíce jsem měl účet bez poplatku!! Takže "JDE TO - všechno jde"!!

1 0
možnosti

Takze si myslite, ze si to banky nijak nevykompenzuji? ;o)

On neni jen poplatek za kartu..

1 0
možnosti

Takže nám EU nařídí kupovat benzín a naftu s biosložkami, tedy zhruba o korunu na litru dráž, nařídí nám platit za OZE, zhruba 3 až 8 tisíc ročně. Nařídí nám platit emisní povolenky v ceně tepla a elektřiny, nařídí pořídit si na byt a dům energetický štítek za několik tisíc a pravidelně jej obměňovat a pak nám halasně ušetří 20 korun ročně. To tedy je terno.

3 2
možnosti

Tady jde spis o to, ze to umozni mnohem vetsi rozsireni karetniho placeni. Ty uspory na strane zakazniku jsou celkem nepodstatne.

2 2
možnosti

Ono se řekne že je regulace špatná. To možná platí tam, kde existuje konkurence a alternativa k produktům. U karet tomu tak není. Samozřejmě že snížení poplatků si nechají obchodníci pro sebe, ale budu raději, když si pár korun nechá malý obchodník v místním krámku, než jej pohltí banka nebo vydavatel karty.

A předpokládám, že se platební terminály rozšíří i do dalších míst. Podobné haló bylo i s regulací roamingu, že ztrátu promítnou do cen domácího trhu. A nic zvláštního se nestalo. A jaký byl odpor se vstupy virtuálních operátorů..

8 2
možnosti

Regulace je špatná. Protože každý větší obchodník oželel to 1%. Ono ho totiž daleko víc stojí pojištění peněz v pokladnách, jejich přeprava do banky. Také ho hodně stojí kontrola, přepočítání a roztřídění bankovek a mincí dle požadavku banky. Proto uvítá možnost bezhotovostního převodu.  Proto již dnes, bez zásahu EU, můžete většinou všude platit kartou. Jinak banky ty poplatky získají od vás jinak, za výpis, za vedení účtu, za výběr z bankomatu, za výběr a uložení peněz v hotovosti, ......

1 3
možnosti

Tak komise zase nařizuje, reguluje, zasahuje do trhu.Rv

S ESSR na věčné časy  - skoncovat! (A nikdy jinak.)

3 4
možnosti

J98i67ř29í 41N20o81v26á53k

10. 3. 2015 19:09

Předpokládám, že banky úměrně upraví poplatek za vydání karty. Přece banka nebude na základě rozhodnutí bruselského úředníka tratit.

2 0
možnosti