Diskuze

Podnikatelé by stát řídili jako firmu. Po vládě chtějí větší úspory

Úspory, nižší zadlužování, výstavba infrastruktury a omezení korupce, to by měly být podle podnikatelů účastnících se soutěže Podnikatel roku priority české vlády. Byznysmeni si myslí, že stát nebo obec by se měly řídit jako firma. Vstup do veřejného života však plánují jen zřídka.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

To by museli zacit od hlavy statu. meli by  ho donutit, aby  nepil jako duha. Navysil si  pro sebe 2.5 x tolik na vydaje, nezli mel Klaus.

0 0
možnosti

Koukám, hodně lidí ten obrat s řízením státu jako firmy moc nechápe. Nejde o to, že se vyháže hasiče, policisty a podobně. Jde o efektivitu! Třeba zrovna u policie, máme snad nejvíce policistů na 1.000 obyvatel, ale pořád se naříká, jak je to málo. Na důchodech je ročně schodek kolem 60 miliard, takže zjevně na takové důchody nevyděláme. Staví se naprosté ptákoviny jen abychom vyčerpali fondy z EU. V armádě je to samý generál a důstojník, ale "bojeschopných" vojáků je jen jen pár, podobná honorace je u hasičů...s nakupováním,"investicemi"do infrastruktury je ten průšvih asi všem jasný. Pak "rychlost"rozhodování, děti z babyboomu půjdou pomalu do základní školy a tady se politici chystají začít stavět školky. Takže než se k něčemu rozhoupou, je pozdě. Kolik let musí někdo využívat nějakou díru v zákoně aby kradl nebo podváděl na daních, než se s tím začne něco dělat?

pointa je, že s takovým řízením by firma nepřežila.

0 0
možnosti

Lidi, samozřejmě, že hasiči, policie, zdravotnictví je potřeba a když někdo řekne "řídit stát jako firmu", tak to hned neznamená to zrušit. Ale nemuseli by se dělat předražené zakázky, vyhodit zbyteční lidé, a že jich teď dost je atp...

0 0
možnosti

Vidím to takto - Nejúspěšnější firmou roku je bezkonkurenčně stát ! Rozvíjí se dynamicky - viz plánování dalších cca 12.500 nových zaměstnanců, všem mzdový nárůst cca 3 - 9 %, /úředník - soudce/. V kategorii nejlepší živnostník vítězí poslanci ! Tato nová živnost taky vykazuje nárůst obliby a výsledků ... Svědčí o tom nárůst mzdy + 15% + další prebendy za svědomité sezení v orgánech státních firem ...

2 0
možnosti

Ono by pro začátek stačilo, kdyby stát přešel na podvojné účetnictví

0 0
možnosti

1.Každý podnikatel je schopen se živit politikou, zatím co většina politiků by se sama nebyla vůbec schopna uživit!

2.Podnikatel se do politiky nehrne, protože by se z těch neproduktivních keců zbláznil, neznám politika, který by něco podnikáním vytvořil...koupi si firmu za ukradené peníze z politiky není podnikání!

3.Podnikatel když si chce zvýšit příjem, musí se víc snažit, politik zvedne ruku a odhlasuje si to!

Prostě do politiky chodí pro peníze ti největší lemplové a vyžírkové!!!

3 0
možnosti

J38a97n 74P35e21r83n24i98k

29. 9. 2015 13:36

to se dá aplikovat obecně na státní správu

1 0
možnosti

J36a78n 90P79e68r47n34i50k

29. 9. 2015 13:16

Rozdíl mezi podnikatelem a státem: podnikatel utrácí peníze, které vydělal svou prací. Stát utrácí peníze, které vydělali jiní, aneb z cizího krev neteče.

1 0
možnosti

Řídit stát jako firmu byl geniální předvolební slogan Babiše pro jednoduché voliče. Myslel jsem, že se idnes dnes již hloupého označení vyvaruje, a opak je pravdou.  Na tom co chtějí podnikatelé není nic špatného, politici by se tím měli řídit napříč stranami, ale základní problém je, že firma je řízena direktivně a stát je demokratické zřízení. A Babiš je jasným příkladem, že to byly jen kecy.

3 0
možnosti

J98i90ř18í 32T18e60p13r

29. 9. 2015 13:42

Jenže to nesmí vykřikovat někdo, komu "skoro všechen" soukromý majetek na jeho území patří :-(

Zakázal bych megaúvěry. Bez nich by se tihle megalomani nemohli rozpínat.

0 0
možnosti

jako kdyby firmy byly bez dluhu ;-D;-D

1 2
možnosti

Stát by řídili jako fimru, protože mají omezene vidění a nikdy nic jiného nezkusili... takže to je opravdu překvapení.

1 0
možnosti

A co by měli zkusit? Referenta na kultuře? V neziskovce? Bezdomáče? Policistu? Co mají zkoušet?;-D

2 0
možnosti