Diskuze

Největší propasti mezi bohatými a chudými jsou na jihu Evropy a v USA

I ve vyspělých zemích jsou obrovské rozdíly mezi horními „deseti tisíci“ a lidmi s nejnižšími příjmy. Největší nerovnosti analytici zaznamenali na jihu Evropy a hned potom v USA. Nejvyrovnanější příjmy a také šance na zlepšování životního standardu mají lidé ve Skandinávii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M51i22c54h44a39l 94R24a68k

6. 12. 2015 15:13

Přečetl jsem si reakce na můj příspěvek. No, tedy:

V Číně je prudká daňová progrese, pánové. To, že za 15 let zvýšili HDP téměř  čtyřikrát je fakt, který přehlížíte. USA jsou zadlužené, Čína ne.

Čína má mix plánu a trhu. Má většinu podniků státních. Banky také, O těchto faktech cudně mlčíte. Nebo spíše zamlčujete, což je typické pro současné tzv. elity na Západě. Jsou totiž koupené. Souhlas s Robejškem.

Kdo tam položil otázku, jak souvisí platy s vlastnictvím-asi tak: pokud by jeden člověk vlastnil veškeré bohatství své země, pak by ostatní byli otroci. A těm by dával pouze naturálie, aby nezahynuli hlady, a mohli na něj pracovat.

Kapitalismus produkuje množství krizí, které přicházejí právě tím častěji, čím více je porušena společenská rovnováha, a čím více je oslabována střední třída.

Plat čínského dělníka je cca 14.000 Kč, takže už není malý.

USA mají měsíční deficit asi 50 miliard dolarů v obchodu s Čínou. Nutně to vede k vytlačování výroby ze Spojených států....těch 82% bohatství si nenechá těch 10% jen tak vzít. Místo toho se tedy hledá vnější nepřítel, a válčí se....

0 0
možnosti

Samozřejmě nechybí povinné rýpnutí, že chudé země (s vyššími rozdíly) mají víc protiimigračních opatření. Přitom to není ani pravda.

0 0
možnosti

Chudym je ten, kdo je liny. Bezdomovcem take. stale ctu o prijimani lidi . Jenze lide jsou lidi  a nechteji pracovat jen za 12 , ci 15 dolaru na hodinu. radeji jsou na socialku. Prace je vsude, kdo si chce vydelat na zivobyti, ma moznost. To uz musi byt poradny lemp, kdo se neuzivi.

1 1
možnosti

Extrémní rozdíly mezi chudými a bohatými jsou pro společnost stejně škodlivé jako rovnostářství. Zdravá společnost musí být vyvážená. Tedy zajišťující nějaký minimální standard, i extrémními daněmi nezahlcující možnost výrazně zbohatnout inovacemi a schopnostmi.

Právě Spojené státy považuju za vyváženou prosperující společnost narozdíl od Evropy jako příliš socialistické "země" a Čínu jako příliš elitářského státu.

Zatímco Čína má velké vnitřní sociální problémy spojené právě s extrémními rozdíly mezi obyvatelstvem, způsobující velkou mírou korupce a extrémní psychické výpadky obyvatelstva vedoucí ke zkratovému jednání jako je náhodné vraždění dětí, které se v Číně v posledních 10 letech rozmohlo.

Evropa je zase neefektivní a za Spojenými státy stále více zaostávající, ekonomicky i technologicky a už ani nesmírně silná německá lokomotiva nedokáže utáhnout stále těžší sociální systém, který jsme si v Evropě vybudovali.

3 1
možnosti

"Čím propastnější rozdíly mezi příjmy, tím horší vývoj ekonomiky"

Myslím, že Čína dokazuje opak

0 0
možnosti

Ono z nuly se snadno stoupá.

0 0
možnosti

Výsledek tohoto výzkumu byl dán předem. To že je sever bohatý nemá s menším rozdílem mezi platy nic společného, to je nepravá korelace. Sever je bohatý, protože zde lidi byli nuceni mít úspory. Museli si udělat zásoby na zimu. Tam kde je dostatek jídla skoro po celý rok, tam nebyla potřeba úspory tvořit.

1 0
možnosti

Skoda penez a casu za pruzkum, ktery vlastne neukazal, nevysvetlil a nepomohl vubec nic.

0 0
možnosti

M49i76c42h98a14l 17R95a96k

27. 11. 2015 15:02

Dobrý den,

v r. 1980 vlastnilo v USA 10% nejbohatších lidí 62% veškerého bohatství země, v r. 2013 asi 82%. Jinými slovy 90% Američanů může vlastnit maximálně 18% bohatství své země. A prostor se krizemi neustále zužuje...odtud to Obamovo heslo o obnově střední třídy....místo vyřešení těchto problémů se USA soustředí na zbrojení...:-/

0 1
možnosti

B84e87n 96P83a60v25k19a

27. 11. 2015 16:25

A ten znáte? 

V socialismu mají všichni stejně. Stejný houno.:-P

4 0
možnosti

P44e71t81r 83N87a70j77d60e11k

27. 11. 2015 13:13

Největší propast mezi bohatými a chudými je v Rusku, na Ukrajině a podobných chudých zemích. Být chudý v USA s minimální mzdou přes 200 Kč, poloviční cenou benzínu, cenami v eshopech a jakých si v ČR můžu nechat zdát, musí být docela na pohodu.

6 6
možnosti

Jo? Tak jdi v USA k doktorovi. Nedejbože, aby někdo z tvých blízkých dostal rakovinu nebo trpěl nějakou jinou závažnou chorobou - v tu chvíli si asi budeš přát být v tom mizerným Rusku.

USA ... máš $$? Vyléčíme tě. Došlo? Pojištění jen na 40.000 (to v případě, že nejsi ten chuďas) a dceruška umírá? nezájem, není $$ ... tak nazdar. Chamtivost rules! Přece akcionáři mají právo na zisk ne?

To, že je někdo chudej, neznamená, že nepracuje.

10 3
možnosti

P26e27t96r 37Š32t32u17r36s17a

27. 11. 2015 13:13

Tento článek psal socialista, komunista nebo marxista? Jinak ten popis Giniho koeficientu je hezký, ale jelikož tam není moc dobře a jasně popsáno, že se v tabulce je to přepočteno na body, tak to působí celkem zmatečně.

0 0
možnosti

navíc tam míchají 'mzdu' a 'příjem' a pak mají v žebříčku Giniho a hned vedle 'mzdový rozptyl' :-P

Gini se pokud vím (obvykle) počítá z disponibilního příjmu, čili po započtení všech transferů (tzn. -daně u bohatších, +dávky u chudších), pak tedy má smysl dávat do tabulky i mzdový rozptyl. ale jen na první pohled, na ten druhý je to nesmysl, protože o čem vypovídá statistické rozdělení hrubých příjmů, když podstatné jsou příjmy disponibilní?

1 0
možnosti