Diskuze

Ropa zlevnila na 32 dolarů. Stojí jako na začátku války v Iráku

Ceny ropy stále nenašly své dno. I ve středu černé zlato na světových trzích pokračovalo v hlubokém propadu. Severomořská ropa Brent klesla na 32,16 dolaru za barel, což je nejméně od dubna roku 2004. Ropy je na světových trzích příliš.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

a Putin si drbe hlavu, co dal s ruskou ekonomikou

0 0
možnosti

To určitě. Zatímco Brusel již ví, že výpadek ruského trhu nahradí odběrateli v Somálsku. R^

0 0
možnosti

Cena ropy byla až do roku 2001 pod 20 USD za barel. Tam se doufám opět vrátí a dlouho udrží.

0 0
možnosti

Že se tato cena dosud nepromítla do cen na pumpách. To by měl stát benzín asi tak 23 Kč/l.

0 0
možnosti

Tak urcite. Uz je to psano nize.

Pri cene 23,-/litr to znamena nejakych 19 bez DPH, dalsich 12,84 je spotrebni dan, takze na vyrodu, distribuci a marzi vsech, kterym benzin projde rukama, zbyva 6,16/litr.

Jako sorry, ale sest korun za litr benzinu vam prijde malo?

6 0
možnosti

Deutschlands Bürger bewaffnen sich (Nemecti obcane se ozbrojuji)

v Nemecku stouply trojnasobne zadosti o zbrojni prukaz.

http://www.welt.de/wirtschaft/article150716659/Deutschlands-Buerger-bewaffnen-sich.html

2 0
možnosti

Nechci být zbytečně zlomyslný, ale skutečně pokládáte firmu, sídlící na Kypru, za ruskou?

0 0
možnosti

Kolik stál benál 2004?

0 0
možnosti

Na konci roku 2004 v průměru 25 Kč:

http://www.mesec.cz/clanky/ceny-benzinu-a-nafty/

Proti současnosti byl výhodnější kurz dolaru (cca 24 Kč/dolar) a nižší spotřební daň (zhruba o korunu).

2 0
možnosti

zajimavy clanky na n.tv.de handelsblatt.de, ohledne ropy/nerosznych surovin

Jeste loni na jare a v lete Rusko tlacilo na staty OPEC aby snizily tezbu a ceny zas sly nahoru. Jenze arabove potrebovali zlikvidovat tezbu v USA a nebo aspon omezit. V USA totiz byl zakaz exportu strategickych surovin ktery loni padnul a USA tak muze ropu/plyn exportovat. Takze OPEC dal tlacil na pilu a tezbu zvysoval. Proste rvacka o koryto a nenazranost koncernu. Jenze ouha, nejdnou vsichni (OPEC, USA, Rusko) zjistujou ze na to tvrde dojizdeji. Rusko zrejme nejvice. A co se stalo? Rusko pres odpor Saudsky arabie zvysilo na podzim svoji tezbu a pred koncem roku v prosinci znova. I dal se ocekava ze pocatkem letosniho roku dal bude Rusko zvysovat tezbu.

Zrejme je uz na tom tak spatne ze jdou cestou "Nejlepsi obrana je utok" .

A to jeste letos zrejme prijde Iran se svou "troskou" ropy na trhy. Norsko kde statni prijmy byly z 80ti % z ropy se uz chysta na dlouhodobou recesi. Desetitisice propustenych v Norsku kteri byli zvykli na platy 100 tisic Eur rocne plus 2 tydny prace a 4 tydny volna se zacinaji bat o svoje jistoty.

Pro nas spotrebitele je to ale momentalne vyhoda.

15 0
možnosti

Ono se mluví hlavně o Rusku, ale Rusko není jediným kdo na tom těžce krvácí...

Ono i šejkové... Sice mají vatu, ale ta se sakra rychle tenčí při takovéhle ceně...

A navíc spousta těžařských firem je právě na Západě... Nebo snad myslíte, že texasan co mohl kasírovar 80 USD za barel je nadšený, že ji prodává za 32 USD?

1 0
možnosti

Jelikož Západ víc ropy spotřebuje než vyprodukuje, její klesající cena má na západní ekonomiky pozitivní efekt. Pár společností na tom sice prodělá, ale pozitiva (třeba levnější výroba a doprava prakticky všeho) naprosto jasně převažují.

6 0
možnosti

Pád cen ropy uškodí různým totalitářům a náboženským fanatikům, kteří po mnoho let nemuseli vůbec nic předvést ani vyrobit žádné konkurenceschopné zboží, ale stejně měli peníze na zbraně, úplatky pro své obyvatelstvo a často i na expanzivní politiku.

Zdá se, že tohle teď končí, takže se budu těšit na to, s jakými úžasnými výrobky prorazí na světové trhy taková Saúdská Arábie nebo třeba Rusko. ;-)

2 0
možnosti

O Rusko bych se tolik nebál... Se Západem se po ekonomické stránce vždycky domluví a západ velmi rád prodá licenci (viz Fiat x Lada) a nebo tam postaví rovnou fabriku viz koncern WV;-)

1 0
možnosti

Uvidime jak se s cenami ropy popere Rusko. Cena ropy i neferove jednani Zapadnich zemi jej nuti k vetsi samostatnosti. Preji mu hodne stesti. Rusko se za Putina podle me ukazalo jako solidni zeme a spolehlivy obchodni i politicky partner s vedenim skvele odolavajicim neustalym provokacim a posmeskum ze Zapadu, a zaroven s nesmlouvavym, neustupnym postojem tam, kde mu to jeho pozice umoznuje uzivajice promyslenych diplomatickych kroku. Zapad se jeho nasilnym "sirenim demokracie", neferovym jednanim, narusovanim obchodu a trhu ucelovymi sankcemi a podporou mutlikuturalizmu, zejmena islamu, v posledni dobe uplne odkopava. I jemu preji hodne stesti at se vrati zpet ke svym hodnotam.

4 29
možnosti

Jo, to ono Rusko se vraci ke svym sovetskym hodnotam. Proto je kde je.

12 0
možnosti