Diskuze

Saúdská Arábie plánuje megafond, který má pomoci při řešení ropné krize

Saúdská Arábie hodlá ze svého státního investičního fondu vytvořit největší státní fond na světě. Ten by měl v budoucnosti kontrolovat majetek v hodnotě více než dva biliony dolarů (47,4 bilionu korun) a pomoci zemi při přesunu orientace domácí ekonomiky od ropného průmyslu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je velice hezké, že nás informují o vzniku magafondu na řešení dalších ropných krizí, ale mě osobně zajímá kdy nás media začnou informovat o porušování lidských a práv a svobod v této zemi. ;-)

0 0
možnosti

Hlavně by měli skončit s terorismem nebo aspon udělat fond pro oběti lidí,které jejich terorismus poškodil....a také ve své zemi zavést Lidská práva !!!!!!!!!!!!!!!!!

0 0
možnosti

Tím, že si koupí Apple, žádnou domácí produkci nevybudují. To spíš zničí Apple. Jejich chorobné myšlení je vrátí tam kde byli - mrakodrapy zavane písek.

0 0
možnosti

Spíš by kvůli svému pošahanému náboženství měli založit fondy pro muslimské uprchlíky

0 0
možnosti

P16e11t13r 97K39ř98í18ž

1. 4. 2016 23:26

Nejsem ekonom, ale řekl bych, že dobře investovat není nic snadného. Mít jen ranec peněz nestačí. Pár "drobných" investorů, kteří urputně investují všude po světě, tu už je. Tak třeba Čína :-)Nadbytek peněz navíc zas způsobí nějakou tu krizi nebo ne?

0 0
možnosti

A ze jim to trvalo, pochopit, ze nic neni nafurt...:)

Ale bude to super dovolena pro pristi generace, podivat se na mista, kde kdysi stavaly ty megalomanske hotely a umele ostrovy...:)

5 0
možnosti

Saúdská Arábie by měla plánovat megafond na sanaci škod způsobenou exportem vahábismu do světa

7 0
možnosti

Takže jen skoupí akcie západních firem... docela úsměvná představa nálepky "made in Saudi"

0 0
možnosti

Vadí mně pozměňování významu slov v médiích. Ropná krize byla na začátku 80. let minulého století a znamenala prudký nárůst cen ropy (a benzínu a nafty) a mnoho lidí (v USA) najednou začalo mít potíže utáhnout výdaje za dopravu do zaměstnání. Byl z toho velký celohospodářský problém. Krize byla způsobena především vzrůstem poptávky a poklesem nabídky. Jestliže dnes se daří uspokojit ve světě narůstající poptávku po ropě a ve vyspělých ekonomikách není ropy nedostatek, je to nebývalý a také nečekaný (!) úspěch. Firmám se snížily výdaje za pohonné hmoty a ekonomice se daří. Jediný, kdo má problémy, protože si naplánoval velké zisky z ropy a obrovské utrácení, jsou vlády států vyvážejících ropu. Také Exxon nemá stejné extrémně rekordní zisky jako v předchozích několika letech. To není žádná ropná krize, ale ropný blahobyt.

11 0
možnosti
Foto

I54v65a36n 50M57a84r47e65k

1. 4. 2016 18:49

Saudové by měli spíš založit fond, kterým budou sponzorovat své souvěrce na útěku a zároveň s tím budovat na svém území sídliště pro jejich umístění v demokratické a mírumilovné zemi, zn. "Svůj k svému" R^ V

5 0
možnosti

Už dávno tam stojí a je dokonce přímo v srdci islámu - v Mekce. Vyguglejte klimatizované stanové město Miná pro 3 miliony lidí. Ale přes rok zeje prázdnotou;-D

3 0
možnosti