Diskuze

Němci šlapou na brzdu. Zelenou energii z větru tamní síť nezvládá

Jaderné elektrárny mají v Německu nahradit hlavně větrníky. Ty však přibývají až příliš rychle a vláda hledá cesty, jak je omezit. Od příštího roku proto kabinet chystá omezení podpory energie z obnovitelných zdrojů, hlavně pak z větru. Němci zpomalují tempo přerodu především kvůli návalům větrné energie.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JM

Odchod od jádra je jedna z největších chyb jakou Němci mohli udělat. Neexistuje v současnosti alternativa, která by zvládala ve velkém stabilně vyrábět elektřinu a k tomu všemu ještě neprodukovat emise. Nejdůležitější při realizaci jaderné energetiky je pečlivě si hlídat rozpočet. Negativní příklady výstaveb nových bloků od Arevy a Westinghouse vrhají na jadernou energetiku špatné světlo, ale elektrárnu lze postavit i za slušné peníze bez průtahu a masivních prodlužování. To ostatně v dnešní době dokazuje Rosatom a čínské společnosti. Například u Běloruské jaderné elektrárny s reaktory VVER generální ředitel MAAE přímo žasl nad tím, jak jde stavba dobře... Chce to jen zvolit partnera s dostatkem zkušenosti s velkými projekty...

0 0
možnosti
IS

Německo a Rakousko stále využívá naši přenosnou soustavu ( kterou postavil minulý režim) k přetokům své zelené energie zadarmo :-PEURv pardon za peníze našich odběratelů. ?

Opravdu naši bohatší sousedé neplatí ani korunu i když máme tržní hospodářství už 26 let. :-/

A ty dvě nové trafa nezabrání přetokům z Německa do Rakouska ( a opačně), ale je jen omezí pokud to bude zatěžovat naši přenosnou soustavu, jinak řečeno nadále budeme dotovat z našich peněz levnou elektřinu Německu a Rakousku.

A to se vyplatí ;-)

1 1
možnosti
JK

Hmm, ta decentralizace a výroba v místě spotřeby, kterou měly OZE zajistit, se nějak nedaří.

Ta enegie je zadarmo. Všichní víme, že vítr ani sluneční záření se nemusí těžit. Ale proč to vlastně potřebuje dotace, když je ta nergie zadarmo?

Hloupé otázky já vím. Nestudoval jsem tu správnou školu. Jelikož podle vyjádření jednoho vysokého politika z řad Zelených "se zelené myšlenky nepodaří prosadit, dokud bude ve společnosti příliš mnoho lidí s technickým vzděláním".

7 0
možnosti
MT

Dotovaná zelená elektřina je špatně.

Pokud ovšem němci-dotovaná elektřina teče k nám, tak absolutně nevím žádný důvod proč se tomu bránit.

Rádoby diskutující "odborníci" a lobysté pláčou, že za takové situace se vyplatí stavět jaderné elektrárny a proto je třeba němce oddělit transformátory aby se drahá energie "vyplatila".

0 3
možnosti
MT

Němci jsou podle vás hlupáci? Já myslím že je to naopak.:-P

1 2
možnosti
PN

Němci ani ne, spíš vy.

7 0
možnosti
MT

Všechny přeargumentuji, pak stačí když musím od počítače a nějaký přihlouplý zastánce jádra dá nějaký podpásový argument, na který už nemůžu reagovat. A hloupých "techniků" bez vzdělání je tedy až až.......

0 1
možnosti
JM

To si tedy verite, prozatim jste tady za hlupaka pouze Vy, ktery nechape jak funguje ohmuv zakon a mate dojem, ze proud je tekutina, ktera se preleva mezi staty a lze ji udrzet v CR tim ze na jihu, vychode a severu postavime prehradu z PST transformatoru.

6 0
možnosti
JK

Nadpis pôsobí, akoby Nemecko znižovalo objem OZE. Ale Nemecko len mierne znižuje tempo rastu OZE. Inak povedané, nešliapli na brzdový pedál, len trochu ubrali plyn. A v tom je obrovský rozdiel.

Konečne sa v článku píše aj o tom, prečo je nemecká sieť nestabilná - chýba prepojenie s južným Nemeckom. Takže tá "nezmyselná" Energiewende je v podstate len v polovičke realizácie. Prínos tohto projektu sa naplno ukáže, až keď sa položí kábel na juh Nemecka.

A aj na probléme prepojenie severu a juhu Nemecka vidieť, že tam rozmýšľajú dopredu. Samozrejme najjednoduchšie a najlacnejšie by bolo postaviť stožiare a natiahnuť drôty. Ale to by nebolo dostatočne "cool". Tak to urobia drôtmi pod zemou.

1 3
možnosti

Aby toto vůbec fungovalo bylo by potřeba dost překopat architekturu sítí a/nebo příjít konečně s levnými vysokokapacitními kondenzátory...

1 2
možnosti

Levný, vysokokapacitní kondenzátor na vysoká napětí je fyzikální nesmysl.

8 0
možnosti
JT

Zelenou energii dejte do závalu. Je to slepá ulice. V jádru je budoucnost. Jaderná elektrárna je na pohled mnohem krásnější než toporné stožáry s vrtulemi.

4 3
možnosti

Když to shrnem, tak čecháček se zaradoval s takovým tím typickým - a já jsem to říkal. Mezitím Německo pokrývá 30% svojí spotřeby z OZE a jediné, co se řeklo, že teď nebude instalovaný výkon OZE růst exponenciálně, ale jen lineárně.

Dále si všiměte náskoku, jaký si němci v téhle oblasti vybudovali. Jenom, že až jim to tady budete montovat a oni pak prodávat do celého světa - že já jsem to říkal...

3 9
možnosti
PN

" teď nebude instalovaný výkon OZE růst exponenciálně, ale jen lineárně." To jste ted vymyslel a nebo spočítal? Němci mají naskok v instalacích, vrtulí, protoze mají kam instalovat, to je tak vsechno

1 0
možnosti
MK

M15i46l18a20n 58K44o83i21š

11. 6. 2016 13:51

Mohl by mi někdo vysvětlit, z čeho chtějí Němci pokrýt výrobu el. energie při náhlých změnách výkonu OZE, tedy při náhlém poklesu výroby z OZE?

Tyhle změny výkonu se totiž dají jen obtížně předpovídat s nějakou rozumnou přesností.

Zase to budou muset krýt uhelnými, nebo snad jaderními bloky...

1 0
možnosti

Tenhle problém je technicky řešitelný. Hydroelektrárny nabíhají v rámci desítek sekund a jejich výkon lze docela dobře regulovat. Další zdroje jako plyn nebo uhlí jsou stavu nabíhat v řádu minut nebo desítek minut.

Vzhledem k tomu, že v Německu elektřina funguje, věřte, že pro inženýry tohle není problém (teda asi kromě českých...)

2 2
možnosti