Diskuze

Hladolety umořily firmu Gastro-Hroch. Byznys s jídlem v letadlech skomírá

Kdysi největší dodavatel palubního občerstvení Gastro-Hroch skončil v insolvenci. Aerolinky totiž omezují nabídku bezplatného jídla. Pro dopravce přitom není nejdražší položkou samotné občerstvení, ale nakládání s ním.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Lucie Kubelkova: X"Do letadla jídlo nebo pití nepronesete." neni pravda.

Piti se pronest da na domaci linky.

Jidlo na domaci i mezinarodni.!!

Upozornuji, ze obvykle absolvuji prumerne 12 letu rocne, domacich i mezikontinentalnich.

Na domaci linky nechteji aby si pasazeri prinesli na palubu kafe/caj v kelimku, aby nekoho nepolili a pripadne neoparili.

Lahev s pitim je v poradku, at uz z domova nebo koupena na letisti. Jestli si prinesu na palubu z domova balicek chlebu s rizky a prilohami, bagetu koupenou na letisti ci Big Mac z mekace na letisti take nikoho nerozhodi.

Co se tyce mezinarodnich/mezikontinentalnich letu, tak nelze prenaset zadne piti pres bezpecnostni kontroly, ale po nich si mohu piti koupit a prinest na palubu, kde jsou kontroly pred vstupem do transitu. Pokud jsou primo pred vstupem na gate, pak naplnit prazdnou lahev po kontrole na gate.

Na jidlo - tim minim nejaky sendvic nebo bagetu- omezeni neni.

Kdyz jsme se posledne vraceli z Prahy domu do zamori pres Dubaj, bratrancova manzelka zabalila moji manzelce porci uheraku a Parenice, ktere si manzelka v Cesku oblibila. Hodila ji to do kabelky s doporucenim "tak si to zakousni az se budes nudit pri cekani na letadlo". Manzelka na to uplne zapomnela a nasla to az kdyz v letadle hrabala v kabelce, aby si vzala karamelku pred startem. Tak jsme se zasmali, parenici jsme snedli kdyz nam letusky naservirovaly piti a nejake susenky a uherakem jsme si rozsirili predkrm, kdyz nam servirovali pozdeji jidlo.

1 0
možnosti

Nikdy jsem jídlo na palubě letadla nepovažovala za něco co člověk dostává zdarma, teda bezplatně.

1 0
možnosti

jidlo/obcerstveni na palube letadla u hlavnich aerolinek je soucast balicku sluzeb, ktere od nich jeden normalne ocekava. Jako vsechny sluzby, je to zapocitane do ceny letenky.

Nizkonakladovky nabizeji v cene letenky omezene sluzby a za jejich zlepseni - kde moznost existuje- si pasazer muze priplatit, pokud je chce vyuzit.

1 0
možnosti

Tak je to běžné podnikání jen aby měl dost financí menecment a firma.To je ta pravá příčina.;-D

0 0
možnosti

Všichni honíte ceny, chcete co nejnižší ceny prakticky všeho, ale za ně chcete co nejvíce. Nizkonákladovky vám zadarmo nedaji od začátku nic. Letíte někam dál ? ZAPLAŤTE. Máte možnost si jídlo objednat při nákupu letenky. Zadarmo není NIC. Nebo kdo z vás, co tady brbláte, chodí do své práce zadarmo ? :-)

4 4
možnosti

Ale to jídlo jistě dříve nebylo zadarmo, bylo v ceně letenky. Zlevní tedy hladolety letenky?

6 0
možnosti
Foto

Článek není o tom kdo jste kam kdy letěl a zda jste musel jíst, pít nebo vylučovat. Článek je o tom, že kdo podniká a generuje zisky, tak i když nabere zaměstnance, uzavře dlouhodobé smlouvy o pronájmu o dodávce surovin atd. atd. tak stačí jedno rozhodnutí vašeho odběratele a to, co budujete roky si můžete strčit víte kam. Vlastně je možné nechat se zlikvidovat i nepoctivými dodavateli, kterým zaplatíte za odebrané zboží, oni neodvedou DPH a pro změnu vás chroupe stát, potažmo FŘ. Radost podnikat v této zemi.

4 0
možnosti

Clanek je o tom, ze firma nedokazala zareagovat na urcite trendy v letecke doprave.

1 0
možnosti

Teda tohle nechápu.

To je takový problém, aby letušky prodávali občerstvení stejně jako třeba ve vlaku?

A nebo jako když to cestující nemá v ceně letenky, tak prostě nebude jíst ani pít???

0 0
možnosti

P47e95t74r 95Ž62á48k

29. 6. 2016 10:13

Vždyť letušky prodávají občerstvení stejně, jako třeba ve vlaku...

2 0
možnosti

Jestli má být jídlo hlavně o zábavě za letu, aby se cestující měli na co těšit (jak tu tak často čtu), tak mám řešení.

Najmětě jednoho striptéra a jednu striptérku (ve své podstatě to mohou být i členové normálního personálu) a mohou během letu vystupovat. Odpadne problém se skladováním, navíc se na tom dá udělat i doplňkový byznys.

Za svoji radu nežádám žádnou kompenzaci.:-P

1 0
možnosti

A představte si, že jste přiletěli hladoletem na letiště v Istanbulu zrovna v ten nešťastný moment (jako byl včera večer) a nedovolí Vám třeba 4 hodiny opustit letadlo. To musí být skvělý zážitek.

2 1
možnosti

Asi podobný jako stát na D1 v koloně při havárce...

5 0
možnosti

P63e33t14r 30N92o89v79á16k

29. 6. 2016 9:56

No nic, napečeme kvalitní řízky!! ;-D Stejně to byl hnus co měli v letadlech, to musel být vývar!!

1 0
možnosti

Problém je že s kvalitními řízky vás do letadla nepustí ;-D a o tom to je.

Nelze vymyslet prostor do kterého vám zakážu vzít si jídlo a pití a pak vás tam x hodin drží a nedají najíst. Zvláště pokud vám zkoušejí prodat hnusné kafe v plastu s výrobními náklady 4,8 za 50Kč,

Je zajímavé, že tohle soudruhům EU nevadí a přitom to je jasné zneužití monopolní situace.

1 7
možnosti