Diskuze

Šéfka svazu obchodu: Stát šikanuje řetězce kontrolami, aby měl na úředníky

Obchodní řetězce si stěžují, že je stát až příliš kontroluje a prohřešky, kterých se dopustili dodavatelé, dopadají na ně. Podle šéfky Svazu obchodu a cestovního ruchu Marty Novákové se dohled ze strany státu zintenzivnil o stovky procent, což znamená milionové náklady navíc.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Jedna ruka mě živí a druhá ruka mě fackuje. Otázka do pléna: Na kterou z nich si budu stěžovat a kterou vychvalovat?

Jinak, pokud bych šéfka svazu obchodu s úsměvem prohlásila, že jsou spokojení, tak to by mě šokovala a asi by bylo něco někde špatně.

Svéráz českého podnikatelství má holt svá pravidla. A tím lépe, pokud jde o prodej potravin ;-)

Jako teenager jsem si přivydělával v hypermarketu (zavedená společnost). Hmm, některý věci, co si pamatuju, mě z naivity rychle dostaly. Za mě má více kontrol R^

1 0
možnosti

Děkuji ANO, že stát začíná řídit jako fungující firmu a nenechá se okrádat od zahraničních společností jako to dělali předešlé vlády.:-PRv

0 1
možnosti

nějak se mi po přečtění rozhovoru zvedla nálada... možn torchu něco začalo fungovat... (i když samozřejmě cesta je ještě daleká).

0 0
možnosti

Milé mezinárodní korporace (obchodní řetězce) jestli se vám u nás nelibí, tak se seberte a běžte okrádat někoho jiného, nikdo vás tady nedrží. ;-)

V Německu na vás čeká jeden milion nových zákazníků R^.

1 0
možnosti

P36e38t18r 27H80r37a28b74á36k

13. 10. 2016 12:52

Paní Nováková se na to dívá jako podnikatelka, tj. z té druhé strany a proto to kritizuje, což je logické. Samozřejmě by se kontroly daly zredukovat, ale jinak své opodstnatnění mají. Když vidím v některých obdchodech bordel, tak těch kontrol asi ještě tolik není.

4 0
možnosti

J40a50n 86S46o45u84k91u48p

13. 10. 2016 16:43

Paní Nováková se na to dívá především jako člověk, který mluví za sdružení velkých obchodníků a v druhé řadě samozřejmě jako podnikatelka, kterou velcí obchodníci živí :-P

2 0
možnosti

Ano, s posledním odstavcem p. Novákové lze jen souhlasit a můžeme být připraveni, že státní aparát poroste i nadále. Vždycky se dají vymyslet další a další kontrolní instituce a přitom se vymlouvat a schovávat za nařízení EU. Nyní na kontrolu může přijít "pouhých" 17 institucí. Jen bych chtěla vědět, kde byla p. Nováková zastávající takový post, když se projednávalo kontrolní hlášení a EET? Copak tady nejde o zvyšující se finanční i administrativní zátěž pro všechny podnikatele a živnostníky a převedení nákladů do cen?

3 1
možnosti

J34a35n 69S42o23u75k56u18p

13. 10. 2016 16:23

Podniky, které zastupuje, EET a kontrolní hlášení příliš netrápí. To sdružení sdružuje především větší retaily.

0 0
možnosti

Bože, tady je zase chytrých lidí, každý všechno ví, od všeho má klíče. Možná, kdyby se řada z vás doma podívala do špajsky , tak tam máte sami určitě bordel. Ono se stačí podívat do popelnic jak lidé hospodaří s potravinami.

A jinak samozřejmě, nikdo nechce rušit kontrolní orgány, ale otázka zní, zda je zapotřebí tolik institucí, které mají právo tuto činnost vykonávat. Asi by stačila

jedna univerzální kontrolní organizace. Musíte si uvědomit, že všechny tyto lidé se musejí zaplatit. Což obnáší nemalé peníze.

2 1
možnosti

Jenze kontroluji tu cinnost z ruznych uhlu pohledu, to je asi jako chtit, aby Vam jeden doktor pomohl s problemy se zrakem, odoperoval Vam slepak, vysetril prostatu a soucasne vyvrtal zub

3 0
možnosti

Na řetězce je potřeba dlouhý bič a malý dvůr... Jen houšť a větší kapky, pokud jde o kontroly. Klamání spotřebitelů pokud jde o uvádění cen, složení výrobků, podmínek skladování, ad. Bez kontrol by tohle mělo rozměry život ohrožující.....

3 1
možnosti

Kdyby neprodávali jedovaté a poloshnilé jídlo, případně fejky, tak by přeci pokuty nedostávaly. Řetězce mají na rozdíl od maloobchodníků dost prostředků a personálu, aby si mohly dát pozor na to, na co mají. A když ne, tak musí platit. Šéfka jejich svazu by zřejmě ráda, aby stát nekontroloval nic, oni mohli prodávat poloshnilé maso, protože to přeci vyřeší trh. A když si to hloupý spotřebitel koupí, tak je to jen jeho problém. Je ale dost na pováženou, lže je schopna to říkat veřejně.

3 1
možnosti

J74a84n 83D92l63o98u69h58ý

13. 10. 2016 11:21

V případě shnilého a prošlého zboží plný souhlas, ale jak mají zkoumat olej ve flaškách? 8-o

1 1
možnosti

Řetězce jen sklízí, co zaseli. Tlačí na nákupní cenu, aby mohli mít dostatečný zisk, tím výrobci čím dál víc šidí výrobu a my to pak jíme. Co s tělem dělají tyto nekvalitní potraviny je jen otázka.

Před vstupem do EU byly u nás daleko přísnější potravinové normy, stálo by za to se k nim zase vrátit.

Co se týče toho maléru s olejem. Když si mohou kontrolovat, jestli jsou jablka dostatečně velká, tak by si mohli taky dělat test kvality nakupovaných potravin.

4 1
možnosti

Děláme si to sami. Kupujeme levné sračky.

2 1
možnosti