Diskuze

Finanční úřady vidí podvod všude, rozjely hon na ručitele DPH

Finanční úřady pronásledují firmy, jejichž obchodní partneři dluží státu miliony na dani z přidané hodnoty. Firmy se musí bránit podezření, že jsou zapleteny do podvodů s DPH.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A když stát umožní firmě na území ČR podnikat a ta lidem neplatí mzdu, taky ručí stát lidem a tu mzdu jim za neplatící firmu zaplatí?

0 0
možnosti

Jako utrzeni ze řetězu. Kvůli neschopnosti potrestat a hlavně najít podvodníka, okrádá stát poctivého. Stát je největší zlodej a za Bureše to graduje.

0 0
možnosti

Finanční správa se rozhodla konečně po letech nekompromisně vymáhat daně a ono to rozpoutalo skoro občanskou válku mezi Tachovem a Beskydami ..

0 5
možnosti

hlavně pozdě vracet DPH, taková je skutečnost, odnáší to často ti nejpoctivější plátci :-(

4 0
možnosti

Jak jinak, než vyšetřováním foiremv řetězci, by se dal vyšetřit únik? Ono se snad již asi 27 let neví, že obchod s ropnými prodkty není zrovna hospodaření na úrovni standardů Mirka Dušína? Pokud má stát fungovat, tak prostě bude muset ty daně opravdu začít vybírat. Prozatím daňová správa nemá ani reputaci, ani prostředky, ale ani výsledky jako Finanzamt a IRS.

0 2
možnosti

To co teď chci napsat není citace zákona jen můj postřeh z jednání FÚ. 1. Jde o instituci, kde platí presumpce viny, svou nevinu musíte dokázat. 2. Správce daně má vždy pravdu, v opačném případě je důkazní břemeno opět na Vás. 3. Finanční úřad nemá povinnost poplatníkům radit (a taky neradí), ale pokud udělá poplatník chybu je povinen je sankcionovat. 4. Velké firmy s politickým krytím mohou všechno a v nejhorším jim ministr financí daně odpustí (již se stalo). 5. Daňový poplatník ve vztahu ke státu má ohromné povinnosti, stát vůči poplatníkovi nemá povinnosti žádné.

Peníze takto získané použije zcela libovolným způsobem, zejména nákupem voličů.

10 1
možnosti

T97o11m65á70š 45U89r27b36a25n

25. 11. 2016 15:56

Stále netuším, proč DPH koluje přes všechny firmy. Pokud totiž odevzdá DPH hned ten první, který ho od koncového spotřebitele vybere celé, pak už může další finanční tok proběhnout bez DPH (příp. se dopočítají změny v rozdílných sazbách). Byla by výrazně menší byrokracie, menší počet subjektů, které je nutné kontrolovat a nehrozily by čachry s přeshraničním obchodem, protože ten probíhá bez DPH normálně. Jenomže to by bylo všechno moc jednoduché ;-€

0 0
možnosti

Myslíte spíše ten poslední. Obchody mezi plátci by měly probíhat bez DPH a platit DPH by měl ten poslední v řetězci, který si DPH vyiinkasuje od zákazníka.

1 0
možnosti

Z mnoha příspěvků mám pocit, že klub paniců debatuje o souloži. Současná praxe postupu finančních úřadů vůči distributorům PHM spočívá v údajném neoficiálním pokynu "Doměřte co se dá, můžou se s námi dalších patnáct let soudit". Jestli tento pokyn skutečně koluje státní správou netuším, nicméně mu přesně odpovídá její postup. Pokud finanční správa doměří DPH z podvodů, kdy se např. vykáže export mimo daňové území ČR a hmota skončí v ČR, je to naprosto v pořádku. V pořádku už není to, že za tuto daň ručí někdo, kdo "vědět měl nebo vědět mohl". I přesto, že nakoupíte od ověřeného plátce, zaplatíte na zveřejněný účet, doložíte jeho potvrzení bezdlužnosti ne starší tří dnů před UZP, doložíte realizaci plnění, zdaníte na výstupu, je vám to platné jako hadovi nohy. Navíc existuje zákonná klička, na základě které samozřejmě z titulu ručení zaplatíte DPH, které jste uplatnili na vstupu, nicméně zákon o DPH v mnoha konkrétních případech neumožňuje opravu DPH na výstupu. V posledních letech však na základě vyfabulovaného daňového problému doměřuje finanční správa "neoprávněně" uplatněný odpočet DPH ze zboží, původem z jiných států EU, a to bez ohledu na judikáty nejvyššího soudu o nezákonnosti postupu finanční správy v konkrétních případech, přesně ve smyslu shora uvedeného možného pokynu. Příkladem budiž to, že pokud jako plátce potřebujete rychle přezout auto a váš dodavatel nemá pneu na prodejně, může vám vyjít vstříc tím, že si pro ně dojedete sám k jeho dodavateli kousek za hranice, zaplatíte v českých svému českému dodavateli českou fakturu na české DIČ a během dalších tří let vás finanční správa překvapí doměřením uplatněného odpočtu, k DUZP totiž na území ČR nedošlo. Zahraniční fú daň nechce, vy nemáte nárok na odpočet, nicméně váš dodavatel má smůlu, protože daň již přiznal a zaplatil a v tomto případě nemá možnost opravy. Tento postup funguje dokonce i v případě, že před vaším dodavatelem bylo sto plátců a všichni řádně přiznali a uhradili daň, NO ne, DP platí.

3 0
možnosti

J91a89n 61C88i51g60l27e83r

25. 11. 2016 12:27

To takhle není. A ani ten článek o tom není. DPH dovedete za prodávajícího pouze ve dvou případech: jedná-li se o fakturaci v režimu přenesené d.p., popř. je-li prodávající v seznamu nespolehlivých plátců. K prvnímu dodávám, že žádný předmět kupní smlouvy, tedy žádné zboží, není možné fakturovat v režimu p.d.p. Takže, pokud firma není v seznamu n.p., nerucite za odvedení DPH. A článek je o případech, kdy právě firma nebyla evidovana jako n.p., ale kdy má FÚ podezření, že jste věděl, že firma DPH nedovede, protože jste součástí podvodu. A správná otázka tedy je, zda FÚ může přebírat pravomoce OČvTŘ. Já soudím, že nikoliv....

1 0
možnosti

Tak těch případů je více než ty dva. Ručení za nezaplacenou daň řeší § 109, který má 4 odstavce. V nich je zhruba:

1) případ kdy vím, měl jsem nebo mohl vědět, že obchoduji s podvodníkem. To mi ale musí FÚ prokázat a určitě to nebude snadné. Určitě nestačí jen podezření, článek to hodně zjednodušuje.

2) přijal jsem zjevně podezřelé plnění (podivná cena, neexistující vymyšlené plnění a pod., takže zase podvod), nebo za něj platil převodem na nestandartní účet.

3) neověřil jsem si, že obchoduji s nespolehlivým plátcem.

4) nakoupil jsem PHM od někoho, kdo není v registru distributorů PHM.

To vše se netýká běžného občana, ale jen plátce DPH. FÚ nepřebírá žádné pravomoci OČvTŘ, ale koná podle zákona o DPH.

0 0
možnosti

J89i87ř55í 60H68o31š70e74k

25. 11. 2016 12:01

Presumce viny je oblíbená taktika v tomto státě. Ale jo, pojďme preventivně všem dát pokuty za x tisíc, co mají řidičák bez ohledu, zda porušili předpisy nebo ne. Pojďme všem občanům této země trestně odpovědným preventivně dát podmínku nebo co rovnou odnění svobody na tři roky, bez ohledu na bezúhonnost. Když všichni podnikající kradou, tak jistě všichni řidiči porušují předpisy a všichni svéprávní porušují zákony atd. A na konci už bude jen blahobyt, spravedlnost, poctivost, demokracie a svoboda, po které přeci všichni byrokrati ve vedení státu tak touží, že ano :o)

6 2
možnosti

V53í36t 26K56u17č55e35r68a

25. 11. 2016 11:28

Ano výsledek se velmi podobá tomu co se stalo po zavedení KH na Slovensku. Celkový příjem se zvýšil ale ne z daní ale z pokut. A ne z pokud těm co něco provedli a bylo jim to dokázáno, ale z pokut za nesplnění některých povinností - a to často bizardních stejně jako je bizardní ta popisovaná - něco koupíte, zaplatíte za to, ale ještě musíte s prodávajícím zajít na FU a donutit jej aby tu Vaši DPH, kterou vyinkasoval, ihned odevzdal a nechali si o tom udělat potvrzení - jinam Vám hrozí to co popisuje článek...

6 1
možnosti