Diskuze

Rok 2017 se stane rokem zdražování potravin. Ceny budou diktovat řetězce

Češi vydělávají více peněz a to se projeví v růstu cen. Inflace by podle ekonomů měla letos dosáhnout zhruba dvou procent. Nejvíce podraží potraviny a pohonné hmoty, pokračovat by měl i růst cen nemovitostí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Na inflaci mé mzdy se ovšem nějak zapomnělo. Což je zajímavé, neboť můj pracovní výkon musí být čím dál více vyšší, zatímco kvalita potravin je čím dál více nižší.

Tuším systém, kteří vymysleli parazité ;-).

4 0
možnosti
Foto

Albert patří k dražším a při tom mají mzdy nízké ...tak se můžeme těšit na ještě vyšší ceny;-O

2 1
možnosti

Omyl,ceny budou diktovat spotřebitelé...protože tam kde bude draho přestanou chodit.Existuje možnost že se kartelově dohodnou na plošném zdražení.

Mě osobně to je stejně jedno,jezdím do Německa a nakupuji za své vydělané peníze skutečné potraviny a ne žádné náhražky.

2 4
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti

nojo nízké úroky , všechno pro všechny na dluh, to vždycky a všude skončilo špatně, z deflace tak může brzo přijít superinflace a stačí aby ropa výrazně zdražila a začne se ta ekonomika hroutit jako domeček z karet

1 1
možnosti

Tak jídlo nám zdraží - a kdopak je největším výrobce potravin ??

Jen připomínám, že Agrofert obsahuje přes 250 firem ......

3 3
možnosti

Nebojte, u Agrofertu se nemusíme bát zvyšování cen. Celý řetězec je postaven na dotacích a AB podporuje rovné podnikání, tak dotace promítne do kvalitních levných cen potravin. Mezitím koupí nebo zlikviduje malovýrobce, tak ani tady se nemusíme bát, že by ten malovýrobce byl znevýhodněn, protože bude rád, že možná bude zaměstnán (nechci psát v které firmě).

2 2
možnosti

Ne cenu bude určovat konzument, pokud to budeme za tu cenu kupovat, tak to bude řetězec nabízet... Takže cenu neurčuje řetězec, ale konzument. Mějme to na paměti!!!

2 3
možnosti

Tak přestaneme jíst. Kdo dřív pojde.

0 1
možnosti

On je to koloběh. Když byla národní sbírka potravin pro chudé , tak z 95% lidé kupovali výrobky nízké kvality. Tesco Value např. Kupují je i normálně , řetězec Tesco , na svých stránkách píše že výrobky Tesco Value , tvoří z jejich prodeje 65-70%prodaného zboží , tedy de facto náhražek ..Z takové stravy je riziko výskytu CA vyšší . Co nedají lidé do kvalitnějších potravin , to dají do léčby.

0 2
možnosti

náklady na léčbu jdou ze zdravotního pojištění :-(

0 1
možnosti

Cena benzínu byla před lety skoro na čtyřiceti korunách a kvůli tomu spousta věcí zdražila. Pak cena klesla na dvacet pět korun, ale nic kvůli tomu nezlevnilo. Teď se dostane cena na třicet dva korun a zase se kvůli tomu zdraží.

5 1
možnosti

Jestli to nebude tím, že dost výrazně rostou mzdy, takže sice výrobci šetří na PHM, ale dávají více na mzdy.

1 2
možnosti

Těším se na zdražení potravin v řetězcích supermarketů.R^!

Osobně mám štěstí, že potraviny můžu nakupovat u soukromníků, malovýrobců, a prakticky všechny.

Ani mně nechybí to množství " zdravých " É-ček

2 2
možnosti

pokud vzroste cena výkupních surovin, pokud se bude zvedat minimální mzda - protože právě prodavačky u těch soukromníků dost často braly minimum a zbytek na ruku a až se zavede EET, tak i ten řezník bude muset zdražit protože najednou už nebude mít černé peníze na to vyplácet prodavačky na černo....

2 1
možnosti

budou se zdražovat potraviny, které již dnes s nižší gramáží a horší kvalitou jsou dražší než v sousedním Německu kde mají ve všech profesích daleko vyšší příjmy

8 2
možnosti