Diskuze

Plynaři ignorují Vitáskovou, její „férovou“ cenu většina překračuje

Šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková přišla před časem s nástrojem, jak napravit „neukázněné“ dodavatele plynu a přimět je ke zlevnění. Jenže ti ji nevzali moc vážně. Jak ukazuje srovnání na specializovaném portálu TZB-info, téměř tři čtvrtiny nabídek férovou cenu - podle představ Vitáskové - překračují.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

souhlasíms tím co tu píše pan krutiš, že je trh plně konkurenční. sám bychk tomu možná ještě doplnil, že není možné dodavatele volit jenz hlediska ceny, dávno už to nepatři mezi hlavní priority, přeci jen jenutné hledět i na patřičný servis a podmínky ve smlouvě, takže i protozohledňuji to, že mi bohemia energy cenu neposkytuje úplně nejnižší, nicménětolik kolik platím je mi úměrné.. cena/kvalita. taky se mi líbí co tu uvádí panmusil, že „nechat nenasytné nadnárodní koncernyvydělávat na věcech, který potřebujeme životně všichni, je špatně.“,s tímhle názorem se můžu ztotožnit, proto jsem raději u alternativy.

0 0
možnosti

Trh s plynem je plně konkurenční a různých cenových nabídek člověk nalezne v řádu mnoha desítek až pár stovek. Když si zadám do srovnávače moji spotřebu, tak jsou nabídky v rozmezí až plus 85% vůči té nejlevnější. Tzn. žádný monopol nebo oligopol.

1 0
možnosti

Jak trh s plynem, tak trh s elektřinou u nás podle mne funguje velmi dobře. Konkurence je poměrně veliká (a stejně tak i rozpětí cen). Stačí tomu věnovat cca 1 hodinu během které se na srovnávači na tzb-info.cz (jediný, který obsahuje všechny distributory) vybere dodavetel s nejlepší cenou a podmínkami pro konkrétního zákazníka v daném regionu a napíše přihláška k odběru (výpověď stávající smlouvy zajistí nový dodavatel) - za seniory by něco takového měli udělat jejich děti. Kdo něco takového není schopen nebo ochoten udělat (resp. věnovat tomu tu hodinu času), má smůlu - za blbost se vždy platí. Stejné je to třeba i u bank - v okamžiku, kdy je tady konkurence a široká nabídka, je každé remcání naprosto bezpředmětné i když pro Čechy zvyklé brblat u piva typické.

2 0
možnosti

A u koho nakupují u Vitásků?

0 0
možnosti

Přitom je to tak jednoduché, kdyby stát neřídili hlupáci, vůbec by se strategické věci, jako je elektřina, plyn a voda neocitly v soukromých rukách.

Nechat nenasytné nadnárodní koncerny vydělávat na věcech, který potřebujeme životně všichni, je špatně.

4 1
možnosti

tohle přesně tvrdil Chaves, dnes tam chcípou hladem a peníze váží v pytlích, tak to dopadlo, když stát neřídili hlupáci, ale lidi, kteří chtěli obyčejným lidem udělat trochu radost

5 1
možnosti

mystická neviditelná ruka trhu z 90. letech se nám mění v nenasytnou...

7 1
možnosti

Obchodníci, v tomto případě s plynem, chtějí vydělat... No to je konec světa...

0 3
možnosti

Uvedení indikativní ceny základního produktu považuji za správné, aby si zákazník mohl udělat alespoň hrubou představu o jednotlivých obchodnících a jejich přibalovaném bonusovém sortimentu "zdarma", kterým obchodník většinou omlouvá vyšší ceny prodávaného produktu. Vyjádření zástupců Pražské plynárenské a RWE ve mně vzbuzuje obavu, že je to obdobné jako u bank, pojišťoven a různých jiných obchodníků, kde neprodejné produkty jsou baleny do různých balíčků a vnucovány zákazníkovi jako celek, protože zákazník je nepotřebuje a samostatně by si je nekoupil a obchodník si tím odůvodní i to, že nejde srovnávat prodávané produkty.

23 0
možnosti

Krátké, ale vystižné

1 0
možnosti

Obávám se, že toto je právě jedna z oblastí, kde by měli být "distributoři" zlikvidováni. Co je chytrého na tom, že jich je snad 150? To má každý svoji rouru na plyn? A nemluvě o tom, jaké praktiky používají při získávání zákazníků. Naháněče Bohemia Energy jsem nemohl (při vší slušnosti) vůbec vyhnat z domu. O jiných to platí také. Ale to musí být 150 managerů a dalších jejich poskoků. A samozřejmě musí být na jejich superplaty. A vyznat se ve faktuře na plyn nedovedu už ani já, a to jsem topil 10 let v plynové kotelně a veškeré záznamy, přepočet spotřeby podle teploty, tlaku a podobně jsme dělali běžně. O faktuře za elektřinu to platí také. Kdo ji dokáže rozklíčovat, toho bych chtěl vidět. Jestli jeden z tisíce, tak je to moc.

21 1
možnosti

Rouru nepotřebují... A právě ta konkurence mezi dodavateli brání zdražování...

3 0
možnosti

Oblast distribuce plynu je konkurenční prostředí s mnoha dodavateli... Proč se nějaký hloupý úřad vůbec plete do cen a vydává nějaké "indikativní" ceny... Co je úřadu po tom???

1 14
možnosti

Kalino ten "hloupý úřad" podle Vás se jen snaží zamezit podobným dodavatelům , / kterého zde asi zastupujete/ aby OKRÁDAL zákazníky. A o tom to je . Kapišto - šmejdi jste a ne obchodníci.Rv;-O

11 1
možnosti

Napřed se stát zbaví strategických komodit a potom chce něco regulovatRv

6 0
možnosti

Inu Klausové "Tržní hospodářství".;-ORv

5 0
možnosti