Diskuze

Neblahý trend v číslech: lidé nad 50 let tvoří už třetinu nezaměstnaných

České firmy stupňují volání, aby jim stát usnadnil přijímání cizinců, protože potřebují nové zaměstnance. Bez povšimnutí přitom mnohé z nich nechávají početnou skupinu lidí přes 50 let. Podle zjištění MF DNES podíl nezaměstnaných nad touto věkovou hranicí neustále roste. Ukazují to příběhy lidí, které MF DNES shromáždila, i údaje z úřadů práce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A teď si to představte,jak by to bylo,kdyby se šlo do důchodu v pětasedmdesáti,jak to chtěl Kalousek.

2 0
možnosti

firmy a personalisti si můžou kvičet jak chtějí, ale vzhledem k tomu, jak "efektivní" je vláda s udělováním víz třeba ukrajincům, slavným firmám nakonec nezbude než zaměstnávat i ty padesátníky

2 0
možnosti

a navíc si clovek (konkretne v Praze) pripada jak v cizi zemi. tedy aspoň pokud jezdi MHD.

2 0
možnosti

Tak to vychází že v populaci nad 50 je stejná nezaměstnanost, jako u mladších, ne? Když tak nějak uvážíme věk nástupu do práce po škole a věk odchodu do důchodu tak ta 50ka to dělí právě v poměru 2:1

6 1
možnosti

Taky mi to takhle vyšlo po přečtení nadpisu. Snaha vyrobit "problém". (Notabene aktuální míra nezaměstnanosti je velmi nízká, tj. ani třetina z málo nezaměstnaných není nijak velké číslo.)

1 1
možnosti

Víc zarážející je, že 2/3 nezaměstnaných je pod 50 let. S tím by se mělo něco dělat.

3 3
možnosti
Foto

Zkuste je zaměstnat.. ;-D

0 0
možnosti

A ještě si dovolím upozornit na to, že ta statistika je velmi zkreslená díky malým živnostníkům. Desítky tisíc lidí provozují malé krámky a jsou to lidé ve věku 55+, kteří vědí, že by obtížně hledali práci, tak se snaží dožít důchodu ve svém obchůdku, i když ti malí skutečně v dnešní době balancují na hraně krachu. Drtivá většina z nich ihned poté obchod zavírá. Pokud by přestali podnikat, skokově naroste nezaměstnanost v této kategorii.

6 0
možnosti

Hledat se musí práce denně a aktivně na vlastních nohách. Spoléhat na nějaké ÚP je snad mimo úvahy i když jakási žádost o práci tam může být. Přece nebudu doma půl roku za nějakých 328 dolarů týdně? (Max podpora tedy byla asi 8,300 Kč týdně v přepočtu).

Byli jsme závod který Fordu vydělal ročně bilion dolarů se svými prvními SUV v r. 1998-2000.

0 0
možnosti

Znal jsem české poměry před 30ti lety. Neznám ty dnešní. Nicméně do práce chodíme pracovat a snažíme se být flexibilní a pro firmu silně potřební.To že se považovalo v té době za úžasné pracovat na jednom průměrném či horším místě 30 let není zásluha, ale naprostá neschopnost. Tedy zde v USA. Mladý člověk pokud nemá "životní" job, by se měl časem ujistit že se nemůže nic víc naučit a koukat se po jinpém místě, aby pomalu postupoval ve své pracovní karéře výš. Takový člověk s extenzivní praxí je pro podnik poklad. Umí být nejen flexibilní ale má i nápady, má zkušenosti z mnoha pracovišť.

Evropský trend je zaměstnávat mladé lidi, ale nejde jen o trend. Starší člověk má posle Zákoníku Práce z dob komunismu nárok na bohaté prebendy a pro majitele firmy je drahý.

V USA je nárok na dovolenou po roce práce u firmy jeden celý týden bez ohledu na věk, odstupné pokud někdo končí nebo je vyhozen je plná nula. Snad lidé jako manageři a nebo v odborových firmách jako jsme byli my, měli odstupné rovných 100 K dolarů. Ale zákony si vytváří každá firma zvlášť a stát s byznysem nemá nic společného.

A tady je ten zakopaný pes. Stát nám do našich životů nezasahuje. Proto u vás staří lidé nejsoou zaměstnaní. Žijete v v totalitě stejné ba horší než za komunistů.

4 0
možnosti

M80i21l24a41n 45V39o88l23e58k

29. 1. 2017 16:19

Zákoník práce v ČR nerozlišuje věk, odstupné je podle odpracované doby u toho zaměstnavatele.

Ta 'povinnost' pro mladé měnit místa je úplná tragédie pro hospodářství. Vždycky někam přijdou, rozvrtají co fungovalo a jejich cena na pracovním trhu přitom vzroste, tak se posunou dál za lepším.

6 0
možnosti

Zkušeného borce s praxí mlady soplák v manažerské pozici neohne. To je celá věda.

3 0
možnosti