Diskuze

Konec intervencí zvedne úroky, které stát platí za svůj dluh

Doba záporných úroků se blíží ke konci – její konec závisí na rozhodnutí ČNB o uvolnění kurzu koruny. Ministerstvo financí a příští vláda budou muset najít jiný způsob, jak udržet nízké úroky ze státního dluhu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tenhle článek je úplně mimo. A příspěvky v komentářích většinou také. Tlak na růst koruny je a byl spekulativní. Intervence centrální banky ekonomice rozhodně pomohly. I když cílem byla stabilizace.

0 0
možnosti

to by ovšem byl podvod. Stát nmusí platit úroky ve výši jako ostatní.

0 6
možnosti

D17e52n53i41s 70H49u26m58l

4. 2. 2017 14:38

Co se stane s cenou Mony Lisy v Louveru, když někdo "vytiskne" úplně přesnou kopii, k nerozeznání podobnou? To sáme se děje s korunami. I když podle některých, ten kdo našetřil koruny, tak tu udělal určitě nepoctivě a je správné ho o úspory připravit.

0 0
možnosti

Co? To přirovnání je nesmyl, leda že byste tu Monu Lisu rozdělil na menší kousky a ty pak znovu rozdělil... I tak to bude kulhat.

Nevytváří se kopie peněz. To, že se jich vydá více, zanamená (za běžných okolností) že stát kryje více bankovek a tudíž je hodnota každé jednotlivé nižší.

Budete mít milion bankovek krytých milionem, hodnota jedné je tedy jedna. Když těch bankovek budete mít dva miloinony pořád kryté milionem, bude hodnota jedné bankovy poloviční, tedy 0,5. (zjednodušeno)

0 0
možnosti

Takže pohádka o spasiteli Babišovi končí.

7 1
možnosti

A kolik stát vydělal třeba na DPH na dražším zboží z ciziny?

0 0
možnosti

Aby stát na dražším zboží z ciziny mohl vydělat, museli by ho lidé kupovat. A vzhledem k tomu, že lidé si peníze netisknout, tak stát na DPH u dovozového zboží nevydělal. Lidé utratili plus mínus to, co vydělali, stejně jako by to utratili bez intervencí a tedy odvedená DPH je také skoro stejná.

2 0
možnosti

"si ministerstvo financí půjčilo za minusový úrok 244,4 miliardy korun a vydělalo na tom 1,2 miliardy korun."

Jaké vydělání? Prostě jen půjčené peníze "prožerou" a budoucí vlády to zaplatí.

4 1
možnosti

Prožereme je my a ne oni. A dokonce ty půjčené peníze jsme už prožrali dávno. Stát si aktuálně nepůjčuje na nové věci, ale jen na pokrytí starých dluhů.

2 1
možnosti

J41a49n 76K35r69e52j11č97í

4. 2. 2017 11:06

No hlavně,že se dá tahle zlodějina nějak okecat,že?

5 2
možnosti

Kdo co ukrad? Depka z drahy dovoleny v Jugoslavii?

1 2
možnosti

2 nebo 3 procenta inflace za cenu stovek miliard , do nekonečna omílané poučky. Stejně vědí prd , přijde krize a najednou odborníci vědí proč , ale jak ji ukončit a kdy skončí to neví .Chtějí zavést EURO a co potom .

0 1
možnosti

No problém je, že odbornící se neshodnou ani na příčině té poslední krize... Investiční vesměs bankéři tvrdí, že za to mohou nedostatečné zajišťovací prostředky směrem dolů (ke koncovým zákazníkům), politici tvrdí, že za to může nedostatečná regulace, depozitní správci zase že za to mohou spekulace investičních bankéřů, kteří podváděli... Je to složité, myslím si že opravdové příčiny krize budou přesvědčicě vysvětleny až z dostatečným odstupem.

0 0
možnosti

Kdyby zde bylo Euro, tak nasi bankeri nemaji tolik moznosti, jak umyslne znehodnocovat zivotni uroven vlastnich obcanu a nejspis by nebylo treba ani tolik bankeru, analytiku, komentatoru, ....:-) Nechci tvrdit, ze intervence sebou nesou jen to negativni a je jasne, ze ekonomice pomahaji, ale pro me je to porad podvod na vlastni obcany a i na nase sousedy ...

10 1
možnosti

D52e49n86i67s 24H12u65m20l

4. 2. 2017 10:46

Nemusíte se bát, euro znehodnocuje zase ECB. Sice né tolik jako ČNB, ale inflace v eurozóně už taky raketově roste.

1 0
možnosti

K77a33r36e82l 58B28o42k

4. 2. 2017 10:02

Nevím nakolik umělá devalvace pomohla našemu průmyslu, ale je jisté, že znehodnotila život normálního občana a zvláště jeho úspory.

28 4
možnosti