Diskuze

Studentům roste sebevědomí, za patnáct hrubého už pracovat nechtějí

V posledních letech výrazně ubylo studentů, kteří by byli ochotní nastoupit do zaměstnání za nízkou mzdu. Rozsáhlý průzkum mezi studujícími a absolventy ukázal, že převážná část respondentů považuje za minimální přijatelnou nástupní mzdu částku v rozmezí sedmnáct a půl tisíce až dvacet tisíc korun hrubého.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Je drze chtít zit, možná vůbec přežít, ze...

Naopak, jen ať chtějí absolventi, a nejen ti, klidně 25tis, nebo za chvíli budou třeba na jeden nájem tři platy.

1 0
možnosti

Student po škole bez zkušeností musí dokázat, že něco umí. Proto považuji nízký nástupní plat za zcela normální a správný. Začátečníka s vysokým sebevědomím je třeba uvést na správnou míru

0 0
možnosti

No, nechci vam do toho kecat, ale pokud vam zbude nejakych 12 000kc cisteho, z cehoz musite zaplatit nejaky najem (cimra v praze v sdilenem byte cca 6000kc), nejak se najist (pri 100kc na den to mate 3000kc), tak vam zbude na telefon, pojisteni, obnovu obleceni a drogerie cca 3000kc, a to jeste pokud nejste magor, tak by jste mel byt schopen nasetrit 2-3 platy do zasoby.

0 0
možnosti
Foto

pokud bych byl absolvent VS a hledal praci mimo sve bydliste, rozhodne bych nepremyslel nad vlastnim bydlenim (najem ani vlastni). chapu vas, ze myslite vlastni hlavou a je pro vas nepredstavitelne bydlet s kamarady a bez rodiny, ale zkuste premyslet jako absolvent (at uz zadany, ci singl). takze najit nejakou praci, uzivat si a u toho treba hledat nejaky protejsek, mít kde složit hlavu, nažrat se a občas se třeba i umýt, nejlépe v teplé vodě (berte prosim s nadsazkou).

tím rozhodně nerikam, ze jsou jejich pozadavky premrstene (ja sam pred 11ti lety jako SŠ nastoupil za 16 hrubeho (18 i s priplatky) na pozici skladnika!), takze v roli absolventa VS bych si predstavoval spis 20-25.

no chci tim teda rici, ze argumentovat vysokymi najmy je trochu zcestne.

0 0
možnosti

K31a71r45e85l 60U18r86b97a60n

13. 2. 2017 10:10

Pokud je někdo zaměstnanec, sám se staví do role otroka, co maká jen za bydlení a jídlo. jediná cesta ven je začít podnikat a najmout si sám nějaké podobné otroky.

0 0
možnosti
Foto

jsem zamestnanec, jako otrok se citim pouze v pevne pracovni dobe (a i ta je dostatecne volna), ale na druhou stranu po odchodu z prace, jsem zcela volny (jako podnikatel bych se citil byti svym vlastnim otrokem snad i ve snech). do prace se tesim, mam vse co potrebuji a takovych jako ja, je spousta.

3 0
možnosti

Tak málo?8-o8-o8-o

Za 20 tisíc jsem nastupoval po VŠ před 12 lety a už tehdy se mi to zdálo docela málo. Bože, jestli už si ani mladí nedokáží pořádně "dupnout", tak to je s námi konec.

1 3
možnosti

CO VEŘEJNOSTI NECHTĚNĚ UKÁZALA „VÝMĚNA MANŽELEK“ NA TV NOVA: RODINA BERE NA DÁVKÁCH TÉMĚŘ 40 TISÍC MĚSÍČNĚ RED 19|02|2016 Televizní pořad tak nějak nějak „nedopatřením“ znovu nastolil otázku srovnání příjmů obyčejného pracujícího člověka a cikánské rodiny, kde nikdo nepracuje a přesto má příjmy vyšší než normální rodina s oběma zaměstnanými rodiči. Romská rodina z Výměny manželek dle vlastního vyjádření bere na všemožných sociálních dávkách bratru 38 500,- Kč měsíčně. Sedm dětí a dva silné kuřáky k tomu jistě není jednoduché uživit. Irenu a Radka peníze až tak moc nepálí. Díky štědrému sociálnímu systému rodina pobírá bezmála 40 tisíc měsíčně! „My jsme na těch dávkách závislí. Chodí dohromady tři,“ vypočítává hlava rodiny s tím, že kromě dávek na děti dostávají i příspěvek na bydlení. Dohromady tedy již zmíněných 38 500,- Kč. Otec sedmi dětí na obrazovce slíbil, že začne pracovat, ale ani dva měsíce po natáčení se nic nezměnilo. Proč? Odpověď podává jeho manželka Irena: „Práce by tu byla, ale než abych ho poslala pracovat za osm tisíc měsíčně, to ať je radši doma.“ Paní ví o čem mluví, sama je již devatenáct let na mateřské dovolené. Nepracuje ani nejstarší dcera, nevyučená šestnáctiletá Radka. Co tedy umožňuje náš „sociální systém“ čerpat takovéto devítičlenné rodině?  Rodičovský příspěvek (nárok na něj má rodič při celodenní osobní řádné péči o dítě do věku 4 let) je 3800 Kč.  Příspěvek na bydlení (nárok na něj mají domácnosti s nízkým příjmem, které nezvládají platit náklady na bydlení; řídí se normativními náklady a požádat si o něj může kdokoli, kdo má problémy s placením bydlení a žije ve vlastním nebo pronajatém obydlí).  Sociálně slabé rodiny navíc mohou získat i doplatek na bydlení. V tomto konkrétním případě může jít dle kvalifikovaných odhadů o 7000 – 9000 korun.  Přídavky na děti (závisí na příjmu rodiny a věku dětí, pohybují se od 500 Kč do 700 Kč na jedno dítě). Na sedm dětí dostanou 4340 Kč.

 Příspěvek na živoby

8 0
možnosti

 Příspěvek na živobytí (peníze z tzv. systému hmotné nouze, stejně jako doplatek na bydlení). Neurčují je tabulky, ale řídí se skutečnou situací rodiny. V tomto případě 10 000 – 15 000 Kč (odhad). Po natáčení, za které jim byla vyplacena odměna ve výši 50 tisíc Kč, si však ještě rodina postěžovala, že právě tyhle peníze je připraví o dávky, konkrétně o příspěvek na živobytí. Úřad práce jim totiž tenhle nečekaný bonus započítá jako majetek a sníží jim o něj na několik měsíců dávky. Co dodat? Jistě, nějakou sociální síť pro nemocné a lidi v momentální tísni jistě musíme mít, ale toto? Kdo z každodenně tvrdě pracujících lidí vydělá jako manželský pár dohromady 40 tisíc měsíčně čistého? Troufám si říci, že jich je méně než polovina ze všech zaměstnanců. Socialistický stát nám tedy prostřednictvím i tohoto příkladu cikánské rodiny se sedmi dětmi vzkazuje: Nepracujte, dělejte děti na kšeft a budete se mít lépe! Je to normální?

6 0
možnosti

Řekl bych, že ten průzkum je trochu mimo. Odpovídalo by to, kdybychom se bavili v čistém. Mně je 24, SŠ a pod 20 tis. čistého bych nevstal z postele.

Nájem 8000,-

Jídlo 5000,- (pokud nežeru paštiky, gothaje, apod.)

Telefon + internet 1000,-

Nafta 1500,-

Hyg. prostředky (sprchový gel, šampon, jar, toaleťák, pasta, kartáčky, deodorant, atd.) 500,-

Pojištění auta 400,-

Dohromady 16 400,- za předpokladu, že pro hadry budu chodit do armády spásy, sport žádný a pneumatiky a spotřební věci na auto budu někde krást a opravovat si to sám. A taky se mi nikdy nesmí pokazit lednička, pračka, ntb, telefon, TV, apod. A taky žádný společenský život - pouze z kolbenky do kolbenky a zpět.

5 3
možnosti

Ano, tomu rozumím, ale nerozumím, z čeho, když nevstanete, budete žít?

2 0
možnosti

Tak třeba v Anglosaském světě často noví absolventi přijdou do fabriky a nabídnou svou práci na tři měsíce zadarmo.

Dopadne to tak, že si jich minimálně všimnou a zkusí je a po měsíci či dvou jim začnou sami něco platit a po těch třech měsících už jsou tito v pozici si sednout s managementem ke stolu a bavit se o práci z pozice někoho, kdo alespoň ví, co ten podnik vyrábí a hlavně jak a kde se mohou začlenit do práce podniku tak aby z toho něco měl jak podnik tak uchazeč o práci.

A zaručím vás, že to uchazeči nijak neohrozí budoucnost.

To je ale v zemích, kde nikdo nevěří, že někdo dluží někomu jinému budoucnost a prosperitu a kde můžete dostat normálně vyhazov s týdenní lhůtou na obou stranách a nikomu to nepřijde jako vykořisťování.

2 1
možnosti

Tam ale nezkazili lidem charakter komunisti.

4 2
možnosti

Je mě z těch rádoby intelektuálů na zvracení. Kde jste se vyskytli? Je vidět , že velká většina, zde debatujících je tak do věku maximálně 15 let. Nepřeji nikomu nic zlého, ale bylo by potřeba ten blahobyt, který je ubrat.

2 4
možnosti

P50e28t51r 48P62e30t19r

9. 2. 2017 19:06

Ne. Jde videt, ze vetsina diskutujicich ma aspon nejakou dustojnost a nehodlaji drit jak poddani za par susnu. Kdyz to vam vyhovuje tak si klidne ohybejte hrbet, vetsina naroda o to nestoji.

A prosim, nestezujte si v duchodu, ze nemate na leky, jsou pro vas zbytecny blahobyt. Duchodce v africe zadny duchod nema a taky zije.

4 4
možnosti

... pokud maji co nabidnout, tak se jim nedivim a maji moji plnou podporu ...

3 1
možnosti