Diskuze

Rozdíly v bohatství Američanů tkví v zakořeněném rasismu, tvrdí studie

Na každý dolar z bohatství průměrného Američana s tmavou pletí připadá 13 dolarů, které vlastní jeho průměrný bílý spoluobčan. U Latinoameričanů není tato propast tak hluboká, přesto jde o podíl 1:10. Tvrdí to studie americké centrální banky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

"Vezměme si například zmíněné studiumna vysoké škole. Vyšší vzdělání samozřejmě pomáhá Afroameričanům vydělat více peněz a nashromáždit větší bohatství. I přesto je podle studie průměrný běloch s univerzitním vzděláním 7,2krát bohatší než průměrný vysokoškolsky vzdělaný černoch."

?

A nebude to tým že černoch sa dostane na výšku vďaka kvótam, ktoré školy musia splniť aby neboli rasistické?

1 0
možnosti

Takže ve skutečnosti odhalila, že častou příčinou bohatství lidí je to, že byli bohatí už jejich předci.

Fakt je potřeba dávat prostor rasistům?

1 1
možnosti

"V každém příjmovém pásmu utrácejí černí méně než podobně situovaní bílí."

Tak jaktože mají méně peněz než stejně vydělávající bílí?

0 1
možnosti

No, tak je síla. Jen aby to nebylo tak, že zjistili poměr mezi bílými a barevnými vysokoškolsky vzdělanými lidmi 7:1 a z toho vyvodili závěr, že bílí jsou tudíž 7x bohatší. 8-o Jak ono to bylo - věřím jen té statistice, kterou si sám našvindluji? ;-)

2 0
možnosti

A průměrný afroamerický prezident Obama bral taky 13x méně než průměrný bílý prezident Trump?

2 0
možnosti

J63a24n 81G76a94z83d55a

14. 2. 2017 12:48

Obama není černoch. Typickým stereotypem některých lidí (jedno jakého etnického původu) je pokládat míšence za černochy. Nicméně všichni jsme tak trochu míšenci a všichni z jedné matky. To že pro tmavší populaci je obecným stereotypem fak, že rychleji běhá, ale neznamená, že by tomu tak nebylo, stejně jako existují určité objektivní a subjektivní stereotypy ve finanční oblasti. A to jak vnější, tak vnitřní faktory.

0 1
možnosti

Když ani po tolika generacích rovnosti, pozitivní diskriminace a soudních rozhodnutí ve prospěch utlačovaných barevných nedošlo k narovnání, je třeba se zamyslet, zda v tom přece jen není taky rozdíl ve schopnostech. Takoví Japonci čelili na začátku 20. století v USA bezprecedentnímu rasismu, horšímu než tehdy černoši - a během dvou generací to zvládli. Nebo se podívejte na Vietnamce u nás.

Ve skutečnosti je to jednoduché. V civilizacích primitivního typu doby kamenné, které převládaly v Africe až do 18. století hraje v rámci přirozeného výběru prim síla, fyzická odolnost a další vlastnosti. Proto jsou černoši obecně silnější, lepší sportovci, atd. Jakmile je civilizace vyspělejší, začne hrát čím dál větší roli nejprve sociální inteligence a pak i inteligence abstraktní.

Bílé a žluté rasy mají v tomto tisíce let náskok, proto je tu rozdíl v průměrném IQ. Jenže to se nahlas říkat nesmí a tento příspěvek mi asi taky smažou. No nic, na co jiného ta íčka taky šetřit, že...

4 0
možnosti

J72a74n 22G66a46z25d98a

14. 2. 2017 12:54

Myslím že vám to nesmažou, i když mícháte a počítáte dohromady hrušky s jablky. Nechci spekulovat s pojmy jako je IQ. Jenom je vhodné si uvědomit, že opak bývá pravdou. Všechny "vyspělé" civilizace vždy zanikly zejména z důvodu toho, že se příliš babraly v počítání parametrů své vyspělosti a sociálně determinovaly (v rámci inteligenčně sociální sebedestrukce) své společenství natolik, že prostě přestali mít potomstvo a jednoduše vymřely.

0 0
možnosti

a že by už někdo konečně zveřejnil pravdu? bohatství plyne z práce a rizika. kdo nepracuje a nic neriskuje, nikdy mít nic nebude. bílý, černý, žlutý.

2 0
možnosti

Myslím že zásadní je pasáž o preferování okamžitého uspokojení před výhodnějším dlouhodobým (1 čokoláda teď místo 2 za týden). Tento způsob přemýšlení zásadně odlišuje kultury které vytvořili nějaké civilizace od kultur které se zasekli v kmenovém zřízení. Ale těžko jim to vyčítat, zima nás donutila naučit se plánovat, kdežto jim stačilo jít a sebrat.

Každopádně ty rozdíly u stejně situovaných vycházejí samozřejmě z historie a z dědění majetku.

1 0
možnosti

Kdo nepracuje, nemá.... no dobre, má, bo ho platí stát, ale má většinou méně .... sakra, to u nas taky neni vždy pravda, ze .... ach jo ...

1 0
možnosti