Diskuze

Venkovské obchůdky s potravinami skomírají. Stát uvažuje o podpoře

Téměř tři sta menších venkovských obchodů s potravinami muselo loni skončit. Další drží při životě družstva i za cenu ztrát. Ministerstva proto jednají o tom, jak je podpořit.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Muj nazor je ten, ze kdyby tyto male obchody skutecne slouzily stovkam obyvatel, fungovaly by bez potizi. Realita je

z me zkusenosti takova, ze kdo ma auto a to je vetsina, jezdi si nakupovat do vetsich obchodu s velkym vyberem a akcnimi cenami. Do vesnickeho kramku si zajdou nakoupit nepojizdni seniori nebo ostatni pro to, co akutne chybi, svacinu nebo nakup v mimoradne situaci. Doba, kdy nebyly na kazdem rohu super/hyper, uz se nevrati. Nedavno jsem se ocitla v situaci, kdy mi onemocneli rodice, byla jsem u nich a nebylo auto. Busy jezdily tak spatne, ze jsem mezi odjezdem a prijezdem mela cas jen na nakup leku a peciva, jak ja byla rada za ten vesnicky obchod vedeny Vietnamcem.

0 0
možnosti

Busy do mesta. Auto nebylo docasne a rodice jezdi za beznych okolnosti nakupovat do mesta.

0 0
možnosti

Klasika: když něco funguje-zdaníme to(zregulujeme, znormujeme, ukontrolujeme) k smrti, k zániku...protože,,lidi..Brusel, úřady to chtějí". Přestane to fungovat? Zadotujeme to!A zbydou unifikované teletníky na krajích s unifikovanou stravou pro přizpůsobené...a dětem pak můžete po večerech vyprávět,jak jste chodili přes ulici pro vypečené voňavé pečivo naproti k paní, která vás znala jménem a dala vám cucavý bonbon na cestu. Ale byla to určitě ta hydra, která vysávala celý státní systém a na dovolený jezdila!Autem! Za vaše!...Tak dobře vám tak!

0 0
možnosti

Tu popisovanou idylu jste fakt zažil?

U nás tohle fungovalo jen několik málo let těsně po revoluci, kdy každý zkoušel podnikat a na každé ulici vznikly nejmíň jedny potraviny u někoho v garáži. Vypečené voňavé pečivo tam teda většinou nebylo, ale nějaký ten omezený sortiment ano. Tyhle krámky ale skončily poměrně brzy, prostě se neuživily a udržela se jen ta Jednota...

To, co popisujete, mi přijde spíš jako z F.L. Věka či z Bylo nás pět...

0 0
možnosti

to už je opravdu bizardní, když tu koblihář začne mlít něco o svinění organismu nebo o strachu z toho aby ho v hospodě někdo neotrávil. A přitom žere Kostelecké uzeniny, koblihy a nebo Vodňanské kuře.

0 0
možnosti

Pastousku, i ty jeden kluku zlej :))

0 0
možnosti

A za chvíli bude potřeba dotovat restaurace - po zákazu kouření venkovské hospůdky také budou skomírat. Tady je přesně vidět nesmyslnost zákonů, které poslanci vymýšlejí

3 2
možnosti

Pomalu celá Evropa přestala v hospodách kouřit a my si je cháme začudit a necháme si svinit organizmus, jen pro to, aby přežila?

2 3
možnosti

Je zajímavé, že pokud podobné obchůdky vedou vietnamci, tak prosperují.. jestli to nebude tím, že mají otevřeno do večera..

0 2
možnosti

A taky trochu okrádaj.

1 0
možnosti

Místo uvažování by raději měl konat.

0 0
možnosti

Podívala jsem se na otevírací dobu zmíněné prodejny COOP na malé vesnici: pouze dopoledne; v pátek do půl páté.

Jejich jediná klientela jsou lidé, kteří nejsou zaměstnaní, nebo pracují přímo v obci. Tito lidi by nakoupili stejně, kdyby bylo otevřeno jen od 7 do 10.

Pokud by se ušetřené 2-3 hodiny přesunuly na otevírací dobu pozdě odpoledne, přitáhnou se další kupující, kteří se staví cestou z práce, a nemusí tahat tašku s nákupem z města. Tržba se zvýší, a závisí to jen na tom, zda se v obci najde prodavačka (důchodkyně, žena na mateřské), ochotná rozdělit si pracovní dobu na dvě části.

4 0
možnosti

No nedávno byla ve zprávách na čt1 reportáž z 1místné prodejny Jednoty někde na vesnici. Paní otevřela po přestávce od 14 - 16.00 a za ty dvě hodiny přišly 2 dívenky pro 2 žvejky celkem tržba 20,-. Ten obchod už je bez náhrady zavřený. Jistě tento případ není pravidlem, ale. Tašky z města už tahají jen ti co nemají auto a těch už moc není. Loni zavřela Jednota HB 50 malých prodejen a letos chystá zavřít 70.

0 0
možnosti

Kdo bydlí na vesnici, musí pochopit, že vesnice není město. Nejde sloučit výhody obojího. To platí i naopak. Ale Češi rádu sní o nemožných věcech. Náš stát je nejvíce vesnický v Evropě, tak proto se takové úvahy dostanou vůbec do médií, jinde lidé přemýšlí více reálně a nedělají si z toho zbytečný stres. Dále je to věc velikosti vesnice, od určitého počtu obyvytel se krámek či COOP vyplatí, ale spusta lidí žije na velmi malých vesnicích, na rozdíl třeba od Slovenska, kde jsou vesnice podstatně větší, a v každé takové je hned několik potravinářských obchodů.

0 3
možnosti

Vesnce není město, ale výhody levnějšího byldení na vesnici už taky opadají, protože nově příchozí jsou moderní lidi zpovykanci, co jim vadí hospodářská zvířata, hnůj, zpracování dřeva na cikrulárce a kdejaký militantní nekuřák má tendence kecat provozovateli hospody, zda-li má mít kuřácký či nekuřácký podnik, protože jinak prý musí jet do města, takže takový malý obchod s potravinami mi přijde legitimnější.Pokud bychom chtěli vše bez dotací tak všude a se vším všudy.

5 0
možnosti

Co jim Jurečka rozdá, to Babiš obratem sebere.

3 0
možnosti

Občas si říkám, jak musí mít člověk malou hlavu, když dokáže napsat takovu blbost jako vy.

0 7
možnosti

Nedobré je, ža v těchto malých kvelbech má odbyt několik lokálních výrobců a dalších dodavatelů - tady u nás to byli 3 pekaři, 3 uzenáři, 1 cukrář, 1 sušenkář, 1 žvýkačkář, 1 obalák, 1 bioprodukt, 1 těstoviny. Těm nakonec nezbude, než s prosíkem škrábat na dveře u supermarketů, kde se jim nad jejich navrhovanými cenami vysmějí.:-/

0 0
možnosti

Supermarkety prodávají to, co lidi chtějí. Pokud tam vystavíte rohlík za 1,50 Kč a domácí rohlík za 3,40 Kč, tak si můžete domyslet, co půjde na dračku.

2 0
možnosti