Diskuze

Hospodářský nacionalismus ohrožuje globální ekonomiku, varuje OECD

Hospodářský nacionalismus a protichůdná politika centrálních bank stojí v cestě výraznějšímu oživení globální ekonomiky. Vyplývá to z nové zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Ta odhaduje letošní růst světové ekonomiky na 3,3 procenta.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
TL

Volný trh je to nejlepší co můžeme mít, vždyť komparativní výhody nás učí to, že vyrrábět máme to, v čem jsme lepší. A i když jsou ostatní země lepší ve všem, tak to není konec světa, protože pro ně bude výhodnější se specializovat na to, v čem jsou nejlepší a ten zbytek přenechat ostatním státům. Kapitalismus se neřídí záken džungle, ač se to pořád někdo snaží říkat...

0 0
možnosti
PK

P62a57v17e48l 35K17u32n43c

8. 3. 2017 8:22

Počítá ta nová zpráva i s nápady pana Trumpa?

0 0
možnosti
VV

Volný trh je motorem ekonomiky a pokud si každý začne dělat svá omezení tak na to opět doplatí ti dole - v těch nejmenších zemích - jako my.

2 2
možnosti
PN

Nejmenší máš ty? ;-D

0 0
možnosti
RM

Konec světa, bojovnici proti globalizaci bojují za hospodářský internacionalismus.

2 0
možnosti

Británie se po brexitu nezhroutí, jak bylo z EU avizováno? Jak je to možné? 8-o

0 0
možnosti
VV

Kdo avizoval zhroucení?

Avizovaly se problémy pro Británii poté co vystoupí z EU.

Zatím nevysoupila.

3 0
možnosti
JP

Globalizace prinesla nezmerne vyhody vsem vrstvam obyvatelstva. Interneto ych hrdinu hulakajicich presne opacny nazor zase tak moc nebude, jen se z nejakyho duvodu koncentruji na idnes diskuzich.

1 2
možnosti
LM

Obzvlast tem nove prisevsim vrstvam....

0 0
možnosti
LM

Jojo, to by se OECD a jinejm globalizacnim fanatikum libilo, rozprodat (akvizovat) vsechno zahranicnim firmam. 100% produkce exportovat a vsechno importovat, aby hornich 10tisic melo jeste vic.

5 2
možnosti
OU
TT

Na lid v ČR kašlou. Ale mimo jiné také od něj získávají za svoje, ehm, vysoce kvalitní zboží mohutné finanční prostředky. Které investují, aby docílili zisk.

0 0
možnosti
JT

J78a97n 78T94u54r73o67ň

7. 3. 2017 17:14

Myslím, že to bylo v 15. století, kdy Čína měla největší loďstvo na světě. Její na tu dobu obrovské lodě se plavili po celém Pacifiku a obchodovaly se vším, co šlo. Čína byla nejbohatší zemí na světě.

Pak jeden císař rozhodl, že nejen obchodního námořnictva není potřeba, že Čína je dostatečně velká, mocná, bohatá a zahraniční obchod je k ničemu. Co následovalo byly mimo jiné opiové války, kdy obchodně a vojensky zdatní Britové převálcovali slabou Čínu a ovládli obchod ve velké části v Pacifiku.

Tolik malá poznámka z historie izolacionismu.

3 0
možnosti
TK

a opravdu trefna a rozhdone ne ojedinela:-), jeste by pak stalo za to rozvest jakym zpusobem to britove dokazali, kdyz kratce predtim si z nich frantici a spanele udelali na mori dobry den

1 0
možnosti
LO

Je pochopitelné, že pro obří nadnárodní korporace by bylo výhodné, aby všude byla stejná legislativa, měna, případně jazyk.. Dostáváme se do situace, kdy obří soukromé subjekty disponují větším kapitálem (a tudíž i mocí, zvlášť když do portfolia patří i banky či média) než mnohé volené vlády. Dá se tedy hovořit o korporátním fašismu, který s demokracií nemá mnoho společného.

Co brzdí západní ekonomiku je dle mého názoru socialismus. Byrokracie, obrovská daňová zátěž popírající Lafferovu křivku, zadluženost, přebujelý státní aparát mající tendence řídit lidem životy od narození až do smrti, trestání pilných a úspěšných, podpora lenochů a vyžírků všeho druhu..

12 0
možnosti