Diskuze

Dvojí kvalita potravin je věc inspekcí jednotlivých států, řekla Jourová

Dvojí kvalita potravin není problémem celé Evropy, situací by se měly zabývat obchodní inspekce členských států Evropské unie. Po schůzce se slovenskou ministryní zemědělství Gabrielou Matečnou to v pátek novinářům řekla eurokomisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JD

J44a56n 83D52u45b61e31n

18. 3. 2017 20:38

Dnes jsem mel moznost zkouknout reportaz nektere slovenske televize z fabriky ve Vidni, ktera vyrabi oplatky Manner. Manner byl v testu Slovaku vyhodnocen jako rozdilny od toho v Rakousku. Rakousky byl tmavsi a jeho chut byla kakaovejsi. Problem je v tom, ze fabrika nedela ruzne vyrobky pro evropske zakazniky, dela jeden vyrobek s jednou recepturou. Proste nekdy ma nektera sarze rozdilnou chut, podle toho, odkud prave maji k dispozicii ingredience. V oddeleni testu kvality vytahli tu sarzu, kterou Slovaci testovali jako "slovenskou" a barva byla stejna. Cili, stejna mohla byt v ocbchodech v Rakousku ci Nemecku. Oplatka se taky lisila - stred byl vice propeceny, okraje mene.

Jinak receno. Manner rika, ze nemuze vyslyset volani po jedne recepture, protoze jednu recepturu pouziva, a v procesu vyroby se mohou jednotlive vyrobene sarze mirne lisit. V tomhle smyslu psal i slovenskym uradum.

A ted babo rad...

0 1
možnosti
VB

Tak to nikdo nemůže jim dávat za zlé. prostě to se stane. Nemůže být ale výrobek ve stejném (podobném) balení, které klame spotřebitele, ale s rozdílným složení (i když je uvedeno na obalu) nebo stejného vzhledu s rozdílným složení (Cola v Česku slazená fruktózou a v Německu cukrem).

0 0
možnosti
DM

pěkný výraz pokrytectví brusele, na jednu stranu strkají čumák do tvaru banánů, typu žárovek, výkonu vysavače, či kolik mohu mít v zásobníku nábojů, ale dvojí kvalita odpadního žrádla najednou je v kompetenci jednotlivých států, a všichni se diví, že lidi nenávidí eurosvaz;-€

1 1
možnosti
JH

J43o26s28e57f 33H72a45l84o

18. 3. 2017 14:29

Také nechápu proč to řeší E.Komise. Ať šizené potraviny zveřejní a nebudeme je prostě kupovat.

1 0
možnosti
JK

Stačí napsal na bojkotované potraviny ''Sleva'' a v regále se objeví cedulka ''Dočasně vyprodáno''.

2 0
možnosti
RP

Jourová bohužel řekla naprostou blbost...

Co může český úřad udělat firmě typu CocaCola, Mondelez, Nestlé atd?

Navíc výrobky jsou zdravotně nezávadné a to je základem... Že mají trochu jiné složení opravdu nějaký úřad nevyřeší a ani nemá jak...

2 0
možnosti
MH

Navíc složení napsané na obalu je v souladu s obsahem. A úřad nemůže porovnávat s "jiným" produktem odněkud z Tramtárie.

1 0
možnosti
MH

Proč Jourová tak otočila? 8-o Jóó, čí chleba jíš, toho píseň zpívej. Rv

3 0
možnosti
MM

Podle mě by stačilo vydat zákon, že potravina musí mít stejné složení dle země původu v jíž výrobek téže prodává.

0 2
možnosti
KS

A co by to mělo být ta země původu? Potravinářský výrobek, který se vyrábí třeba v pěti zemích a prodává se po celém světě třeba v deseti různých variantách složení. Jak byste to definoval v zákoně?

0 0
možnosti
VB

Tvrdit něco o nižší kvalitě je nebezpečné, protože výrobci začnou mlet o tom, že se nejedná o nižší kvalitu, jenom jde o jinou chuť (navykli nás na chrupavky a štětiny, tak to prý vyžadujeme).

Řešením je, že se striktně bude trvat totožném složení (gramáži) stejného výrobku a grafická podobnost při rozdílném složení bude bráno jako podvod.

Začít se může s limonádou Coca Cola, kdy v Česku je slazeno fruktózou a v Německu cukrem (je úplně jedno, že v USA se sladí také fruktózou). Jde o podvod a já chci německou Coca Colu.

Východní spotřebitelé druhé kategorie

29. 07. 2015 9:13:01

http://vilembarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=470925

(vyšlo v Lidových novinách)

2 2
možnosti
AZ

A10l38o38i72s 83Z36e31m23a28n

18. 3. 2017 13:10

To co chcete Vy neni podstatne, podstatne je to, co chteji obycejni lide.

0 0
možnosti
ZP

Jasně, firmy z velkých zemí se chovají nefér k několika malým státům, to logicky nebude nikdy "problém celé EU" ;-D Takže - "vyřešte si to sami". Ochrana "menšin" a "slabších" v tomhle případě nefunguje EU Rv

1 1
možnosti
KS

Máte pravdu, že třeba takové Polsko je jeden z nejmenších států v EU. :-) Ale jinak pěkný projev českého syndromu oběti. Zase nám malým a slabým českým holubičkám někdo ubližuje.

Když má Fanta ve Francii 8 % pomerančové šťávy, zatímco v Německu pouze 3 %, tak je to také nefér chování k Německu?

1 1
možnosti
JL

Jourová už je stejná jako její šéf Babiš, kecá. Pokud je výrobek schválen v jednom státě EU, může být prodáván v celé EU. A stanovisko EK je takové, že stejný výrobek může být prodáván v různých státech EU s různým složením. Tedy dvojí kvalita potravin je povolena legislativou EU.

0 2
možnosti
IS

a proto ji budeme tolerovat ...........?

a kvůli tomu jsem šli do EU.........?

0 0
možnosti
IS

Dvojí kvalita potravin není problémem celé Evropy, situací by se měly zabývat obchodní inspekce členských států Evropské unie. Po schůzce se slovenskou ministryní zemědělství Gabrielou Matečnou to v pátek novinářům řekla eurokomisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová.

Doufám, že si tato slova vezmou státní úřady k srdci a začnou jednat.!!

Mě osobně například od 19.1.2017 kdy jsem podal stížnost na fa. MALL u ČOI dodnes nikdo neodpověděl. Stížnost jsem podal na pobočku přímo v Praze kde společnost sídlí a do dnešního dne mě nikdo na stížnost neodpověděl.

Babiš , ten učí státní zaměstnance pracovat .............;-)R^

0 0
možnosti
VB

Víte, já to dělám takto. Za cca 30 dnů napíši zdvořile urguji a když se ani po cca týdnu nic neděje, tak přeposílám každý den Urguji. Více jako 9 kol žádná instituce nevydržela.

0 0
možnosti