Diskuze

Vydělávají ženy méně a proč? Firmy v Británii budou hlásit platové rozdíly

Británie se stává jednou z prvních zemí, která ze zákona požaduje po velkých firmách, aby hlásily rozdíly ve mzdách mužů a žen. Nový zákon vstupuje v platnost dnes, tedy ve čtvrtek. Rozdíl v odměňování mužů a žen v Británii je podle vlády nyní rekordně nízký. Ženy v roce 2016 vydělávaly o 18 procent méně než muži.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

To není možné. Asi spím a tohle se mi jen zdá. Ano, je to jen zlý sen, já už se chci probudit, prosím!

1 0
možnosti

Nedávno tu psali, že v obdobé menstruace by ženy měly zůstávat 3 dny doma, protože jejich pracovní výkon nestojí za nic. Navíc často toto své období tají, takže nadřízený tomu nemůže naplánovat činnost. Že by i toto bylo jednou z příčin rozdílných platů?

1 0
možnosti

Ženy ale neberou jiné mzdy za stejnou práci. Jen jsou spíše zaměstnané v méně ohodnocených profesích (V Česku například učitelství a zdravotnictví). Tenhle mýtus tzv. "pay gap" je třeba vyvracet.

1 0
možnosti
Foto

Ministryně pro ženy a rovnoprávnost - sir Humprey se musí otáčet v hrobě hrůzou, kam to ta Británie dopadla (kdyby na daném místě byl ministr, tak by to samozřejmě nevadilo ;-))...

7 1
možnosti

Kdyby ženy za méně peněz odváděly stejnou práci, volná ruka trhu by již dávno nepoptávala muže. V rámci snižování firemních nákladů by se všichni snažili zaměstnávat pouze ženy.

16 3
možnosti

Naprosto správně. Tyto rozdíly vznikají když se porovnává průměrná žena s průměrným mužem a vychází nicneříkající blbost s 18% rozdílem.

Pokud ovšem porovnají průměrnou uklízečku s průměrným uklízečem, tak se najednou zjistí, že tu žádný rozdíl není. A takhle lze párovat v jakémkoliv oboru.

6 2
možnosti

Kam ten svět spěje.

6 0
možnosti
Foto

Ministryně pro ženy a rovnoprávnost? Pokud zároveň nemají ministra pro muže, těžko lze mluvit o rovnoprávnosti.

16 1
možnosti