Diskuze

Účet za olympiádu v Tokiu bobtná. Rozpočty her se daří krotit obtížně

Do příštích letních olympijských her v roce 2020 sice zbývá ještě hodně času, již teď jsou ale jasné minimálně dvě věci: že se všechno stihne a že klání sportovců z celé zeměkoule vyjde Tokio o dost dráž, než země avizovala. Účet nejspíš bude téměř dvojnásobný. A to Japonci v nákladech škrtají už nyní.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

M11i88r23e92k 83G84a60j39e64r

12. 6. 2017 15:08

OH jsou dobrou metodou, jak se úředníci můžou obohatit a podojit stát. Proto je o jejich pořádání pořád zájem.

0 0
možnosti
Foto

Tady jsou dohady, že by se mělo vybudovat 1 sportoviště na zimní a 1 na letní hry. A já navrhuju, aby se státy nehádaly, postavit zimní na Antarktidě (ta patří všem národům) a na letní ať olympijský svaz koupí nebo vytvoří nějaký ostrov na rovníku.

0 2
možnosti

Zorganizovat olympiádu na ostrově na rovníku nebo na Antarktidě by byla taková pálka, že by to trumflo všechny dosavadní hry. Všechno a všechny tam neustále letecky přepravovat, všechno dovážet bůhví odkud...

0 0
možnosti

No, obvykle je to tak že na zimní olympiádě se vydělá (naprostou výjimou bylo Soči, ale to je prostě Rusko) a letní obvykle vůbec. Přeci jen, vybudované sjezdovky a vleky mají po olympiádě hodně využití. Určitě se zaplatil třeba Vancouver 2012. Na ZOH je největší náklad sáňkařská a bobová dráha (která se pak využívá jen málo). Kdežto na letních, tam je vydělat docela problém.

1 0
možnosti
Foto

Takový Montreal splatil dluhy z OH teprve loni. Hry se tam konaly v r. 1976.

2 0
možnosti

Chce to spíš naplánovat, tak aby infrastruktura dobře sloužila i po ukončení her. Je pak sporné zda tyto výdaje jsou příme náklady na pořádání her. Čistě hypotetický příklad: Kdyby v Praze se pořádala Olympiáda a přitom se vybudovalo spojení z letiště a další 20 metra, tak by to byly náklady na OH, ale stejně by se to časem muselo vybudovat. Problémem jsou megastadiony pro sporty, které v dané zemi nejsou tradicí.

0 0
možnosti

Přeně tak. Kdyby byla olympiáda u nás, tak by se muselo dostavět metro v Praze, pražský okruh, dobudovat dálniční síť, i nějaké ty rychlovlaky by se hodily

0 0
možnosti

OH se prostě přežily, požraly samy sebe svým megalomanstvím

4 0
možnosti

Olympiádu se vyplatí pořádat, ale to by ve výborech pro jejich konání nesměli sedět blázni, co se jen potřebují naparovat. Ať mi nikdo neříká, že v Japonsku už nemají stadiony a sportoviště. Jen je trochu upravit, postavit tam mobilní tribuny, stožáry na reklamy a olympijskou vesnici (stačí nějaké vysokoškolské koleje).

3 0
možnosti

V článku zapomněli na Barcelonu. Ta z olympiády a s tím spojené vybudované infrastruktury těží dodnes, a je to dobře. Olympijský park je stale nádherný a město samo o sobě se už dnes spíš snaží regulovat příliv turistů, než je lákat.

2 0
možnosti

Do Barcelony jezdí lide kvůli jiným lákadlům než kvůli nějaké olympiádě před 25 lety... Park se dal pořídit i bez olympiády.

2 0
možnosti

Jednou se tato akce zrusi, protoze to jednoduse nikdo nebude chtit poradat.

1 2
možnosti

Toho, že je nikdo nebude chtít pořádat, se nebojím....toho, že o zimní olympiádu budou soutěžit Bahrajn, Spojené arabské Emiráty a Katar, už trochu ano...

0 0
možnosti

Pomohlo by hry casteji opakovat na stejnych mistech, aby se investice snadneji zaplatila ze vstupneho, reklamy a tv prav...

0 0
možnosti

Já bych to zrušila úplně. Jsou mistrovství světa, Evropy a možná něčeho jiného. Doby, kdy OH byly svátkem několika sportů a dělali to neprofesionálové, je dávno pryč. Taky vojenské konflikty jedou vesel dál.

Jenže se na tom přiživuje (a dobře) tolik lidí, že se to ani zušit nedá.

Tímto se omlouvám všem, kteří OH milují a které jsem svým nápadem rozčílila.

5 0
možnosti