Diskuze

Airbus začal vypouštět levné satelity. Mají pomoci rychlému internetu

Na prvním z 900 satelitů, které by od roku 2018 mohly dodávat levný vysokorychlostní internet do různých koutů světa, začala minulý týden pracovat společnost OneWeb Satellites. Firma je společným podnikem evropského výrobce letadel Airbus a amerického startupu OneWeb.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ok, v clanku se pise "Dokazi vyrobit jednu denne, takze jich zvladnou vyrobit patnact"???

Odkdy ma tyden v Toulouse 15 pracovnich dni?

0 0
možnosti

Franku, nestačí jen text číst, je třeba ho i kognitivnich zpracovat.

Schválně, co Vám z tohoto souvětí vyjde : "V plném provozu by mělo vznikat 15 satelitů týdně, a to jednak ve Francii a jednak v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě" . ;-);-)

0 0
možnosti

V případě války, se všechny satelity eliminují,taktéž terestrické BTS. Budeme bez internetu, GPS, telefonů atd.

Spousta firem je existečně závislá na internetu.

2 0
možnosti

Tak troufnu si tvrdit, že pokud bude válka, kde se budou masivně ničit satelity, tak už budeme mít jiné starosti než připojení k internetu...

1 0
možnosti
Foto

A ještě vyrobit nějaký vesmírný buldozer, který bude raketám prorážet cestu do vesmíru. :-)

5 0
možnosti
Foto

V podstatě tedy obousměrný navigační systém na způsob GPS nebo GLONASS. Energii dodají zřejmě solární křídla, jako rezervu pro nouzový provoz nejspíš malá jaderná baterie. Nižší vrstvy (t.j. ca. 200 km nad Zemí) omezí ovšem i životnost, ta ovšem bude ukončena ještě dříve v důsledku technického vývoje.

Vzniká tím však tak trochu už tlačenice v oněch výškách. Poletují tam vyhořelé stupně větších raket, kosmický odpad, tajné špionážní družice. Součástí projektu proto musí být i spolehlivé stahování už nepotřebných satelitů.

Naskytne se také problém, zda pozemsští operátoři budou moci drřet i nadále vysoké ceny. Nejspíš se do tohoto projektu také zamíchají, přebytky zisků stejně někam musí.

2 1
možnosti

Jestli to už nebudou ty výšky, kde už je gravitace a počínající brždění atmosférou tak silné, že oběžnice bez vlastního pohonu tam vydrží jen nějaký měsíc či rok. Tam už kosmický odpad nebude, protože rychle spadne. Na druhé straně družice bude must být vybavena motorem a palivem, který bude tu ztrátu výšky aspoň několik let kompenzovat. A jak se palivo vyčerpá, družice rychle spadne.

0 0
možnosti

Vypouštět by se měly nejenom z evropského kosmodromu ve francouzské Guyaně, ale i z nového ruského kosmodromu Vostočnyj (v roce 2018).

http://www.parabolicarc.com/2017/04/12/russia-continues-slow-shift-launches-vostochny/

0 0
možnosti