Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu
20:17
Vážení čtenáři, on-line zpravodajství ke skandálu podvodů s emisemi ve vozech německé automobilky Volkswagen pro tento týden končí. O dalším vývoji v celé kauze budeme na iDNES.cz informovat v ucelených textech. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme klidný prodloužený víkend.
20:16
Nový předseda představenstva automobilky Škoda Auto Bernhard Maier (55) se ujme funkce 1. listopadu. Bude důsledně prosazovat další rozvoj značky. Škoda to dnes oznámila v tiskové zprávě.
20:08
Švýcarsko usiluje o dočasný zákaz prodeje všech vozů automobilky Volkswagen, kterých se týká skandál s emisemi, informoval britský deník Daily Telegraph.
19:45
Nejsou emise jako emise. STK měří něco jiného než homologace.

Emisní skandál Volkswagenu se týká toho, jak získal výrobce homologaci, tedy schválení k provozu na pozemních komunikacích. Nemá v podstatě nic společného s emisním měřením v rámci technických kontrol, kterým řidiči musí auta pravidelně podrobovat (STK). Více čtěte v rubrice Auto na iDNES.cz.

19:40
Koncert Volkswagen viní z emisního skandálu "malou skupinu" lidí. Nový generální ředitel VW Matthias Müller též řekl, že v rámci šetření podvodu s emisemi "nezůstane kámen na kameni". Oznámil také, že části osazenstva Volkswagenu byla pozastavena působnost ve funkcích. Další podrobnosti nesdělil.
19:25
Novým předsedou představenstva mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se stane Bernhard Maier. Nahradí Winfrieda Vahlanda, který od listopadu povede aktivity koncernu Volkswagen v USA, Kanadě a Mexiku.
19:16
Michael Horn pravděpodobně i přes skandál zůstane šéfem VW ve Spojených státech. Dosavadní ředitel divize Škoda Winfried Vahland bude šéfem Volkswagenu pro USA, Kanadu a Mexiko.
18:56
Probíhá tisková konference dozorčí rady. Nový předseda představenstva koncernu Müller: "Mým hlavním úkolem teď je získat zpět důvěru zákazníků". Müller také řekl, že obdobný případ se nesmí opakovat.
18:35

OFICIÁLNĚ: Novým šéfem Volkswagenu je Matthias Müller. Po skandálu s emisemi vystřídal Martina Winterkorna.

  • Matthias Müller s Martinem Winterkornem

    Matthias Müller s Martinem Winterkornem / Autor: ČTK

18:17
Skončilo zasedání dozorčí rady VW. Podle německého ekonomického deníku Handelsblatt je novým generálním ředitelem koncernu Matthias Müller.
18:16
Martin Winterkorn by i přes emisní skandál mohl ze společnosti odejít se „zlatým padákem“ 30 milionů dolarů.
25.září 2015 v 18:04, příspěvek archivován: 25.září 2015 v 18:15

Volkswagen's CEO could get $30 million despite a huge diesel emissions scandal. http://t.co/xGeeNnPm6e pic.twitter.com/VUeI38SseG

18:13
Akcie Volkswagenu ukončily v pátek obchodování na ceně 115,30 eur za kus. Oproti minulému týdnu odepsaly 35 procent.
18:11
Švýcarský dopravní úřad uvedl, že je vysoce pravděpodobné, že Volkswagen v zemi prodával automobily se zmanipulovaným systémem měření emisí. Podle agentury Reuters byly některé z nich dovezené z USA.
16:50
Mateřské město automobilky Volkswagen Wolfsburg žije v obavách o svou budoucnost. Automobilku, která je chloubou německého inženýrství, drtí skandál, který si uvědomují desítky tisíc zaměstnanců od nejvyšších pater až po dělníky. "Potřebujeme čerstvý start, proto jsou důležité změny ve vedení," řekl jeden z dělníků agentuře Reuters.
16:10
Zdroje Bloombergu: Vedení Volkswagenu dohlíželo na klíčové aspekty emisních testů, kvůli jejichž manipulaci nyní koncern čelí obří pokutě a reputační krizi. Agentura cituje tři anonymní zdroje. Jeden z nich tvrdí, že manažeři ve Wolfsburgu (sídlo VW) přehlíželi výsledky emisních testů.
15:10
Mezi problematická auta patří podle německého ministra dopravy i vozy s objemem motoru 1,2 litrů. Předtím Dobrindt připustil, že zasaženy jsou i auta v Německu.
14:19
Po hlubších změnách v podnikové struktuře volal i šéf odborů Volkswagenu Bernd Osterloh. "Potřebujeme změny v naší podnikové struktuře. Do budoucna potřebujeme klima, v němž se problémy nebudou skrývat, nýbrž kde budou otevřeně komunikovány s nadřízenými. Potřebujeme kulturu, v níž se budeme moci a smět se svým nadřízeným přít o to, která cesta bude nejlepší. Potřebujeme kulturu, v níž budou všechna oddělení - napříč všemi oblastmi - spolupracovat na řešení problémů. Volkswagen potřebuje zásadní změnu kultury. A to budeme v dozorčí radě jasně vyžadovat."
14:08
Emisní skandál se týká také dodávek. Německý ministr dopravy Dobrindt řekl, že podovody s esmisním měřením se týkají také lehkých užitkových vozidel z koncernu Volkswagen.
14:08
Jednání dozorčí rady Volkswagenu se protahuje. Nediskutuje se jen jméno nového generálního ředitele namísto Martina Winterkorna, ale také nová korporátní struktura, uvedla agentura Reuters.
13:43
Norská policie dnes oznámila, že zahájí vyšetřování, zda emisní skandál Volkswagenu neporušuje v zemi zákony. Mimo jiné chce zjistit, zda vozy s naftovým motorem, u kterých bylo možné manipulovat s emisními měřeními, byly dovážené i do Norska.


Najdete na iDNES.cz