EuroTel a RadioMobil ve středu spustily hovory po internetu

  23:00aktualizováno  23:00
- Společnosti EuroTel a RadioMobil dnes začaly nabízet služby levných hovorů přes internet do zahraničí. Generální pověření k provozování služeb vydal v úterý Český telekomunikační úřad. Ceny hovorného služby Eurotelu Net Call 55 i RadioMobilu Paegas Internet Call jsou shodné pro většinu evropských zemí a USA, kdy smluvní zákazník zaplatí za minutový hovor 9,50 Kč, poněkud se ceny liší u předplacených karet GO, resp. TWIST.

Paegas rozdělil země do skupin Evropa (Belgie, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Irsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, USA a Havajské ostrovy, Velká Británie) a Svět (Austrálie, Izrael, Hongkong, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Singapur, Turecko, Ukrajina).

PAEGAS
Skupina EVROPA
Belgie, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Irsko, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, USA a Havajské ostrovy, Velká Británie
Skupina SVĚT
Austrálie, Izrael, Hongkong, Japonsko, Jižní Korea, Kanada, Mexiko, Singapur, Turecko, Ukrajina

Smluvní zákazníci zaplatí za volání do zemí skupiny Evropa 9,50 Kč za minutu (všechny ceny jsou včetně DPH) 12,90 do zemí skupiny Svět. Majitelé předplacené služby Twist zaplatí v prvním případě 14,98 Kč a ve druhém 18,98 Kč za minutu. Ceny jsou stejné pro volání v době špičky, mimo špičku i přes víkend.

PAEGAS

Aktiv, Manžer, Diamant

Twist

Skupina EVROPA 9,50 14,98
Skupina SVĚT 12,90 18,98

Eurotel naproti tomu rozdělil země do pěti zón. Zóna I zahrnuje Belgii, Dánsko, Francii, Irsko, Itálii, Irsko, Kanadu, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, USA a Havajské ostrovy a Velkou Británii.

Zóna II zahrnuje Austrálii, Bulharsko, Izrael, Japonsko, Zóna III Hong Kong, Makedonii, Mexiko, Rusko, Turecko a Ukrajinu a Zóna IV Brazílii, Čínu, Filipíny, Indii, Indonésii, Jižní Koreu, Malajsii, Peru, Singapur, Thajsko a Tchajwan.

EUROTEL
Zóna I
Belgie, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Irsko, Kanada, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, USA a Havajské ostrovy a Velká Británie.
Zóna II
Austrálie, Bulharsko, Izrael, Japonsko
Zóna III
Hong Kong, Makedonie, Mexiko, Rusko, Turecko a Ukrajina
Zóna IV
Brazílie, Čína, Filipíny, Indie, Indonésie, Jižní Korea, Malajsie, Peru, Singapur, Thajsko a Tchajwan.

Smluvní zákazníci v programech Start, Global a Business zaplatí při volání do Zóny I 9,50 Kč za minutu, o Zóny II 12,90 Kč/min, do Zóny III 20 a do Zóny IV 35 Kč/min. Majitelé předplacených Go karet zaplatí 10, 14, 21 a 37 Kč.

EUROTEL

Start, Global, Business

Go
Zóna I 9,50 10
Zóna II 12,90 14
Zóna III 20 21
Zóna IV 35 37

Zatímco zákazník EuroTelu, pokud chce využít Net Call, vytočí místo předvolby 00 dvojčíslí 55 a mezinárodní kód země, RadioMobil má dvojčíslí 42 pro evropské země a 45 pro země mimoevropské.

SPT Telecom, který má na mezinárodní telefonii exkluzivitu do konce roku 2000, nabízí například minutový hovor do sousedního Německa ve špičce za 14,50 Kč za minutu, mimo špičku na 8,50 Kč. Telefonování do USA přijde ve špičce na 23 Kč za minutu, mimo špičku na 14 korun. Do Austrálie nebo Japonska zaplatí klient za minutu hovoru ve špičce 24,10 Kč a mimo špičku 15 Kč.

Autor:


Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...

Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

Aero představilo nový letoun L-39NG za účasti vládní špičky

Nová stíhačka L-39NG na oficiálním představení Aera Vodochody

Na pátečním „roll-outu“ společnost Aero Vodochody poprvé představila finální podobu nového letounu L-39NG. Letoun by...

Další z rubriky

Virtuální zrcadlo, kdo je nejkrásnější? Technologie mění online nákup oblečení

Rtěnku, brýle i šperky je možné si v e-shopu virtuálně vyzkoušet na vlastním...

Obchody specializující se na prodej na internetu stále usilovněji vymýšlejí, jak překonat základní nevýhodu proti...

Šedé agentury práce mají v hrsti sto tisíc lidí, varuje Grafton

Ilustrační snímek

Více než statisícová levná námezdní síla se v Česku nachází v područí takzvaných „šedých agentur“ práce. Firmy, které...

Uzavírka přihlášek se blíží, nominujte na Podnikatele roku

Titul EY Podnikatel roku 2017 získal Lubomír Stoklásek, majitel firmy Agrostroj...

Nominační fáze devatenáctého ročníku soutěže EY Podnikatel roku vrcholí. Podávat přihlášky nebo zasílat nominace lze už...Najdete na iDNES.cz