Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Eurotel chce zákazníky oslovit cenou

  1:00aktualizováno  1:00
Nejstarší a největší český mobilní operátor Eurotel zlevnil. Nové a jednodušší tarify představují v historii nejdražší mobilní společnosti cenovou revoluci. Nejlevnějším na trhu se však nestal a ani nechce stát. Nejvíce zákazníků loni přilákal konkurenční T-Mobile.

"U žádného lídra na trhu nenajdete nejlevnější ceny. Vždy jde o balancování mezi kvalitou a přijatelnou cenou," vysvětluje šéf Eurotelu Michal Heřman.

Jednodušeji, ale...
Eurotel v únoru zavede šest nových tarifů a dvě speciální nabídky. Mohou je využít všichni zákazníci a mají být přehlednější než ty stávající. "Ceník například nerozlišuje mezi voláním ve špičce a mimo špičku," říká Helena Čomorová z Eurotelu.

POČET MOBILŮ V ČESKU

Operátor

Rok 2004

Rok 2003

EUROTEL
z toho Go

4,59
neuvádí

4,21

T-MOBILE
z toho Twist

4,36
3,26

3,95

OSKAR
z toho Oskarta

1,83
0,95

1,55

Celkem

10,78

9,71

Na rozdíl od konkurentů však zachovává rozdílné sazby pro volání v rámci vlastní sítě a těch cizích. "Podle našich průzkumů lidé lepší ceny volání v rámci vlastní sítě považují za výhodu, o kterou by neradi přišli," říká Čomorová. "Stejné je to v případě možnosti převodu volných minut a textových zpráv z jednoho měsíce na druhý," dodává.

Operátoři T-Mobile a Oskar měnili v tak velké míře tarify již loni v červenci a srpnu. Jejich společným a hlavním motivem bylo právě sjednocení cen volání do vlastní a do ostatních sítí a zrušení špičky a slabého provozu. Oba konkurenti nyní nabízejí po čtyřech základních tarifech.

U všech mobilních firem platí, že jejich současné a staré cenové programy zůstávají, ale už nebudou zákazníkům nabízeny. Každý, kdo chce měnit, si tak může vybírat už jen z řady nových tarifů.

Podepiš a zůstaň
Ke všem šesti tarifům, většinou kovovými názvy jako Bronz, Silver, Gold nebo Platinum, Eurotel nabídne až o třetinu levnější verze pod označením Max.

Lepší ceny člověk získá, pokud se společnosti upíše nejméně na dva roky. Stejný princip uplatňuje i největší rival, T-Mobile, pod označením Hit. V porovnání s konkurencí dokáže být Eurotel u cen Max dokonce levnější. V případě Maxu nabízí i textové zprávy za korunu.

Zákazník Eurotelu si stejně jako u konkurence může vybrat jenom jedno zvýhodnění: buď výhodnější ceny, nebo dotovaný mobilní telefon. V případě podepsání dvouleté smlouvy na výhodnější tarify Max může měsíční poplatky měnit, zavazuje se jen zůstat u společnosti.

Jediným, kdo nikoho nenutí podepisovat dlouhodobé smlouvy, tak zůstává nejmladší Oskar. Snaha zavázat si zákazníky je podle odborníků vedena i tím, že do konce roku by měla podle nového telekomunikačního zákona začít platit takzvaná přenositelnost čísla, tedy možnost odnést si současné mobilní telefonní číslo k jinému operátorovi.

Mobilů je víc než lidí
Mobilní telefon se mezi lidmi už více než zabydlel. Čísel je dokonce více než obyvatel. Nejvíce nových klientů loni do své sítě ulovil T-Mobile, jehož nabídkám podlehlo zhruba 410 tisíc lidí. Eurotel si připsal 380 tisíc zákazníků a Oskar 280 tisíc.

Jen v posledním čtvrtletí roku, když operátoři rozjeli masivní předvánoční kampaně, si mobilní telefon pořídilo okolo půl milionu lidí. Překonali tak odhady i těch optimističtějších odborníků. Celkem je v Česku 10,78 milionu aktivních mobilních čísel.

Prvenství na trhu si udržuje Eurotel, který obsluhuje 4,59 milionu zákazníků. T-Mobile se znovu přiblížil svému největšímu konkurentovi, když jeho služeb využívá 4,36 milionu klientů. Oskar měl na konci prosince 1,83 milionu klientů. Z toho má skoro polovinu pravidelně platících, zatímco konkurenti jen zhruba třetinu.

Lákadla operátorů

EUROTEL
- zvýhodněné ceny volání po upsání se na dva roky
- převod volných minut a SMS do dalšího měsíce
T-MOBILE
- zvýhodněné ceny volání po upsání se na dva roky
- volání na pevnou linku za korunu
OSKAR
- svobodnou volbu služeb bez nutnosti upisovat se operátorovi i v případě tarifů
- neomezené bezplatné posílání SMS přes internet
- jednotné ceny volání do všech sítí

Autoři: ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Další z rubriky

OKD je znovu státní firmou, akcie převzal podnik Prisko

Důl Karviná (ilustrační snímek)

Akcie těžební společnosti OKD v Karviné převzali zástupci státního podniku Prisko, stát za ně zaplatil téměř 80 milionů...

Novým ředitelem koncernu Volkswagen je Diess, značky se rozdělí do tří skupin

(Ilustrační snímek)

Novým šéfem automobilového koncernu Volkswagen je Herbert Diess (59), dosavadní šéf hlavní značky Volkswagen. Ve funkci...

Albert zmenší prodejny, za hlavní tržnice utratí až 120 milionů

Obchodní řetězec Albert chce rozšířit koncept své moderní prodejny „Tržnice“....

Nový koncept „tržnice“ otevřel Albert na pražském Chodově loni v srpnu. Dominuje v něm dřevo a matná černá barva. Kromě...

Najdete na iDNES.cz