Eurotel chystá telefonování přes internet

  13:35aktualizováno  13:35
- Mobilní operátor EuroTel dokončil vývoj služby umožňující laciné mezinárodní hovory přes Internet pod názvem Net Call-55. Jak sdělil generální ředitel firmy Ed Kingman, služba bude k dispozici, jakmile Český telekomunikační úřad dokončí formální schvalovací proces. "Našim zákazníkům nabídneme levnější mezinárodní volání při zachování vysoké kvality hovorů. Především se však bude jednat o legální nabídku, což považujeme při poskytování našich služeb za velice důležité," uvedl Kingman.

Podobnou službu pod názvem Paegas Internet Call představil přibližně před rokem konkurent EuroTelu RadioMobil. Český telekomunikační úřad však letos v únoru poskytování služby pro chybějící licenci zakázal. Proti službě zároveň protestoval SPT Telecom. Podle mluvčího Telecomu Petra Skokana porušuje Internet Call exkluzivitu SPT na poskytování mezinárodních telefonních služeb.

Český telekomunikační úřad začátkem května rozhodl, že služba výhradní postavení SPT neporušuje a Telecom se krátce poté proti rozhodnutí odvolal na ministerstvo dopravy a spojů.

Podle některých nejmenovaných zdrojů mělo údajně odvolání Telecomu, který je 51procentním vlastníkem EuroTelu, poskytnout operátorovi čas pro dokončení služby před jejím opětovným spuštěním konkurenčním Paegasem. To Skokan odmítl, ale doplnil, že v případě zamítnutí odvolání a legalizace služby má i SPT připraven podobný projekt.

Net Call-55 by měl podle Kingmana nabídnout kvalitu spojení srovnatelnou s běžným hovorem do zahraničí. Služba bude přístupná všem zákazníkům firmy. Pro přesměrování hovoru na IP (Internet protocol) bránu bude nutné vytočit namísto předvolby 00 dvojčíslí 55 a směrové číslo země.

Detaily o cenách za novou službu EuroTel NetCall-55 budou obsaženy v cenících EuroTelu při uvedení služby na trh. "Předpokládáme, že do některých zemí bude telefonování až o 60 procent levnější," uvedla mluvčí EuroTelu Iva Taťounová.

RadioMobil nabízel v rámci služby Internet Call spojení s evropskými zeměmi za 9,50 Kč za minutu a s vybranými státy mimo Evropu za 12,90 Kč. Telecom si například za minutový hovor do Německa ve špičce účtuje 14,50 Kč a do USA 23 Kč.

Autor:

Nejčtenější

V příštím roce přijde ekonomická krize, řekl ekonom Pikora v Rozstřelu

Ekonom Vladimír Pikora v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (4. prosince 2018)

„O tom, že krize přijde, nemusíme pochybovat. Podle mého názoru k tomu dojde v příštím roce,“ uvedl ekonom Vladimír...

Světové burzy rychle ztrácejí, propad akcií může přivolat recesi i v Česku

Newyorská burza (24. 8. 2015)

Finanční trhy zachvátila „blbá nálada“. Burzy po celém světě již několik dnů v řadě ztrácejí a ani vyhlídky nejsou...

Štědrá nadílka ve Škodovce, zaměstnanci dostali bonus i prémii 12 tisíc

Ilustrační snímek

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda si před letošními Vánocemi výrazně finančně polepší. Společnost totiž...

Protesty drtí francouzskou ekonomiku, šokovaní turisté ze země odjíždějí

Hnutí žlutých vest opět demonstruje v Paříži a dalších francouzských městech...

Protesty takzvaného hnutí žlutých vest proti vládním reformám těžce zasáhly francouzskou ekonomiku. Výrazný útlum tržeb...

Finanční správa si kvůli EET došlápla na soukromé kluby, padaly pokuty

Příběh elektronické evidence tržeb

Zátah ve 24 provozovnách, označených jako soukromé kluby, kde se místní scházejí za zábavou a za pitím, uskutečnili v...

Další z rubriky

Aukce unikátních láhví Pilsner Urquell se blíží. Zapojte se a pomozte

Láhve zdobí i skleněná pečeť kvality Pilsner Urquell.

Přesně týden zbývá do charitativní aukce designových láhví Pilsner Urquell na iDNES.cz. Ve čtvrtek 13. prosince můžete...

Lichtenštejnové chtějí zpět majetek, který jim vzaly Benešovy dekrety

Před sedmdesáti lety zemřel prezident Edvard Beneš

Český stát by měl knížecí rodině Lichtenštejnů vrátit velkou část majetku, o nějž ho v roce 1945 připravily Benešovy...

Pivovary Lobkowicz se vyhrabaly ze ztráty, loni vydělaly přes 80 milionů

Ilustrační snímek

Pivovary Lobkowicz Group se minulý rok dostaly z předloňské 106milionové ztráty do zisku 81,3 milionu korun. Tržby za...

Najdete na iDNES.cz