Diskuze

Firmy nesmí šmírovat komunikaci svých lidí, rozhodl Evropský soud

Evropský soud pro lidská práva dospěl k závěru, že byla porušena soukromá práva rumunského zaměstnance, kterého zaměstnavatel propustil za používání pracovní elektronické korespondence k soukromým účelům. Firmy podle soudu musejí své zaměstnance předem upozornit, že jejich elektronická komunikace bude monitorována, což se v Rumunově případě nestalo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Klidně, ať si každý vyřizuje soukromé záležitosti v práci, ale pokud bude přistižen, ať hrdě nese také následky a ne pak zbaběle hledá kličky, jak očůrat zaměstnavatele i nadále. Holt prostředky k práci jsou zaměstnavatele, jenom některým to stále uniká a myslí, že je to jako za socialismu a to, že vše je pracujícího lidu ;-D

0 0
možnosti

Na druhou stranu, pokud máte práci jako servisák, nikdo nevolá, vše, co máte opravovat máte již opraveno, proč byste se sakra nemohl podívat do soukromého mailu, na youtube na nějaké kraviny? Jaký je rozdíl, jestli si přečtu idnes, nebo přinesené papírové noviny? Nechcete mi říct, že se tím technika zaměstnavatele významně opotřebí?

0 0
možnosti

Dělá v práci co nemá a pak se ještě 10 let soudí. Opravdu chudák.:-(

0 2
možnosti

Jádro pudla je už v existenci pracovní doby napříč profesemi. To má smysl u vrátného, hlídače, prodavačky. U účetního nebo inženýra je to nesmysl. Ten by si měl říct o peníze podle odvedené práce.

Jenže celá Evropa je dnes zadušená zákoníky práce, které vypiplaly odbory na míru nekvalifikovaným masám zaměnitelných dělníků.

6 1
možnosti

Dnes se tyhle věci musí dávat hned do kontraktu co se podepisuje při vstupu do zaměstnání.

0 0
možnosti

Nevím, co se zde myslí tím šmírovaním. Jestli mu i četli jeho korespondenci, a nebo jen zjistili jeho nepracovní komunikaci. Což je rozdíl.

1 0
možnosti

A jak má firma čelit třeba průmyslové špionáži?

0 0
možnosti

Dát do pracovní smlouvy , že se firemní mailová komunikace monitoruje a používání firemních zařízení pro osobní účely je důvod rozvázání pracovního poměru?

12 0
možnosti

P40a10v61e66l 82K67r90a74l

5. 9. 2017 16:34

Správné rozhodnutí, osobní svobody nad ekonomickými !!

4 3
možnosti

Hodně lidí tu řve o socialismu. Ale šmírovat ho neměli. Mají jen kontrolovat jeho pracovní výkony. Tady je ale mantra, že se 8 hodin dělá - rozumějte 8 hodin se sedí v práci. Pokud daný úhrn práce udělám za 2 hodiny, tak proč si nevyřešit soukromé věci v práci?

14 3
možnosti

Pokud komunikoval soukromě z firemního mailu, pak nevidím důvod to nezkontrolovat. Firemní mail je firmy a ta ručí za obsah. Už to jednou evropský soud řešil. Ale i tak doporučuji firemní mail "ucetni@firma.cz", než "franta@firma.cz".

0 0
možnosti

Zaměstnance úkoluje zaměstnavatel. Jak je tedy možné, že měl čas řešit soukromé věci i když si své úkoly plnil(jinak by ho asi vyhodili za neschopnost)? To má sedět v kanclu s rukama za zády, pokud nemá přidělenou práci? :-)

4 1
možnosti

To nemusí, ale z firemního mailu by soukromou korespondenci posílat neměl.

3 0
možnosti