Finové spouštějí v Ústí výrobu výtahů

  12:40aktualizováno  12:40
Přední výrobce výtahů, firma Kone, otevřela svůj závod v Ústí nad Labem. Investovala do výstavby a vybavení téměř půl miliardy korun a zaměstná nejméně šedesát lidí, uvedla agentura CzechInvest.

Finská společnost už dříve uvedla, že postupně plánuje přijmout další zaměstnance. Do čtyř let by tu mělo pracovat asi 250 lidí.

"Dnes činí podíl Skandinávie a Finska na objemu přímých zahraničních investic do České republiky dohromady pouhé jedno procento, příchod první významné finské výrobní firmy, jako je Kone, by mohl inspirovat také další velké investory ze severu," upozornil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban.

Kone je čtvrtým největším výrobcem výtahů a eskalátorů na světě. Na trhu působí už 96 let. Výrobou komponent v průmyslové zóně Severní Předlice chce pokrýt potřeby trhu ve střední Evropě.

Firma Kone v průmyslové zóně Předlice v Ústí nad Labem. Specializuje se na výrobu dopravních pásů a výtahů. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen ve firmě Kone v průmyslové zóně v Předlicích v Ústí nad Labem. Zcela vlevo je Martin Jahn, místopředseda vlády pro ekonomiku. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen přestříhává slavnostní pásku ve firmě Kone v průmyslové zóně v Předlicích v Ústí nad Labem. Vpravo je Martin Jahn, místopředseda vlády pro ekonomiku. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen si fotografuje zpívající děti při zahájení provozu firmy Kone v Ústí nad Labem. Zcela vlevo je Martin Jahn. (21. prosince 2004)

Autor:


Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Banku s „hodným bankéřem“ spolkne Moneta. Přejmenuje se na Air Bank

Air Bank už dlouho láká nové klienty úspěšnou televizní kampaní se zlým a...

Obchod za dvacet miliard výrazně změní rozložení sil v českém bankovnictví. Po spojení Monety, Air Bank a části Home...Zmetek, označil Ťok lokomotivy, které České dráhy koupily dvakrát dráž

Ilustrační snímek

Optikou ministra dopravy Dana Ťoka jsou lokomotivy Emil Zátopek zmetkem, který je nutné vrátit výrobci. Za...

Dámská a pánská volenka za 100 tisíc. Sezona tanečních startuje

Taneční pro mládež v tak masovém měřítku jsou unikát, který má obdoby jen na...

Kdo z absolventů tanečních by si nepamatoval, jak při střídavé mazurce vyzkoušel hned několik tanečních partnerů? Pro...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...

Další z rubriky

Módní trh na roztrhání. Česko si vyhlédl další německý e-shop

Čísla by nám měli usnadnit orientaci ve velikostech, občas to bývá ale naopak....

Nové e-shopy dál vstupují na český trh s módou. Krátce po vstupu německého Zalanda expanduje do České republiky další...

Zrušte hračky v Happy Mealu, říká britská členka parlamentního výboru

Happy Meal od MC Donald´s.

McDonald’s by neměl přidávat plastové hračky do dětského menu Happy Meal, uvedla Thérèse Coffeyová, členka...

Říkali nám, že e-shop s kytarami je hloupost, tvrdí největší prodejce

„Lidé nám říkali, že prodávat hudební nástroje přes internet je hloupost. Jeli...

Jedna kytara muzikantům nestačí, říká spolumajitel e-shopu Kytary.cz Vladimír Myslík. Největší prodejce v Česku, který...Najdete na iDNES.cz