Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Finové spouštějí v Ústí výrobu výtahů

  12:40aktualizováno  12:40
Přední výrobce výtahů, firma Kone, otevřela svůj závod v Ústí nad Labem. Investovala do výstavby a vybavení téměř půl miliardy korun a zaměstná nejméně šedesát lidí, uvedla agentura CzechInvest.

Finská společnost už dříve uvedla, že postupně plánuje přijmout další zaměstnance. Do čtyř let by tu mělo pracovat asi 250 lidí.

"Dnes činí podíl Skandinávie a Finska na objemu přímých zahraničních investic do České republiky dohromady pouhé jedno procento, příchod první významné finské výrobní firmy, jako je Kone, by mohl inspirovat také další velké investory ze severu," upozornil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban.

Kone je čtvrtým největším výrobcem výtahů a eskalátorů na světě. Na trhu působí už 96 let. Výrobou komponent v průmyslové zóně Severní Předlice chce pokrýt potřeby trhu ve střední Evropě.

Firma Kone v průmyslové zóně Předlice v Ústí nad Labem. Specializuje se na výrobu dopravních pásů a výtahů. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen ve firmě Kone v průmyslové zóně v Předlicích v Ústí nad Labem. Zcela vlevo je Martin Jahn, místopředseda vlády pro ekonomiku. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen přestříhává slavnostní pásku ve firmě Kone v průmyslové zóně v Předlicích v Ústí nad Labem. Vpravo je Martin Jahn, místopředseda vlády pro ekonomiku. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen si fotografuje zpívající děti při zahájení provozu firmy Kone v Ústí nad Labem. Zcela vlevo je Martin Jahn. (21. prosince 2004)

Autor:


Nejčtenější

Máma se synem zašpuntovali víno kondomem, nápad jim vydělává miliony

Balení vinných kondomů.

Jistě jste už někdy ztratili špunt od lahve a dumali, jak situaci vyřešit. Američanka Laura Bartlettová se svým synem...

Lidé se stěhují do okolí měst, každé ráno pak tráví v autech v kolonách

Stávka na francouzské železnici nahnala více lidí do aut. V Paříži se tvoří...

Kvůli vysokým cenám bydlení ve městech roste poptávka po nemovitostech v jejich okolí. „Evidujeme meziroční růst zájmu...PŘEHLEDNĚ: Lidé špatně odhadují platy. Podívejte se, komu by přidali

Ilustrační snímek

Nejvíc platově podhodnoceni jsou učitelé, sociální pracovníci a zdravotní sestry, naopak přiměřený plat berou praktičtí...

Makléř si myslel, že pracuje v demoverzi, teď žádá vyplatit miliony eur

Harouna M Traore

Francouzský obchodník na burze žaluje makléřskou firmu Valbury Capital. Žádá, aby mu vyplatila 10 milionů eur, které...

Do důchodu později a jiné daně, radí Česku OECD

Ilustrační snímek

Česko by mělo navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Doporučuje to Organizace pro hospodářskou...

Další z rubriky

Úřad zkoumá vstup jednoho z největších e-shopů Notino do Zásilkovny

Brněnský e-shop s parfémy a kosmetikou má kolem 800 zaměstnanců. Radek Ondrášík...

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže prověřuje transakci obchodu s parfémy a kosmetikou Notino, který chce získat...

Dropbox vydělal zakladatelům miliardy dolarů, nápad vznikl v autobuse

Aplikace Dropbox

Drew Houston je jeden ze zakladatelů společnosti Dropbox. Ta již přes deset let slouží lidem jako internetové úložiště...

Lentilky se vyrábějí už více než sto let, zmizely hnědé a je více žlutých

3D model balení lentilek.

Lentilky, jedna z nejstarších českých značek, mají za sebou více než sto let trvající historii, během které prošly...

Najdete na iDNES.cz