Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Finové spouštějí v Ústí výrobu výtahů

  12:40aktualizováno  12:40
Přední výrobce výtahů, firma Kone, otevřela svůj závod v Ústí nad Labem. Investovala do výstavby a vybavení téměř půl miliardy korun a zaměstná nejméně šedesát lidí, uvedla agentura CzechInvest.

Finská společnost už dříve uvedla, že postupně plánuje přijmout další zaměstnance. Do čtyř let by tu mělo pracovat asi 250 lidí.

"Dnes činí podíl Skandinávie a Finska na objemu přímých zahraničních investic do České republiky dohromady pouhé jedno procento, příchod první významné finské výrobní firmy, jako je Kone, by mohl inspirovat také další velké investory ze severu," upozornil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban.

Kone je čtvrtým největším výrobcem výtahů a eskalátorů na světě. Na trhu působí už 96 let. Výrobou komponent v průmyslové zóně Severní Předlice chce pokrýt potřeby trhu ve střední Evropě.

Firma Kone v průmyslové zóně Předlice v Ústí nad Labem. Specializuje se na výrobu dopravních pásů a výtahů. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen ve firmě Kone v průmyslové zóně v Předlicích v Ústí nad Labem. Zcela vlevo je Martin Jahn, místopředseda vlády pro ekonomiku. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen přestříhává slavnostní pásku ve firmě Kone v průmyslové zóně v Předlicích v Ústí nad Labem. Vpravo je Martin Jahn, místopředseda vlády pro ekonomiku. (21. prosince 2004)

Ministr průmyslu a obchodu Finska Mauri Pekkarinen si fotografuje zpívající děti při zahájení provozu firmy Kone v Ústí nad Labem. Zcela vlevo je Martin Jahn. (21. prosince 2004)

Autor:Nejčtenější

Už je jen otázkou, kdy realitní bublina v Česku praskne, říká odborník

(ilustrační snímek)

Česká republika čelí realitní bublině a otázkou není, zda praskne, ale kdy praskne. Na odborné konferenci to ve čtvrtek...

Miliardářem přes noc. Rostoucí bitcoin poslal Australana mezi superbohaté

James Gilbert

Z kryptoměnového šílenství vzešel další miliardář. Je jím Australan James Gilbert. Prezident společnosti Crypto, jejíž...Exploze v Rakousku odřízla tři země od plynu. V Itálii je stav nouze

Výbuch poblíž Baumgarten an der March v Rakousku.

Exploze plynového terminálu na východě Rakouska u slovenských hranic přerušila dodávky plynu do Itálie, Slovinska a...

Byty v panelácích zdražily o 50 procent, nedosáhne na ně ani střední třída

Panelový dům na sídlišti Broumovská.

Panelové byty jsou nejdostupnějším typem bydlení v Česku. V posledních letech však podražily tak, že na ně často...

Bernard provokuje další reklamou. Vyjadřuje nesouhlas s kampaní #MeToo

Kontroverzní reklama pivovaru Bernard.

Pivovar Bernard pobouřil další provokativní reklamou. Tentokrát se v ní naváží do kampaně #MeToo. Ta spojuje ženy z...Další z rubriky

Snobové jsou ostuda. Klienty si vybíráme, říká švýcarský hodinář

Olivier Audemars, spolumajitel luxusní švýcarské hodinářské značky Audemars...

Olivier Audemars, spolumajitel luxusní švýcarské hodinářské značky Audemars Piguet, přijel do Česka na večeři s VIP...

Čtyři pražské polikliniky mění majitele. Skupina EUC koupila Medifin

Poliklinika má barevnou fasádu, dříve ji měla šedivou.

Jeden z největších soukromých hráčů ve zdravotnickém byznysu v Česku, skupina EUC, přikupuje do svého portfolia čtyři...

Jedna realita nestačí. Za zdmi ČVUT vznikají nové virtuální platformy

Ilustrační snímek

Za deset let si budou lidé objednávat nábytek s pomocí speciálních brýlí. Ty jim umožní vměstnat virtuální sedačky či...Najdete na iDNES.cz