Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Firma RWE začala nabízet elektřinu, bude o 10 procent levnější

  10:55aktualizováno  13:19
RWE, tradiční dodavatel plynu, vstupuje i na trh s elektřinou pro domácnosti. U nejpoužívanějších tarifů nabízí ceny, které jsou u silové elektřiny o desetinu nižší než oproti tradičním regionálním dodavatelům ČEZ, E.ON a PRE. Silová elektřina je ale pouze dílčí částí fakturované ceny, účty tak zlevní zhruba o pět procent.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Kdo elektřinou topí a ohřívá vodu, tomu se cena silové elektřiny sníží o pět procent. Rodina žijící v domku tak může v prvním roce ušetřit zhruba tisíc korun za rok.

RWE totiž každému, kdo se stane jejím zákazníkem, vyplatí bonus 200 až 400 korun podle druhu a tarifu a kdo bude souhlasit s inkasem, dostane navíc stokorunu.

RWE navíc slibuje, že slibované ceny nebudou zvyšovat do konce roku 2011. Cena může naopak ještě klesat. "Budeme sledovat, jak konkurence zareaguje na naši nabídku, ceny můžeme případně ještě snížit," říká šéf obchodu RWE Transgas Tomáš Varcop.

Společnost spustí svou kampaň 10. května, v ten den by si tak každý měl na jejích internetových stránkách najít, kolik přesně bude v jeho regionu cena za odebranou megawatthodinu stát. Ceny se totiž budou lišit podle regionů. U každého odběratele by však mělo platit, že cena silové elektřiny bude u nejběžnějších tarifů snížena o desetinu proti nabídce tradičních dodavatelů.

Do konce roku chce RWE pokrýt 20 000 domácností

To však neznamená, že se i celková útrata za spotřebu elektřiny lidem o desetinu sníží. Silová elektřina je totiž v celkovém účtování zaujímá zhruba poloviční díl. Celková cena na faktuře se tak sníží zhruba o pět procent.

RWE věří, že ačkoliv podobné snížení cen nabízejí také menší dodavatelé jako například Bohemia Energy Entity, Centropol Energy a Energetické centrum, její jméno jí pomůže dobře proniknout na trh a získat za letošní rok 20 tisíc zákazníků z řad domácností. "Během několika let chceme získat na českém trhu s elektřinou dvouciferný podíl," dodává Martin Herrmann, předseda představenstva RWE Transgas.

RWE vstoupilo na tuzemský trh s elektřinou už počátkem roku. V lednu ale začala dodávat elektřinu jen velkoodběratelům, nyní je tak společností, která dodává plyn a elektřinu všem druhům zákazníkův Česku.

Obě komodity dodává na všech klíčových trzích v Evropě, například v Německu, Rakousku nebo Maďarsku.

Autor:


Nejčtenější

Putinův poradce připravil nejbohatší Rusy během dne o miliardy dolarů

Ilustrační snímek

Nejzámožnější Rusové ztratili v jednom jediném dni přes tři miliardy dolarů. Může za to návrh ekonomického poradce...

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...Šinkansenem z Prahy do Ústí nad Labem po nové rychlotrati už za 27 minut

Rychlovlak AVE - Španělsko

Obyvatelé Ústí nad Labem zřejmě nepřijdou o zastávku vysokorychlostních vlaků spojujících Prahu s německými Drážďany....

Konec nočních nákupů, hlásí Tesco. Obchody v Česku zkrátí otevírací dobu

Obchodní dům Tesco. Logo.

Desítky tuzemských supermarketů britského řetězce Tesco zkrátí od září svou otevírací dobu. Místo půlnoci budou obchody...

Turecká krize se přelévá do Evropy, stahuje s sebou i českou korunu

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Evropské akcie i euro zůstávají pod tlakem kvůli obavám z ekonomické krize v Turecku. Jednotná evropská měna během...

Další z rubriky

PepsiCo sází na domácí sodovky. Kupuje izraelský SodaStream

Palestinský pracovník balí výrobky v továrně Sodastream na Západním břehu...

Americký nápojový gigant PepsiCo převezme za 3,2 miliardy dolarů, tedy přes 72 miliardy korun, izraelského producenta...

Prodejce mexického piva investuje čtyři miliardy dolarů do produkce konopí

LETNÍ JÍZDA: Konopné pole ve Vrači

Prodejce mexického piva Corona, Constellation Brands, oznámil investici čtyř miliard dolarů do největšího kanadského...

Nemailujte a nepracujte v noci, radí Amazon svým zaměstnancům

Ilustrační snímek

Šéf indického Amazonu má pro své lidi převratnou radu: odhlaste se z pracovního účtu a začněte žít. Amit Agarwal svým...

Najdete na iDNES.cz