Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fortuna definitivně patří Pentě

  12:46aktualizováno  12:46
Druhá největší tuzemská sázková kancelář Fortuna definitivně patří česko-slovenské investiční skupině Penta. Ve čtvrtek společnost dokončila převzetí Fortuny, stejně jako slovenské sázkové kanceláře Terno. Vlastní také třetinový podíl v polské společnosti Profesjonal.
Sázková kancelář Fortuna

Sázková kancelář Fortuna | foto: MF DNES

Penta se tak stala největším provozovatelem kurzových sázek ve středoevropském regionu. Tři sázkové kanceláře, které jí patří, mají roční tržby šest miliard korun.

"Přeji Fortuně, kterou jsme s klukama založili, aby se v Česku udržela a v ostatních zemích se dál vyvíjela," řekl k převzetí jeden ze zakladatelů, hudebník Michal Horáček.

První českou sázkovou kancelář vybudoval textař Michal Horáček spolu s řezníkem Petrem Boumou, matematikem Josefem Kurkou a požárním inspektorem Jiřím Balcarem. - více zde

Již zavedenou kancelář se zhruba třetinovým podílem na českém trhu prodali Pentě na začátku prosince. Cenu firmy tají, odhady ale hovoří zhruba o dvou miliardách korun.

Kurzové sázky strádají
Po podpisu smlouvy následoval maraton řady schvalování úřady nejen v Česku, ale také na Slovensku a v Polsku. Ke kompletnímu vypořádání došlo ve čtvrtek.

Pro sázkaře připravila Fortuna řadu novinek. Jsou mezi nimi tři nové číselné hry, a to Akumulátor (20 z 80), Kombinátor (3 z 21) a Variátor (9 z 49). Zavedla také možnost sázek už od deseti korun, což podle jejího vedení okamžitě příznivě projevilo na výsledcích. Dalším z cílů Fortuny je přilákat více žen.

Penta má políčeno na ženy
"Asi 99 procent našich klientů jsou muži. Chceme proto rozšířit možnost sázení i na společenské akce nebo politické události, které by více zaujaly ženy," uvedl Martin Kušík z Penty s tím, že zajímavými projekty jsou třeba SuperStar nebo volby.

Konkurence je totiž na trhu her v České republice ostrá. I když trh jako celek rostl, právě kurzovým sázkám, na které se Fortuna specializuje, se v minulém roce příliš nevedlo. Loni tento segment poklesl o pět procent. - více zde

Podle Jozefa Janova z Penty to má několik důvodů. Prvním je výluka NHL, kvůli které kanceláře přicházejí o sázkaře. Dále pár neočekávaných výsledků, mezi nimi vyřazení českých fotbalistů na mistrovství Evropy v Portugalsku. Posledním důvodem je rozmach internetového sázení, třebaže je v Česku zakázané.

Přejmenování Fortuny se nechystá
Janov nicméně nevyloučil, že na Slovensku, kde legislativa internetové sázky umožňuje, by se Penta mohla pustit i do tohoto podniku.

Spolu s Fortunou získala Penta ještě pět společností, za klíčové považuje právě polskou kancelář Profesjonal, která je se zhruba 35procentním podílem v Polsku největší, a třetí největší slovenskou sázkovou společnost Terno. Ta kontroluje asi pětinu slovenského trhu.

Přestože Penta počítá, že tyto tři firmy se postupně budou více sbližovat, jména plánuje zachovat. "Nepovažovali bychom za rozumné zbavovat se těchto zavedených značek," řekl Jozef Janov s tím, že pobočky kanceláří bude Penta sjednocovat a budou si podobné i v jednotlivých zemích.

Autoři: ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Ceny starších bytů v panelácích narazily na strop. Avšak jen na chvíli

(ilustrační snímek)

Ceny starších bytů narazily na některých místech Česka v závěru loňského roku na strop. Podle dat Českého statistického...

Hutě ArcelorMittal by se mohly prodat už do ledna 2019, tvrdí odbory

Zavážení vsázky na ocelárně do tandemové pece

Už za rok mohou mít hutě ArcelorMittal Ostrava jiného majitele. Podle odborářů, kteří jednali s premiérem v demisi...

ŘSD bez svolení provádí průzkum u D35, majitelé pozemků chystají žalobu

První viditelné práce jsou vidět na cestě mezi Újezdem u Sezemic a Rokytnem.

Lidé, kteří vlastní pozemky pod připravovanou stavbou dálnice D35 u Litomyšle, si stěžují, že jim zaměstnanci...

Najdete na iDNES.cz