Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fortuna definitivně patří Pentě

  12:46aktualizováno  12:46
Druhá největší tuzemská sázková kancelář Fortuna definitivně patří česko-slovenské investiční skupině Penta. Ve čtvrtek společnost dokončila převzetí Fortuny, stejně jako slovenské sázkové kanceláře Terno. Vlastní také třetinový podíl v polské společnosti Profesjonal.
Sázková kancelář Fortuna

Sázková kancelář Fortuna | foto: MF DNES

Penta se tak stala největším provozovatelem kurzových sázek ve středoevropském regionu. Tři sázkové kanceláře, které jí patří, mají roční tržby šest miliard korun.

"Přeji Fortuně, kterou jsme s klukama založili, aby se v Česku udržela a v ostatních zemích se dál vyvíjela," řekl k převzetí jeden ze zakladatelů, hudebník Michal Horáček.

První českou sázkovou kancelář vybudoval textař Michal Horáček spolu s řezníkem Petrem Boumou, matematikem Josefem Kurkou a požárním inspektorem Jiřím Balcarem. - více zde

Již zavedenou kancelář se zhruba třetinovým podílem na českém trhu prodali Pentě na začátku prosince. Cenu firmy tají, odhady ale hovoří zhruba o dvou miliardách korun.

Kurzové sázky strádají
Po podpisu smlouvy následoval maraton řady schvalování úřady nejen v Česku, ale také na Slovensku a v Polsku. Ke kompletnímu vypořádání došlo ve čtvrtek.

Pro sázkaře připravila Fortuna řadu novinek. Jsou mezi nimi tři nové číselné hry, a to Akumulátor (20 z 80), Kombinátor (3 z 21) a Variátor (9 z 49). Zavedla také možnost sázek už od deseti korun, což podle jejího vedení okamžitě příznivě projevilo na výsledcích. Dalším z cílů Fortuny je přilákat více žen.

Penta má políčeno na ženy
"Asi 99 procent našich klientů jsou muži. Chceme proto rozšířit možnost sázení i na společenské akce nebo politické události, které by více zaujaly ženy," uvedl Martin Kušík z Penty s tím, že zajímavými projekty jsou třeba SuperStar nebo volby.

Konkurence je totiž na trhu her v České republice ostrá. I když trh jako celek rostl, právě kurzovým sázkám, na které se Fortuna specializuje, se v minulém roce příliš nevedlo. Loni tento segment poklesl o pět procent. - více zde

Podle Jozefa Janova z Penty to má několik důvodů. Prvním je výluka NHL, kvůli které kanceláře přicházejí o sázkaře. Dále pár neočekávaných výsledků, mezi nimi vyřazení českých fotbalistů na mistrovství Evropy v Portugalsku. Posledním důvodem je rozmach internetového sázení, třebaže je v Česku zakázané.

Přejmenování Fortuny se nechystá
Janov nicméně nevyloučil, že na Slovensku, kde legislativa internetové sázky umožňuje, by se Penta mohla pustit i do tohoto podniku.

Spolu s Fortunou získala Penta ještě pět společností, za klíčové považuje právě polskou kancelář Profesjonal, která je se zhruba 35procentním podílem v Polsku největší, a třetí největší slovenskou sázkovou společnost Terno. Ta kontroluje asi pětinu slovenského trhu.

Přestože Penta počítá, že tyto tři firmy se postupně budou více sbližovat, jména plánuje zachovat. "Nepovažovali bychom za rozumné zbavovat se těchto zavedených značek," řekl Jozef Janov s tím, že pobočky kanceláří bude Penta sjednocovat a budou si podobné i v jednotlivých zemích.

Autoři: ,


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...10 LET OD KRIZE: Místo práce jsme stříleli vrtulníky, říká bývalý bankéř Lehmanů

Nik Storonsky, zakladatel a šéf britského bankovního start-upu Revolut.

Před deseti lety oběhly celý svět fotky bankéřů, jak s papírovými krabicemi vyklízejí své kanceláře na Wall Streetu....

KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Řidič autobusu jako akční hrdina, dopravní podniky lákají nové zaměstnance

Ilustrační snímek

Dopravní podniky osmi českých měst spustily tento týden reklamní kampaň, kterou lákají nové zaměstnance na místa...

Topná sezóna může začít již příští týden a kominíci nestíhají

(ilustrační foto)

Letošní topná sezóna začne na většině území České republiky již příští týden. Ti, kteří ještě nestihli povinnou revizi...

Najdete na iDNES.cz