Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Garance nejnižší ceny se vztahuje na vybrané zboží

  9:21aktualizováno  9:21
Záruka garance nejnižší ceny je sice lákavá, ale pravděpodobně nebudete mít šanci ji uplatnit. Platí jen omezenou dobu po koupi zboží a zpravidla se nevztahuje na výrobky zakoupené přes internet, ve velkoobchodu nebo na výprodejní akci.

Na zboží zakoupené na výprodejní akci neplatí garance nejnižší ceny. | foto: Martin PolívkaMF DNES

Zlákala vás nabídka prodejce, který garantuje nejnižší ceny, a koupíte si u něj třeba fotoaparát. Po čtrnácti dnech však zjistíte, že konkurenční firma nabízela stejný přístroj levněji. Žádáte vyplacení rozdílu ceny a k tomu ještě něco navíc, jak slibuje reklama. Ale prodavač vám sdělí: „Máte smůlu, garance totiž platí jen sedm dnů od zakoupení zboží.“

Proto je dobré, pokud zvažujete uplatnění záruky nejnižší ceny, seznámit se s podmínkami prodejce. Garance platí jen omezenou dobu po koupi zboží a zpravidla se nevztahuje na výrobky zakoupené přes internet, ve velkoobchodu nebo na výprodejní akci.

Electro World
Prodejny Electro World poskytují garanci 125 procent rozdílu ceny. "Pokud si u nás zákazník koupí výrobek a zjistí, že by ho u konkurence pořídil za lepších podmínek, tak mu zpětně vyplatíme rozdíl, plus pětadvacet procent rozdílu," říká Roman Souček z Electro Worldu.

Musí to však být zboží z kamenného maloobchodu. Garance nejnižší ceny se nevztahuje na zboží z velkoobchodu, pořízené na internetu, objednané z katalogu poštou či z prodeje přes telefon.

Záruka ceny dále neplatí na výrobky z oblasti telekomunikací, kde cena zahrnuje služby – dotované telefony. Garance se vztahuje i na zboží, které konkurence nabízí v akci nebo výprodeji a platí sedm dnů od zakoupení výrobku.

Elektro Euronics
"Záruku garance nejnižší ceny nemáme. Zkoušeli jsme to, ale zákazníci na tuto nabídku reagovali minimálně," uvedl mluvčí společnosti Bohuslav Komín.

Datart
Společnost Datart garantuje, že pokud zákazník do 15 dnů od nákupu najde u srovnatelné konkurence shodný výrobek za nižší cenu, proplatí mu zpětně cenový rozdíl. Záruka nejnižší ceny se vztahuje na veškeré nabízené zboží srovnatelné konkurence. Platí i na akční zboží z letáku.

"V případě konkurence s odlišným způsobem prodeje nebo rozdílnými poskytovanými službami, například Internet nebo obchody Cash & Carry, jako je například Makro, se záruka nejnižší ceny nedá uplatnit," říká Luděk Švejda, ředitel zákaznických služeb společnosti Datart.

"Při posuzování každé žádosti porovnáváme i hodnotu dárku, který mohl dostat zákazník u konkurence, s cenovým rozdílem. Pokud bude rozdíl v zákazníkův neprospěch, tuto částku mu proplatíme," dodává.

Okay
Také síť prodejen Okay elektrospotřebiče garantuje svým zákazníkům nejnižší možné ceny. V případě opaku vám vrátí 110 procent z cenového rozdílu. K uplatnění této speciální slevy stačí, když do sedmi dnů od zakoupení zjistíte, že výrobek stejné značky a stejného typu můžete dostat u konkurenční firmy levněji.

Garance se nevztahuje na speciální akce konkurenčních firem, nabídky velkoobchodů a nabídky z internetu. Kromě toho také záruka nejnižší ceny neplatí mezi prodejnami Okay.

Autoři:Nejčtenější

Nový ford i milion. Stát vybral šťastlivce, kteří sbírali účtenky

Účtenkovka při svém startu uživatele zarazila šíří požadovaných povolení.

Ve středu proběhlo vůbec první slosování státní účtenkové loterie. Kolem sedmé hodiny večerní, kdy měly být na adrese...

Zlatá neděle bude se staženými výlohami. Obchody teď posilují výprodeje

Vlna povánočních slev 28.prosince v Plzni

Blíží se Černý pátek a s ním největší výprodejová akce roku. Z marketingového a obchodního hlediska je pro prodejce...Gigantická zakázka na letadla: klient si u Airbusu objednal 430 letadel

letadlo Airbus A320neo

Pouštní Dubaj se na několik dní proměnila v obří tržiště letadel. V jednom určitě nezklame. Jak se už stalo zvykem,...

Česko se stává tygrem střední Evropy. Ekonomika mohutně roste

Řezač plamenem

Česká ekonomika i v prázdninovém vlažnějším módu mohutně rostla. Od července do září, meziročně zvýšila výkon o pět...

Škoda bude v Mladé Boleslavi vyrábět auta s čistě elektrickým pohonem

(Ilustrační snímek)

V Česku se budou vyrábět elektromobily i klíčové součástky k bateriím. Škoda Auto v pátek potvrdila, že její první...Další z rubriky

Každý Čech sní 16 balení chipsů za rok. Spotřeba prudce roste

Ilustrační snímek

Spotřeba slaných chipsů a snacků v Česku znatelně roste. Rivalita výrobců se mezitím stále více přesouvá na pole, kde...

Test dětských moučníků: svačinky bez bílkovin, zato plné cukrů a tuků

Ilustrační snímek

I když dětské snacky vypadají jako ideální školní svačina, raději zůstaňte u ovoce nebo chleba. Ty dítěti dodají...

Nutella pobledla. Výrobce pomazánky změnil po letech recepturu

Ilustrační snímek

Oblíbená čokoládová pomazánka Nutella v Německu po letech mění recepturu. Společnost Ferrero, která ji vyrábí, zvýšila...Najdete na iDNES.cz