Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Garance nejnižší ceny se vztahuje na vybrané zboží

  9:21aktualizováno  9:21
Záruka garance nejnižší ceny je sice lákavá, ale pravděpodobně nebudete mít šanci ji uplatnit. Platí jen omezenou dobu po koupi zboží a zpravidla se nevztahuje na výrobky zakoupené přes internet, ve velkoobchodu nebo na výprodejní akci.

Na zboží zakoupené na výprodejní akci neplatí garance nejnižší ceny. | foto: Martin PolívkaMF DNES

Zlákala vás nabídka prodejce, který garantuje nejnižší ceny, a koupíte si u něj třeba fotoaparát. Po čtrnácti dnech však zjistíte, že konkurenční firma nabízela stejný přístroj levněji. Žádáte vyplacení rozdílu ceny a k tomu ještě něco navíc, jak slibuje reklama. Ale prodavač vám sdělí: „Máte smůlu, garance totiž platí jen sedm dnů od zakoupení zboží.“

Proto je dobré, pokud zvažujete uplatnění záruky nejnižší ceny, seznámit se s podmínkami prodejce. Garance platí jen omezenou dobu po koupi zboží a zpravidla se nevztahuje na výrobky zakoupené přes internet, ve velkoobchodu nebo na výprodejní akci.

Electro World
Prodejny Electro World poskytují garanci 125 procent rozdílu ceny. "Pokud si u nás zákazník koupí výrobek a zjistí, že by ho u konkurence pořídil za lepších podmínek, tak mu zpětně vyplatíme rozdíl, plus pětadvacet procent rozdílu," říká Roman Souček z Electro Worldu.

Musí to však být zboží z kamenného maloobchodu. Garance nejnižší ceny se nevztahuje na zboží z velkoobchodu, pořízené na internetu, objednané z katalogu poštou či z prodeje přes telefon.

Záruka ceny dále neplatí na výrobky z oblasti telekomunikací, kde cena zahrnuje služby – dotované telefony. Garance se vztahuje i na zboží, které konkurence nabízí v akci nebo výprodeji a platí sedm dnů od zakoupení výrobku.

Elektro Euronics
"Záruku garance nejnižší ceny nemáme. Zkoušeli jsme to, ale zákazníci na tuto nabídku reagovali minimálně," uvedl mluvčí společnosti Bohuslav Komín.

Datart
Společnost Datart garantuje, že pokud zákazník do 15 dnů od nákupu najde u srovnatelné konkurence shodný výrobek za nižší cenu, proplatí mu zpětně cenový rozdíl. Záruka nejnižší ceny se vztahuje na veškeré nabízené zboží srovnatelné konkurence. Platí i na akční zboží z letáku.

"V případě konkurence s odlišným způsobem prodeje nebo rozdílnými poskytovanými službami, například Internet nebo obchody Cash & Carry, jako je například Makro, se záruka nejnižší ceny nedá uplatnit," říká Luděk Švejda, ředitel zákaznických služeb společnosti Datart.

"Při posuzování každé žádosti porovnáváme i hodnotu dárku, který mohl dostat zákazník u konkurence, s cenovým rozdílem. Pokud bude rozdíl v zákazníkův neprospěch, tuto částku mu proplatíme," dodává.

Okay
Také síť prodejen Okay elektrospotřebiče garantuje svým zákazníkům nejnižší možné ceny. V případě opaku vám vrátí 110 procent z cenového rozdílu. K uplatnění této speciální slevy stačí, když do sedmi dnů od zakoupení zjistíte, že výrobek stejné značky a stejného typu můžete dostat u konkurenční firmy levněji.

Garance se nevztahuje na speciální akce konkurenčních firem, nabídky velkoobchodů a nabídky z internetu. Kromě toho také záruka nejnižší ceny neplatí mezi prodejnami Okay.

Autoři:


Nejčtenější

PŘEHLEDNĚ: Jakou hypotéku nově získá žadatel s platem 23 tisíc čistého?

Ilustrační snímek

Strážci ekonomiky znovu šlápli na brzdu, pokud jde o hypoteční úvěry. Od října banky výrazněji zohlední příjmy žadatele...

Jak jedí chudé rodiny? Před výplatou o chlebu, po ní pizza a ovoce

Krajíce natřete hořčicí a domácí majonézou, navrch rozdrobte čedar.

Na jídlo a potřeby pro chudé může Česko čerpat 700 milionů korun z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám. Většina...„Levná“ pracovní síla není levná. Rumuni v Česku vydělávají víc než Češi

Ilustrační snímek

Občané Rumunska, kteří pracují v České republice, mají vyšší průměrnou mzdu než zaměstnanci s českým občanstvím. V...

Návrh rozpočtu EU je pro Česko naprosto nepřijatelný, tvrdí Babiš

Premiér Andrej Babiš (4.6.2018)

Návrh rozpočtu Evropské unie na příští programovací období je pro českou vládu podle premiéra Andreje Babiše (ANO)...

Malí podnikatelé nebudou muset evidovat online. Nová koalice bránila EET

Ilustrační snímek

Podnikatelé, u nichž hotovostní platby nepřevýší 200 tisíc korun, by podle vlády nemuseli být připojeni k internetu a...

Další z rubriky

TEST DNES: „Jako olizovat buvola.“ Hodnotili jsme dvanáct sýrů mozzarella

Ilustrační snímek

Mozzarella, přírodní pařený nezrající sýr naložený ve slaném nálevu, je jedním z nejznámějších, a hlavně nejchutnějších...

Domácí, přírodní, ovocný, celozrnný. Evropští výrobci klamou na obalech

Test DNES - ilustrační snímek

Stále víc lidí si dává záležet na tom, aby jedli zdravěji. Řídit se předními etiketami na obalech však nestačí, aspoň...

TEST DNES: Úplné výsledky testu mozzarell

Ilustrační snímek

MF DNES testovala sýry mozzarella, které jsou běžně dostupné v obchodech a mají 15 až 20 procent tuku. Porota hodnotila...

Najdete na iDNES.cz