Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GE Money obslouží zákazníky z Ostravy

  14:24aktualizováno  14:24
Velké centrum zákaznických služeb, které bude obsluhovat český a slovenský trh, vybuduje společnost GE Money Multiservis v ostravské průmyslové zóně Hrabová. Nové zákaznické centrum, odkud se budou zřizovat a spravovat účty zákazníků bankovního domu GE Money, dá práci do roku 2008 pěti stům zaměstnanců.

Informace, které už před dvěma týdny zveřejnila MF DNES, v Ostravě oficiálně potvrdili zástupci banky, krajského úřadu a města Ostravy. Objem investice činí sto milionů korun.

Banka chce začít na pozemcích, které pro ni v průmyslové zóně připravila developerská společnost CTP, začít stavět ihned. "Začínáme prakticky dnes," prohlásil předseda představenstva GE Money Multiservis Jiří Pathy. Zákazníkům by nové centrum mělo začít sloužit už napřesrok na jaře.

Od července začne firma pro zájemce o práci pořádat informační workshopy, v září začne v náborovém středisku v centru města přijímat zaměstnance.

"V první vlně přijmeme až sto lidí, pak budeme postupně měsíc co měsíc zaměstnanost zvyšovat až na pět set pracovníků," řekl provozní ředitel GE Money Jonas Hasselrot.

Banka bude zaměstnance školit zpočátku v Praze, později v Ostravě. V Hrabové  zatím postaví jednu velkou kancelářskou budovu, časem ale nevylučuje ani další rozšiřování centra, které by mohlo začít poskytovat služby i pro další zahraniční trhy.

Rychle rostoucí banka si Ostravu pro svou novou investici vybrala poté, co začala mít v Praze potíže se sháněním nových zaměstnanců, kromě toho jsou tu mnohonásobně vyšší provozní náklady.

"Hledali jsme místo v univerzitním městě, které má dostatečné zásoby volné kvalifikované pracovní síly, v poslední fázi jsme volili mezi Pardubicemi, Olomoucí a Ostravou," líčí Jiří Pathy, předseda představenstva GE Money Multiservis.

"Pro náš kraj to je zlomová investice, při níž nejde jen o počet nově vzniklých pracovních míst, ale hlavně o jejich kvalitu," prohlásil moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský.

Podle ostravského primátora Aleše Zedníka končí doba, kdy v regionu vznikala pouze špatně placená místa pro nekvalifikovanou pracovní sílu. "Jde zcela o nový tip investice a věřím, že GE Money je jen první z mnoha dalších investorů, tohoto druhu, kteří budou následovat," řekl Zedník.

Město Ostrava vložilo do přípravy průmyslové zóny Hrabová 350 milionů korun, státní rozpočet na ni přispěl pětačtyřiceti miliony. Už loni zóna získala prvního investora v tchaj-wanské počítačové firmě Asus, která tu v těchto dnech rozjíždí výrobu v novém závodu na montáž počítačů, jehož součástí se má stát i evropské centrum pro servis a opravy.

Do Hrabové směřuje také investice německého Siemensu, který sem chce přesunout výrobu autodílů z domovského Würzburgu. Celkově by mělo v Hrabové do dvou až tří let najít práci přes dva tisíce lidí, což by mělo pomoci oživení na ostravském trhu práce. Ve městě je dnes přes pětadvacet tisíc nezaměstnaných.

Autoři:


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...10 LET OD KRIZE: Místo práce jsme stříleli vrtulníky, říká bývalý bankéř Lehmanů

Nik Storonsky, zakladatel a šéf britského bankovního start-upu Revolut.

Před deseti lety oběhly celý svět fotky bankéřů, jak s papírovými krabicemi vyklízejí své kanceláře na Wall Streetu....

KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

Pojištění proti pokutám je přitěžující okolnost, rozhodl Nejvyšší správní soud

policie radar měření rychlost celostátní akce

Uzavření pojistky proti pokutám může být ve správním řízení bráno jako přitěžující okolnost, upozornil deník Právo na...

Další z rubriky

Na točené zašlo méně lidí než loni. Pivo má zachránit svatý Václav

Nejtypičtější způsob čepování piva je „na hladinku“, kdy krémová pěna sahá...

Obliba baleného piva nadále stoupá, točené si naopak dopřeje stále méně lidí. Do hospod má zákazníky přilákat již šestý...

Topná sezóna může začít již příští týden a kominíci nestíhají

(ilustrační foto)

Letošní topná sezóna začne na většině území České republiky již příští týden. Ti, kteří ještě nestihli povinnou revizi...

Kvalita života v Česku se zlepšila, žebříček tradičně vede Norsko

Vesnice Ludmírov, která těsně před koncem války unikla masakru.

Česká republika si oproti loňsku mírně polepšila v kvalitě života, přesto se v pravidelném žebříčku společnosti...

Najdete na iDNES.cz