Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GE Money obslouží zákazníky z Ostravy

  14:24aktualizováno  14:24
Velké centrum zákaznických služeb, které bude obsluhovat český a slovenský trh, vybuduje společnost GE Money Multiservis v ostravské průmyslové zóně Hrabová. Nové zákaznické centrum, odkud se budou zřizovat a spravovat účty zákazníků bankovního domu GE Money, dá práci do roku 2008 pěti stům zaměstnanců.

Informace, které už před dvěma týdny zveřejnila MF DNES, v Ostravě oficiálně potvrdili zástupci banky, krajského úřadu a města Ostravy. Objem investice činí sto milionů korun.

Banka chce začít na pozemcích, které pro ni v průmyslové zóně připravila developerská společnost CTP, začít stavět ihned. "Začínáme prakticky dnes," prohlásil předseda představenstva GE Money Multiservis Jiří Pathy. Zákazníkům by nové centrum mělo začít sloužit už napřesrok na jaře.

Od července začne firma pro zájemce o práci pořádat informační workshopy, v září začne v náborovém středisku v centru města přijímat zaměstnance.

"V první vlně přijmeme až sto lidí, pak budeme postupně měsíc co měsíc zaměstnanost zvyšovat až na pět set pracovníků," řekl provozní ředitel GE Money Jonas Hasselrot.

Banka bude zaměstnance školit zpočátku v Praze, později v Ostravě. V Hrabové  zatím postaví jednu velkou kancelářskou budovu, časem ale nevylučuje ani další rozšiřování centra, které by mohlo začít poskytovat služby i pro další zahraniční trhy.

Rychle rostoucí banka si Ostravu pro svou novou investici vybrala poté, co začala mít v Praze potíže se sháněním nových zaměstnanců, kromě toho jsou tu mnohonásobně vyšší provozní náklady.

"Hledali jsme místo v univerzitním městě, které má dostatečné zásoby volné kvalifikované pracovní síly, v poslední fázi jsme volili mezi Pardubicemi, Olomoucí a Ostravou," líčí Jiří Pathy, předseda představenstva GE Money Multiservis.

"Pro náš kraj to je zlomová investice, při níž nejde jen o počet nově vzniklých pracovních míst, ale hlavně o jejich kvalitu," prohlásil moravskoslezský hejtman Evžen Tošenovský.

Podle ostravského primátora Aleše Zedníka končí doba, kdy v regionu vznikala pouze špatně placená místa pro nekvalifikovanou pracovní sílu. "Jde zcela o nový tip investice a věřím, že GE Money je jen první z mnoha dalších investorů, tohoto druhu, kteří budou následovat," řekl Zedník.

Město Ostrava vložilo do přípravy průmyslové zóny Hrabová 350 milionů korun, státní rozpočet na ni přispěl pětačtyřiceti miliony. Už loni zóna získala prvního investora v tchaj-wanské počítačové firmě Asus, která tu v těchto dnech rozjíždí výrobu v novém závodu na montáž počítačů, jehož součástí se má stát i evropské centrum pro servis a opravy.

Do Hrabové směřuje také investice německého Siemensu, který sem chce přesunout výrobu autodílů z domovského Würzburgu. Celkově by mělo v Hrabové do dvou až tří let najít práci přes dva tisíce lidí, což by mělo pomoci oživení na ostravském trhu práce. Ve městě je dnes přes pětadvacet tisíc nezaměstnaných.

Autoři:Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Češi si oblíbili platby mobilem. Zaplatili už zboží za stamiliony

Ilustrační snímek

Je to necelý půlrok, co první tři české banky umožnily placení mobilem prostřednictvím Google Pay. A jak zjistila MF...

Moc peněz, málo příležitostí. Není z čeho vybírat, tvrdí investoři

(Ilustrační snímek)

Investoři v Česku mají čím dál víc peněz, ale nevědí, co s nimi. Ekonomika roste, lidé bohatnou, ovšem kvalitních...

Prazdroj se pochlubil rekordními prodeji, dařilo se mu hlavně v zahraničí

(Ilustrační snímek)

V Česku i cizině prodal Plzeňský Prazdroj rekordních více než jedenáct milionů hektolitrů piva. To je meziročně téměř o...

Najdete na iDNES.cz