Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Horké dny rozproudily prodej sudového piva

  9:27aktualizováno  9:27
Zatímco série bouřek a krupobití zvedala hladiny řek a potoků, horké počasí, které jim předcházelo, hnalo do závratných výšin tržby mnoha hostinských. Všechny pivovary hlásí, že na konci května prodaly až o třetinu více sudového piva, než je v tomto období obvyklé.

Největší úspěch měly zahradní restaurace. "Vydrželi jsme tam včera až dlouho do noci. A dobře jsme udělali, protože kdo ví, kdy zase bude takhle krásně," prohlásil například hudební režisér Tomáš Krygel, který navštívil známou ostravskou hospodu Spolek. Na zahrádce tam čepují nepasterovaný Radegast.

Právě Radegast, desítka i dvanáctka, byly nejúspěšnější značkou z portfolia Plzeňského Prazdroje. "Zajistila to severní Morava," řekl mluvčí pivovaru Alexej Bechtin. Prazdroj zaznamenal vyšší prodej u všech točených značek. Stejně jako Radegast šel více na odbyt Gambrinus, Velkopopovický Kozel i prémiové dvanáctky Pilsner Urquell.

"Prodej piva nám o víkendu vzrostl o třetinu. Pila se hlavně desítka Gambrinus i řezaná piva," uvedl číšník z restaurace U Horbenů v Plzni na Hradišti, která je díky velkému venkovnímu sezení a blízkosti řeky Úhlavy jedním z nejnavštěvovanějších letních míst v Plzni. Také restaurace Transkemp u přehrady Hracholusky, významného rekreačního centra v Plzeňském kraji, prodala za víkend o třetinu piva více.

O pětinu vyšší denní prodej piva v porovnání s loňskem měl o víkendu Budějovický Budvar. Podle mluvčí Denisy Mylbachrové zvýšil pivovar za celý květen prodej zhruba o 17 procent.

"Prodej točeného piva je v posledních dnech pětkrát vyšší, než bývá obvyklé," řekla mediální zástupkyně moravských pivovarů Holba a Zubr Hana Matulová. Horké počasí pomohlo i pivovaru Starobrno. Podle jeho ředitele Františka Krakeše se jen za víkendové dny nárůst prodeje pohyboval mezi 25 až 30 procenty. Největší zájem byl o výčepní pivo a jedenáctku Medium.

Tropický závěr května bude mít podle Jana Boroše z Pivovarů Staropramen pozitivní vliv na květnové výsledky prodeje, které se kvůli nepříznivému počasí zpočátku nevyvíjely příliš dobře. "Aby však byl nárůst skutečně markantní, je potřeba, aby teplé počasí vydrželo delší dobu bez výrazných teplotních výkyvů," řekl Boroš.

PIVO, DESTILÁTY,
VÍNO, KOKTEJLY
na napoje.idnes.cz

Češi pijí sudové pivo stále více. Podle svazu pivovarů Jana Veselého jej vypili loni 53 procent, zbylých 47 procent si kupují domů, ve zbytku Evropy je to 70 procent.

Podle Bechtina je situace dána tím, že přibývá restaurací včetně venkovních. Lidé raději chodí ven, kde si dávají stále častěji pivo i ženy.

Autoři: ,



Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Kaufland na pranýři. Zákazníci si stěžují na chybějící zboží i dlouhé fronty

(Ilustrační snímek)

Kaufland prožívá těžké období. Na jedné straně se snaží otočit vnímání lidí, že je „jen levný“, na druhé straně bojuje...



Problémy vyřešíme, chce to ale čas, říká finanční ředitel Kauflandu

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka obsluhoval zákazníky u pokladny na...

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka (54) působí v tomto německém obchodním řetězci, kde je zvykem rozhovory...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Další z rubriky

Křetínský po rádiích jedná o nákupu Elle a dalších magazínů ve Francii

Francouzská edice magazínu ELLE

Dobývání mediálních vod nekončí pro Daniela Křetínského nákupem rádií skupiny Lagardère. Majitel fotbalové Sparty...

Čínský kolos CITIC založí společný podnik s CEFC Europe

Logo společnosti CEFC

Zástupci čínských společností CITIC Group a CEFC Europe již podepsali závazné memorandum o vzniku společného podniku....

Omezení hypoték Čechy neomezuje. Lidé si půjčují jinde

(Ilustrační snímek)

Česká národní banka před rokem omezila poskytování hypoték, a klienti komerčních bank tak bez větších problémů dosáhnou...

Najdete na iDNES.cz