Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hranická radnice privatizuje obecní byty

  10:05aktualizováno  10:05
Od třiatřiceti tisíc korun za garsonku až po necelých sto třicet tisíc za byt 4+1. Tolik zaplatí obyvatelé Hranic, kteří si budou chtít do svého vlastnictví koupit obecní byt. Ve městě se totiž právě rozběhla privatizace bytů.

"Již jsou změřeny byty v Rezkově ulici, na sídlišti Struhlovsko a Hromůvka, dokončuje se sídliště Nová a začala se měřit v Galašově ulici a Na Hrázi," řekl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

"Na základě získaných údajů nyní právníci připravují jednotlivé nabídky nájemcům městských bytů. Ti se nemusí obávat prodlení, protože je chrání dostatečně dlouhé lhůty ode dne doručení nabídky," dodal Bakovský.

O datu prodeje by se mělo podle něj rozhodnout na nejbližším červnovém zastupitelstvu. "Je to úleva, že jsme mohli s prodejem konečně začít," komentoval nedávno privatizaci starosta Vladimír Juračka.

Do prodeje jsou podle něj zařazeny všechny byty v Hranicích s výjimkou asi dvou set bytových jednotek v domě s pečovatelskou službou, domě s malometrážními byty a v objektu pro ubytování dlužníků města.

"Byty ve střešních nástavbách nebo půdních vestavbách, na jejichž vybudování získalo město státní dotaci, musí zůstat v jeho vlastnictví po dobu dvaceti let," doplnil starosta. Nejvíce spokojeni jsou lidé. Na koupi bytů čekali několik let.

Radnice byty nabídne nejdříve nynějším nájemníkům
Veškeré potřebné informace týkající se prodeje bytů mohou nyní získat zájemci v informačním bulletinu, který byl zatím distribuován pouze těm lidem, kteří přijdou první na řadu. Zbývající domácnosti dostanou brožurku později. Ostatní si ji však mohou prohlédnout na internetových stránkách radnice. Tam lze rovněž nalézt základní informace o průběhu prodeje městských bytů, možnosti financování jejich koupě i potřebné kontakty.

VÝVOJ CEN SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

"Přednostní nabídku k odkoupení dostanou všichni nynější nájemníci. Předpokladem ale bude, aby nadpoloviční většina lidí v domě s odkoupením bytů souhlasila. V opačném případě by mohlo dojít k nabídnutí neprodaných bytů třetím osobám," vysvětlil mluvčí Bakovský.

Město by mělo z prodeje získat asi 70 milionů korun, což by mohlo razantně vylepšit rozpočet města na příští rok. "Například Hranice mají letos investice v hodnotě třiceti milionů korun. Peníze z prodeje by nám tedy opravdu pomohly. Máme totiž připraveno několik projektů, jako například kanalizaci v Drahotuších, rekonstrukci náměstí či stavbu krytého bazénu, která by měla začít letos," dodal mluvčí.

Autoři:


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...10 LET OD KRIZE: Místo práce jsme stříleli vrtulníky, říká bývalý bankéř Lehmanů

Nik Storonsky, zakladatel a šéf britského bankovního start-upu Revolut.

Před deseti lety oběhly celý svět fotky bankéřů, jak s papírovými krabicemi vyklízejí své kanceláře na Wall Streetu....

KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

Řidič autobusu jako akční hrdina, dopravní podniky lákají nové zaměstnance

Ilustrační snímek

Dopravní podniky osmi českých měst spustily tento týden reklamní kampaň, kterou lákají nové zaměstnance na místa...

Podvodné stránky úřadu práce klamou nezaměstnané, varuje ten skutečný

Desítky nových pracovních míst přibude na Ostravsku a Karvinsku pro úředníky....

Klamavé weby nabízejí rekvalifikaci zdarma pro každého a volná pracovní místa, zdánlivě garantovaná úřadem práce....

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Najdete na iDNES.cz