Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hranická radnice privatizuje obecní byty

  10:05aktualizováno  10:05
Od třiatřiceti tisíc korun za garsonku až po necelých sto třicet tisíc za byt 4+1. Tolik zaplatí obyvatelé Hranic, kteří si budou chtít do svého vlastnictví koupit obecní byt. Ve městě se totiž právě rozběhla privatizace bytů.

"Již jsou změřeny byty v Rezkově ulici, na sídlišti Struhlovsko a Hromůvka, dokončuje se sídliště Nová a začala se měřit v Galašově ulici a Na Hrázi," řekl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

"Na základě získaných údajů nyní právníci připravují jednotlivé nabídky nájemcům městských bytů. Ti se nemusí obávat prodlení, protože je chrání dostatečně dlouhé lhůty ode dne doručení nabídky," dodal Bakovský.

O datu prodeje by se mělo podle něj rozhodnout na nejbližším červnovém zastupitelstvu. "Je to úleva, že jsme mohli s prodejem konečně začít," komentoval nedávno privatizaci starosta Vladimír Juračka.

Do prodeje jsou podle něj zařazeny všechny byty v Hranicích s výjimkou asi dvou set bytových jednotek v domě s pečovatelskou službou, domě s malometrážními byty a v objektu pro ubytování dlužníků města.

"Byty ve střešních nástavbách nebo půdních vestavbách, na jejichž vybudování získalo město státní dotaci, musí zůstat v jeho vlastnictví po dobu dvaceti let," doplnil starosta. Nejvíce spokojeni jsou lidé. Na koupi bytů čekali několik let.

Radnice byty nabídne nejdříve nynějším nájemníkům
Veškeré potřebné informace týkající se prodeje bytů mohou nyní získat zájemci v informačním bulletinu, který byl zatím distribuován pouze těm lidem, kteří přijdou první na řadu. Zbývající domácnosti dostanou brožurku později. Ostatní si ji však mohou prohlédnout na internetových stránkách radnice. Tam lze rovněž nalézt základní informace o průběhu prodeje městských bytů, možnosti financování jejich koupě i potřebné kontakty.

VÝVOJ CEN SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

"Přednostní nabídku k odkoupení dostanou všichni nynější nájemníci. Předpokladem ale bude, aby nadpoloviční většina lidí v domě s odkoupením bytů souhlasila. V opačném případě by mohlo dojít k nabídnutí neprodaných bytů třetím osobám," vysvětlil mluvčí Bakovský.

Město by mělo z prodeje získat asi 70 milionů korun, což by mohlo razantně vylepšit rozpočet města na příští rok. "Například Hranice mají letos investice v hodnotě třiceti milionů korun. Peníze z prodeje by nám tedy opravdu pomohly. Máme totiž připraveno několik projektů, jako například kanalizaci v Drahotuších, rekonstrukci náměstí či stavbu krytého bazénu, která by měla začít letos," dodal mluvčí.

Autoři:Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Obavy vyprchaly. Češi zase létají na dovolenou do Turecka

Ilustrační snímek

Uzavřené předprodeje zájezdů tuzemských cestovních kanceláří pro letošní rok ukazují, že se Turecko vrátí mezi...

Byt v Praze stojí dvanáct ročních platů. Déle šetří jen v Londýně a Paříži

Mladý majitel chtěl, aby prodej bytu proběhl co nejrychleji.

I pokud člověk pobírá lehce nadprůměrný plat, pořídit si v Praze vlastní bydlení není vůbec snadné. Na standardní byt o...

Prodej tvrdého alkoholu v Česku stoupá. Každý čtvrtý panák je tuzemák

Ilustrační foto

Český trh s lihovinami loni vzrostl o tři procenta. Největší tuzemská likérka, Stock Plzeň-Božkov, prodala meziročně...

Najdete na iDNES.cz