Hyundai zahájí výrobu už letos

  9:20aktualizováno  9:20
Až o tři stovky nových zaměstnanců více chce oproti původním plánům přijmout ještě letos společnost Hyundai do své továrny, která vyrůstá v Nošovicích. Automobilka plánuje zahájit sériovou výrobu už v tomto roce.

Automobilce chybějí pracovní síly. Přitom chce zahájit výrobu už letos. | foto: Alexandr Satinský

"Původně mělo na konci letošního roku v naší automobilce pracovat okolo 1 950 lidí, nyní už chceme, aby jich bylo 2 200,“ řekl mluvčí automobilky Petr Vaněk.

"Důvodů je více, hlavní roli hraje fakt, že bychom chtěli rozjet sériovou výrobu ještě do konce letošního roku, a reagujeme i na skutečnost, že o automobily Hyundai i30 je v celé Evropě velký zájem a společnost je nestačí z Koreje dovážet. Jen v Ostravě se letos v červnu braly objednávky na vozy, které budou dodávány v říjnu,“ uvedl Petr Vaněk.

Letos chtěla společnost Hyundai zahájit v září zkušební výrobu, se sériovou výrobou se počítalo od března příštího roku. Kvůli urychlení výroby, které si přeje vedení firmy, by ale měla společnost, pokud získá nutná povolení, zahájit sériovou výrobu ještě do konce roku a ještě před začátkem jara najet na dvousměnný provoz.

Tisíc automobilů denně
"Každá směna v plném provozu vyrobí okolo tisícovky automobilů denně a ty by pak, pokud bychom s rozšiřováním výroby otáleli, chyběly,“ řekl Petr Vaněk.

Rozhodnutí společnosti znamená, že ještě letos získají velkou šanci na nové zaměstnání další uchazeči. Databáze uchazečů o práci ve firmě zřejmě nedokáže zasytit hlad po nových zaměstnancích.

"Databáze nestačí, část uchazečů, kteří v ní byli evidováni, si už například našla novou práci jinde, a tak budeme dále hledat mezi lidmi,“ přiznal Petr Vaněk.

Hyundai hledá lidi
Pro firmy v okolí Ostravy a Frýdku-Místku to znamená ještě tvrdší boj o každého nového zaměstnance. V regionu už nyní chybí technicky vzdělaní lidé, s novými požadavky automobilky se jejich nedostatek ještě zvýší.

Na podstatnou část zaměstnanců sice nemá korejská společnost nijak výrazné nároky na vzdělání, většinou stačí manuální zručnost a ochota pracovat, s dřívějším rozšířením počtu směn se ale zvýší i požadavek na střední kádry. Průmyslováci a další středoškoláci s maturitou, kteří vystudovali technické obory, tak budou stále žádanější.

Na úřadech práce v kraji jsou nyní registrovány požadavky zaměstnavatelů na patnáct tisíc pracovních míst. O ně by mělo projevit zájem na 55 tisíc nezaměstnaných. V novodobé historii kraje tolik volných pracovních míst ještě nebylo, současný počet nezaměstnaných je nejnižší od roku 1998.



Nejčtenější

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...

Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...



Z prošlého jídla a miliard much udělali dva Britové v Jižní Africe byznys

Od roku 2008, kdy firma vznikla a přijala první zaměstnance, se jejich počet...

Miliardy much a hnijící jídlo jsou pro bratry Jasona a Davida Drewovy z Velké Británie jádrem podnikání. V Jižní Africe...

Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

Mileniálové všech zemí, spojte se. Mladá generace se odvrací od kapitalismu

Socha Karla Marxe v německém Trieru

Popularita kapitalismu mezi mladými Američany klesá. Přibližně polovina z nich by raději žila v socialistické zemi,...

Další z rubriky

Socialista Sanders tepe McDonald’s. Zvyšte mzdu alespoň na 15 dolarů, žádá

Bernie Sanders

Americký senátor Bernie Sanders na sociální síti Twitter vyzval společnost McDonald’s, aby následovala příkladu...

Samoobslužné pokladny ověří u Britů jejich věk. Kvůli alkoholu a cigaretám

Samoobslužná pokladna firmy NCR vybavená systémem na rozpoznávání věku z...

V některých supermarketech ve Velké Británii zákazníci již brzy nebudou muset při nakupování alkoholu a cigaret u...

Staropramen od listopadu zdraží točené pivo. Roste cena chmele i energií

2. Čtyři tanky: Cisterna vjede zásobovacím tunelem a dostane se pod úroveň...

Pivovary Staropramen, druhý největší tuzemský výrobce piva, od listopadu zdraží točené pivo, tedy sudové a tankové, v...



Najdete na iDNES.cz