Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Internetová sázková kancelář chce žalovat ČR

  17:32aktualizováno  17:32
Internetová sázková společnost BETandWIN.com zvažuje žalobu na Českou republiku. Důvodem je oznámení ministerstva financí, že prověří, zda provozovatelé internetového hazardu neporušují zákon. BETandWIN ale takové nařčení odmítá.

Ministerstvo prověřuje, zda je sázení po síti legální. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Stejně jako náznaky, že internetoví sázkaři tolerují anonymitu sázejících, nedostatečně kontrolují jejich věk či perou špinavé peníze.

Oznámil právní zástupce BETandWIN (BAW) Jindřich Rajchl s tím, že firma zvažuje podání žaloby na Českou republiku pro záměrné poškození dobrého jména a obchodní pověsti.

Ministerstvo také uložilo finančním ředitelstvím, aby prověřila činnost provozovatelů internetových her a aby finanční úřady zvážily uložení pokut. - více zde

"Naším cílem není někoho zbytečně sankcionovat, ale ochránit společnost před nežádoucími vlivy nekontrolovaných hazardních her na internetu," uvedl tehdy vedoucí Úřadu státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Pavel Němec.

Policie pak v pondělí varovala občany před zahraničními loteriemi na internetu. Vedle BAW se pozornost úřadů obrátila například na firmy či provozovatele webů Coral Eurobet, Sportingbet, Betsson, bet 365, EXPEKT.com, Pinnaclesports, Worldbet.com, gamebrookers.com a Pointbet.com či CZECH TICKET.

BAW ale například poukázal na články 43 a 49 Smlouvy o založení Evropských společenství, které se staly součástí ústavního pořádku ČR, a mají tedy vyšší právní sílu než zákon o loteriích.

"Kterákoli společnost, jež má sídlo v jednom ze členských států EU a jež v tomto státě obdržela licenci k provozování sázení, je oprávněna poskytovat své služby ve všech ostatních členských státech EU bez nutnosti obdržení licence v těchto státech," uvedl Rajchl.

BAW je rakouskou obchodní společností s veřejně obchodovatelnými akciemi na vídeňské burze. Podléhá kontrolně-právním ustanovením rakouského zákona o burze i nepřetržité kontrole veřejnosti.

"Jakékoli podezření z praní špinavých peněz či financování terorismu proto v případě BAW naprosto nepřichází v úvahu," zdůraznil Rajchl.

Každý sázkař, který se hodlá zúčastnit sázení na stránkách www.betandwin.com, musí při registraci uvést jméno, příjmení, adresu a e-mailové spojení. K ověření údajů před prvním proplacením musí zaslat kopii osobního dokladu.

"Anonymní podávání sázek tak, na rozdíl od klasických sázkových kanceláří v ČR, není možné," uzavřel Rajchl.

Autoři: , ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Byt v Praze stojí dvanáct ročních platů. Déle šetří jen v Londýně a Paříži

Mladý majitel chtěl, aby prodej bytu proběhl co nejrychleji.

I pokud člověk pobírá lehce nadprůměrný plat, pořídit si v Praze vlastní bydlení není vůbec snadné. Na standardní byt o...

Cestovky hlásí obrovský zájem o dovolené. Začátek léta je téměř vyprodaný

pláž, dovolená

Cestovní kanceláře očekávají rekordní letní sezonu. Podle údajů Asociace cestovních kanceláří byly předprodeje zájezdů...

Hodinové hotely pod lupou. Polovina podniků nepřiznala tržby

(Ilustrační foto)

Finanční úřad pro hlavní město Prahu uskutečnil v úterý celopražskou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o...

Najdete na iDNES.cz