Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Japonci už mají nabídky 140 manažerů pro zónu u Žatce

  11:16aktualizováno  11:16
Šéfové japonských společností IPS Alpha a Hitachi začnou v Česku od pondělka stavět v průmyslové zóně Triangle u Žatce továrny na LCD obrazovky a televizory. Už teď pro ně registruje agentura CzechInvest 140 životopisů lidí, kteří by tam mohli v budoucnu řídit výrobu.
Každý den přibude přibližně pět žádostí. Ilustrační foto

Každý den přibude přibližně pět žádostí. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

"Zájem je poměrně velký, každý den přibude přibližně pět žádostí. Je třeba zdůraznit, že v této fázi se primárně obsazují pozice převážně středního a vyššího managementu. I proto je třeba uspíšit výběr, protože tito pracovníci budou proškoleni v Japonsku," sdělila projektová manažerka CzechInvestu Alžběta Šťastná.

Vládní agentura CzechInvest, která v této fázi obsazování průmyslové zóny působí jako prostředník, pomáhá japonským společnostem při prvních krocích v novém prostředí. "Od 1. října převezmou nábor lidí samotné společnosti. Dělníky začnou přijímat od začátku příštího roku," uvedla Šťastná.

Obě firmy mají během příštího roku zaměstnat dva tisíce a při plném provozu na čtyři tisíce lidí, zejména z Lounska, Mostecka a Chomutovska. Už teď se požadavky zaměstnavatelů zabývají pracovní úřady v těchto regionech.

Čtyři tisíce nových pracovních míst by mělo být výraznou vzpruhou zaměstnanosti ve třech jmenovaných regionech, kde je momentálně bez práce téměř 30 tisíc lidí. "Míra nezaměstnanosti v regionu by pak mohla do tří let klesnout až na osm procent," uvedl už dříve Zdeněk Hejna z chomutovského úřadu práce.

Současná míra nezaměstnanosti na Mostecku je přes dvacet procent, na Chomutovsku kolem čtrnácti a na Lounsku kolem dvanácti procent.

Autobusy i byty
Každodenní přesuny lidí dojíždějících do průmyslové zóny budou vyžadovat odpovídající autobusovou dopravu. "Probíhají jednání s krajem o dopravní obslužnosti zóny. Pravidelné a dostatečně husté spojení je jednou z podmínek úspěšnosti zóny," potvrdila Šťastná.

V Žatci mají Japonci zájem na postavení tří stovek bytů. Město připravuje pozemky v lokalitách Pod Kamenným vrškem a Klín.

Triangle je jediná strategická průmyslová zóna v Ústeckém kraji. Když sešlo z příchodu automobilky Hyundai, prodal v polovině roku kraj 23 hektarů plochy společnosti IPS Aplha a dalších 40 hektarů pak také firmě Hitachi.

IPS Alpha je společnou investicí firem Hitachi, Toshiba a Panasonic.

Autoři: ,


Nejčtenější

Začínal sám v garáži, dnes výrobní linky z jeho firmy dobývají svět

Jakub Krofián s manželkou Alenou.

Jakub Krofián žije svůj americký sen už osmnáctý rok. Jako pětadvacetiletý mladík si z úspor koupil soustruh a doma v...

Lidé se stěhují do okolí měst, každé ráno pak tráví v autech v kolonách

Stávka na francouzské železnici nahnala více lidí do aut. V Paříži se tvoří...

Kvůli vysokým cenám bydlení ve městech roste poptávka po nemovitostech v jejich okolí. „Evidujeme meziroční růst zájmu...Makléř si myslel, že pracuje v demoverzi, teď žádá vyplatit miliony eur

Harouna M Traore

Francouzský obchodník na burze žaluje makléřskou firmu Valbury Capital. Žádá, aby mu vyplatila 10 milionů eur, které...

Do důchodu později a jiné daně, radí Česku OECD

Ilustrační snímek

Česko by mělo navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Doporučuje to Organizace pro hospodářskou...

Výkon na hranici padnutí: v Tesle se museli dopovat energetickými nápoji

Podvozek vozu Tesla Model S

Nadšení amerického miliardáře Elona Muska, který před pár dny děkoval zaměstnancům své automobilky Tesla za dosažení...

Další z rubriky

Šéf Penny Marketu: Neřídíme se jen Lidlem, na vyšší mzdy dáme sto milionů

Jednatel Penny Marketu Martin Peffek

Penny Market přidá od letošního srpna svým zaměstnancům na prodejnách už počtvrté za poslední dva roky. Pokladní v...

Bikesharingový gigant Ofo se stahuje. Na žlutá kola si Češi počkají

Čínské Ofo vyrazilo do boje o pražské cyklisty. V ulicích Prahy chce mít za rok...

Čínská firma Ofo omezuje svou přítomnost na zahraničních trzích. Společnost, nabízející sdílení kol, ruší projekty na...

Strnadovo průmyslové impérium zvýšilo tržby a zisk o více než 50 procent

Majitel Czechoslovak Group Michal Strnad.

Provozní zisk holdingu Czechoslovak Group loni meziročně vzrostl o 52 procent na 2,78 miliardy korun. Tržby se zvýšily...

Najdete na iDNES.cz