Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je Valentýn a aerolinky rozdávají letenky zdarma

  11:33aktualizováno  11:33
Dříve to byly speciální slevy, teď už i letenky zdarma. Dvě aerolinky létající i z Česka letos před svátkem zamilovaných nabídnou letenky úplně zdarma.

Nový Boeing 737 - 700 Next Generation letecké společnosti SkyEurope - Nový Boeing při svém prvním letu s normální posádkou při mezipřistání na Islandu. | foto: Jan Kužník

Ztrátami zmítané aerolinky SkyEurope se pouštějí na Valentýna do jedinečné reklamní akce. Všechna volná místa v letadle budou v sobotu rozdávat párům zdarma.

Cestujícím zaplatí dokonce i letištní taxy a zpáteční letenku. Největší evropský nízkonákladový dopravce Ryanair nabídl letenky zcela zdarma, k jejich koupi nepotřebujete ani žádný protějšek, ani se s nikým líbat.

Letenky zdarma nabídne SkyEurope cestujícím měsíc poté, co jejich flotila prošla výraznou redukcí a firma zrušila řadu volných letů. Vzhledem k velkému poklesu obsazenosti letadel ale mají cestující poměrně slušnou šanci volnou letenku získat. Sobota navíc patří celkově v letecké dopravě ke dnům, kdy bývají letadla nejméně vytížená.

Letenku za polibek

Podle mluvčího Tomáše Kiky stačí, když páry dorazí na letiště tři hodiny až padesát minut před odletem a prokážou svoji náklonnost k sobě polibkem. "Dvojice budou odbaveny podle pravidla "Kdo dřív přijede, poletí," dodal Kika.

Společnost SkyEurope rozdá letenky i těm, kteří se do letadla nevejdou. Nabídne jim poukázky na jiné lety, ale ty nebudou zahrnovat letištní poplatky. SkyEurope očekává, že takto přepraví stovky párů.

Z Prahy v sobotu létá SkyEurope do sedmi evropských měst: Amsterdamu, Bruselu, Londýna, Říma, Paříže, Milána a Neapole. SkyEurope spouští akci jen pár dnů před tím, než z Prahy začne létat nízkonákladový rival Wizz Air.

Ryanair dal do prodeje milion sedaček zcela zdarma včetně letištních tax. Z České republiky ale zbyly místa zadarmo jen na lety z Prahy do německého Hahnu. Linka ale létá jen dvakrát týdně, akce platí pro lety od konce února až do konce dubna a jen ve vybrané dny. Z Hahnu se dají ale nakombinovat další lety zdarma v akci. 

Podmínkou je ale odbavení on-line, platba kartou Visa Electron a cesta jen s příručním zavazadlem. Letenka není ve skutečnosti zcela zdarma, stojí jeden haléř: kvůli tomu, aby bylo možné provést platbu.

Po snižování nákladů opět SkyEurope rozdává

SkyEurope akcí celkem úspěšně odpoutává pozornost od vlastních problémů. Aerolinky přišly během několika týdnů o dvě třetiny letadel, teď firma hledá náhradní stroje. Výpadek letounů ale přežila firma bez větších problémů, zpoždění prakticky zmizela.

Aerolinky ale zrušily podstatnou část letů, především do míst, kam létají vícekrát denně. Aerolinky posunuly o více než dva týdny zveřejnění auditovaných výsledků za loňský finanční rok, nejasný je navíc vstup nových investorů.

Podle časopisu Flight Global je ohrožen vstup konsorcia řecko-portugalského investora Sapo-Longstock. Řecká společnost Sapo oznámila, že se s portugalskou skupinou rozchází. Podle vyjádření skupiny je to kvůli tomu, že Longstock "nic nedělá". Sapo má ale dále zájem o SkyEurope.

Autor:Nejčtenější

Sázka na menu dle vaší chuti dělá obsluze v McDonald’s z práce peklo

V blízké budoucnosti si budou moci zákazníci objednávat své občerstvení vedle...

Za veselým zákazníkem nemusí automaticky stát i šťastný zaměstnanec. Alespoň ne v McDonald’s, kde s technologickými...

Letuška přinutila ženu, aby dala psa do prostoru nad hlavou. Let nepřežil

Francouzský buldoček (ilustrační snímek)

Americký dopravce United Airlines řeší další problém. Jedna z jeho letušek přinutila cestující, aby uložila svého psa...Jízdné téměř zdarma. Vláda chystá dárek za 6 miliard pro důchodce a studenty

(Ilustrační snímek)

Důchodci nad 65 let a studenti by měli od letošního června dostávat ve vlacích a autobusech slevu na jízdném 75...

Česká ekonomika se přehřívá. Rosteme nad potenciál, říká Rusnok

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok hostem pořadu Rozstřel. (11. dubna...

Česká ekonomika roste poměrně robustně na svoje možnosti a je nad takzvaným potenciálem. Do jisté míry se přehřívá,...

Obchodní řetězce ztrácejí zaměstnance, nouzi o lidi nemá pouze Lidl

(Ilustrační snímek)

Počet zaměstnanců zahraničních obchodních řetězců v Česku až na výjimky stagnuje či klesá. Přispívá k tomu především...

Další z rubriky

Na dráty i na baterky. Trolejbusy s pomocnými bateriemi přesvědčily dopravce

Plzeňská Škoda Electric dodá kompletní elektrickou výzbroj a zajistí finální...

Zájem o trolejbusy s přídavnými akumulátory roste, v Česku už vyrobili více než stovku vozidel. Část z nich putovala do...

Trať do Mikulova zrekonstruují za miliardu, vlaky pak zrychlí na 120 km/h

Snášení jižního železničního mostu hlavního vlakového nádraží v Plzni. (19....

Železniční trať mezi Valticemi a Mikulovem zmodernizuje sdružení společností Elektrizace železnic Praha, AŽD a Strabag...

Opravy dálnice D1 se protáhnou až do roku 2021, kvůli výtkám Dětí Země

Rekonstrukce dálnice D1 v srpnu 2017

Rekonstrukce klíčové dopravní tepny mezi Čechy a Moravou, dálnice D1, skončí o rok později, tedy až v roce 2021....

Najdete na iDNES.cz