Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je Valentýn a aerolinky rozdávají letenky zdarma

  11:33aktualizováno  11:33
Dříve to byly speciální slevy, teď už i letenky zdarma. Dvě aerolinky létající i z Česka letos před svátkem zamilovaných nabídnou letenky úplně zdarma.

Nový Boeing 737 - 700 Next Generation letecké společnosti SkyEurope - Nový Boeing při svém prvním letu s normální posádkou při mezipřistání na Islandu. | foto: Jan Kužník

Ztrátami zmítané aerolinky SkyEurope se pouštějí na Valentýna do jedinečné reklamní akce. Všechna volná místa v letadle budou v sobotu rozdávat párům zdarma.

Cestujícím zaplatí dokonce i letištní taxy a zpáteční letenku. Největší evropský nízkonákladový dopravce Ryanair nabídl letenky zcela zdarma, k jejich koupi nepotřebujete ani žádný protějšek, ani se s nikým líbat.

Letenky zdarma nabídne SkyEurope cestujícím měsíc poté, co jejich flotila prošla výraznou redukcí a firma zrušila řadu volných letů. Vzhledem k velkému poklesu obsazenosti letadel ale mají cestující poměrně slušnou šanci volnou letenku získat. Sobota navíc patří celkově v letecké dopravě ke dnům, kdy bývají letadla nejméně vytížená.

Letenku za polibek

Podle mluvčího Tomáše Kiky stačí, když páry dorazí na letiště tři hodiny až padesát minut před odletem a prokážou svoji náklonnost k sobě polibkem. "Dvojice budou odbaveny podle pravidla "Kdo dřív přijede, poletí," dodal Kika.

Společnost SkyEurope rozdá letenky i těm, kteří se do letadla nevejdou. Nabídne jim poukázky na jiné lety, ale ty nebudou zahrnovat letištní poplatky. SkyEurope očekává, že takto přepraví stovky párů.

Z Prahy v sobotu létá SkyEurope do sedmi evropských měst: Amsterdamu, Bruselu, Londýna, Říma, Paříže, Milána a Neapole. SkyEurope spouští akci jen pár dnů před tím, než z Prahy začne létat nízkonákladový rival Wizz Air.

Ryanair dal do prodeje milion sedaček zcela zdarma včetně letištních tax. Z České republiky ale zbyly místa zadarmo jen na lety z Prahy do německého Hahnu. Linka ale létá jen dvakrát týdně, akce platí pro lety od konce února až do konce dubna a jen ve vybrané dny. Z Hahnu se dají ale nakombinovat další lety zdarma v akci. 

Podmínkou je ale odbavení on-line, platba kartou Visa Electron a cesta jen s příručním zavazadlem. Letenka není ve skutečnosti zcela zdarma, stojí jeden haléř: kvůli tomu, aby bylo možné provést platbu.

Po snižování nákladů opět SkyEurope rozdává

SkyEurope akcí celkem úspěšně odpoutává pozornost od vlastních problémů. Aerolinky přišly během několika týdnů o dvě třetiny letadel, teď firma hledá náhradní stroje. Výpadek letounů ale přežila firma bez větších problémů, zpoždění prakticky zmizela.

Aerolinky ale zrušily podstatnou část letů, především do míst, kam létají vícekrát denně. Aerolinky posunuly o více než dva týdny zveřejnění auditovaných výsledků za loňský finanční rok, nejasný je navíc vstup nových investorů.

Podle časopisu Flight Global je ohrožen vstup konsorcia řecko-portugalského investora Sapo-Longstock. Řecká společnost Sapo oznámila, že se s portugalskou skupinou rozchází. Podle vyjádření skupiny je to kvůli tomu, že Longstock "nic nedělá". Sapo má ale dále zájem o SkyEurope.

Autor:


Nejčtenější

Putinův poradce připravil nejbohatší Rusy během dne o miliardy dolarů

Ilustrační snímek

Nejzámožnější Rusové ztratili v jednom jediném dni přes tři miliardy dolarů. Může za to návrh ekonomického poradce...

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...Turecká krize se přelévá do Evropy, stahuje s sebou i českou korunu

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Evropské akcie i euro zůstávají pod tlakem kvůli obavám z ekonomické krize v Turecku. Jednotná evropská měna během...

Konec nočních nákupů, hlásí Tesco. Obchody v Česku zkrátí otevírací dobu

Obchodní dům Tesco. Logo.

Desítky tuzemských supermarketů britského řetězce Tesco zkrátí od září svou otevírací dobu. Místo půlnoci budou obchody...

KOMENTÁŘ: Hrozí další krize? Už na ni může být zaděláno

Zaměstnanci Lehman Brothers

Současné dění na akciových trzích vyvolává vzpomínky na velké krize v letech 2000 a 2008. A je třeba si připomenout, že...

Další z rubriky

Obchvat Otrokovic postaví Eurovia, stavbu by měla dokončit v roce 2021

Obchvat Otrokovic.

Jihovýchodní část obchvatu Otrokovic postaví za 709 milionů korun stavební společnost Eurovia CS. Smlouvu na stavbu...

Éra žabotlamů končí, vydaly se na poslední jízdu do depozitáře

Poslední „žabotlam“ lze spatřit na lince z Hostivaře do Roztok u Prahy. Jde o...

V pátek se mohli milovníci železniční nostalgie naposledy svézt v pravidelném provozu elektrickou soupravou 451, které...

Kontrolní orgán Českých drah povede Petr Moos

Bývalý ministr dopravy Petr Moos

Dozorčí radu Českých drah povede podle očekávání bývalý šéf dopravního resortu Petr Moos. Do čela si jej na prvním...

Najdete na iDNES.cz