Kamiony mají u Rozvadova novou obří základnu

  13:40aktualizováno  13:40
U hraničního přechodu Rozvadov od úterý funguje pro řidiče nákladních aut záchytné parkoviště truckpark, největší areál svého druhu v zemi. Za měsíc má odbavit až 20 tisíc kamionů. Podívejte se na videu, jak vypadá.
kamion, ilustrace

kamion, ilustrace | foto: Profimedia.cz

Areál otevřela společnost W. A. G. minerální paliva na Svaté Kateřině, v těsné blízkosti hraničního přechodu Rozvadov. Měl by odstranit fronty na česko-bavorské hranici.

"Na přípravách jsme pracovali dva a půl roku. Jedná se o částečnou revitalizaci plochy, kde naše společnost dříve provozovala čerpací stanici. V první fázi jsme do areálu investovali sedmdesát milionů korun," řekl předseda představenstva a generální ředitel firmyW. A. G. minerální paliva Martin Vohánka.

. Záběry z nového truckparku


Odbavení? Do deseti minut. V rozvadovském truckparku může naráz oboustranně natankovat až sedm kamionů. U čtyř stojanů lze čerpat i aditivum AdBlue.

"Rychlost obsluhy je pro nás klíčový parametr," potvrdil Martin Vohánka. Slíbil odbavení ve špičce do deseti minut.

Na oplocené ploše mají profesionální řidiči k dispozici sedmdesát parkovacích míst, nepřetržitě hlídaných kamerovým systémem, mohou využít i bistro, obchod, sprchy a toalety. "Připravujeme také speciální myčku pro nákladní auta. Chceme rozšířit rovněž stravovací prostory," doplnil Vohánka.

W. A. G. minerální paliva provozuje v Čechách od konce roku 2006 dva truckparky Eurowag, a to v Chebu u rychlostní silnice R6, ale i v Modleticích u Prahy, u dálnice D 1.

Po rozvadovském truckparku plánuje společnost otevřít čtvrtý areál na dálnici D8 u Ústí nad Labem. Kromě truckparků provozuje W. A. G. minerální paliva také první expresní bezhotovostní čerpací stanici Tank & Go u nákupního centra v Průhonicích u Prahy.

Do otevření truckparku Eurowag u Rozvadova využívali řidiči kamionů parkovací stání u benzinových pump. Několik desítek parkovacích míst má pumpa Benziny ve Šlovicích u Plzně, kde mohou nákladní auta parkovat po obou stranách dálnice D5. Pro jejich řidiče jsou zde vyhrazeny tři stojany a jeden bezhotovostní tankovací automat.

Dalším místem na D 5, kde hromadně parkují kamiony, je benzinová stanice Shell u Rokycan. "Parkovací stání pro kamiony jsou dnes už povinné u každé větší čerpací stanice, a to zvlášť u těch dálničních," řekla mluvčí Shellu Petr Šindler.

Minimálně dva velkokapacitní areály pro nákladní auta se chystá letos v České republice otevřít také společnost OMV. Přesné místo Euro Truck stanic ani výši investic zatím rakouská firma neoznámila.

Autoři: ,


Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...

Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

KVÍZ: Proč chyběl v Československu toaletní papír a kde byste našli Baťov?

Peníze

České a slovenské hospodářství prošlo za posledních sto let etapami bouřlivého rozvoje i zaostávání. Děti dnes už...

Další z rubriky

Konec Zátopků v drážní flotile. Ťok chce vrátit problémové mašiny

Lokomotiva Škoda  Š 109E na zkušebním okruhu VUZ

Ministr dopravy Dan Ťok může dovršit fiasko škodováckých lokomotiv Emil Zátopek. Doporučuje, aby stroj, který provází...

Na koleje se vrací legendární Vindobona. České dráhy upravují názvy spojů

Vindobona, motorový vůz řady 854

V roce 2019 přibude v jízdním řádu více jednotných názvů vlakových linek. Ty nahradí doposud odlišná pojmenování...

Cesta vlakem se zkrátí, stát zrychlí některé klíčové tratě

Výstavba koridoru Rokycany - Plzeň.

Denní dojíždění vlakem za prací do Prahy z Pardubic je stále běžnější. Ceny bytů jsou v Pardubicích dvakrát nižší,...Najdete na iDNES.cz