Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kapky proti zamlžení skel brýlí se osvědčily

aktualizováno 
- Kdo nosí často brýle, zná pocit bezradnosti, když vstoupí z chladného prostředí do vyhřáté místnosti. Přes zamlžené brýle nevidí ani na krok, po otření skel se brýle orosí znovu. Zásilková firma Trend nabízí za 199 speciální kapky Optik-Boy, které prý zamlžení skel zabrání a ještě je vyčistí. Údajně stačí po dvou kapkách na každou stranu skla a je po problému. Kapky vyzkoušeli dobrovolníci a odborník - optik.

Miroslav Vítek, 22 let, student:
Řekl bych, že aplikace kapek na brýle ještě před tím, než se zamlží, je účinná. Přes brýle je po přechodu z chladného do teplého prostředí sice vidět, ale pár kapek vody jsem ze skel stejně musel otřít. Pak už se ale znovu nezamlží.

Miroslav Tesárek, 31 let, bezpečnostní agentura:
Kapky Optik-Boy mě docela mile překvapily, když jsem s nimi přeleštil své brýle. Skla byla krásně čistá, i proti zamlžení to zcela fungovalo. Zanechaly na mně příjemný pocit, kapky bych si koupil i přes vysokou cenu 199 korun. Ta mi připadá na tak malou lahvičku skutečně přemrštěná.

Ladislav Tichý, 51 let, strojní zámečník:
Kapky, které mají podle návodu zabránit zamlžení brýlí a zároveň je udržet déle čisté, jsem vyzkoušel na svých dioptrických brýlích. Podle návodu jsem vodičku nakapal na obě strany skel a vyleštil hadříkem. V průběhu dne jsem měl skutečně pocit, že skla vydrží déle čistá a tolik se nezamlžují.

Jaroslav Mučka, 23 let, student:
Podle mě skutečně kapky Optik-Boy velmi účinně zabraňují orosení skel brýlí. Nosím brýle trvale a výrobek se osvědčil hlavně při přechodu z chladna do tepla a naopak. Zároveň je velmi účinný proti otiskům prstů. Nevýhodou však je kratší doba účinnosti. Velmi vhodné je podle mě přibalit kapky do batohu před cestou na hory. S tímto výrobkem jsem celkem spokojen a využívám jej prakticky denně.

Nataša Hroudová, 22 let, prodavačka:
Podle návodu jsem nejprve tekutinu nakapala na obě strany skel a vyleštila papírovým kapesníkem. Druhý postup jsem zvolila opačně. Vodičku jsem přímo nakapala na hadr a s ním skla třela až do sucha. V obou případech byl výsledek uspokojivý, ale vyleštění trvalo moc dlouho. Nepraktické se mi zdá být balení, protože staří lidé si mohou tuto vodičku zaměnit s kapkami do očí.

Daniel Szarvas, 26 let, optik:
Podle návodu jsem přípravek použil u tří párů brýlí. V jedněch bylo obyčejné brýlové sklo, v druhých fototropní sklo, ve třetích plastové čočky. Kapkami jsem ošetřil vždy jen jedno sklo či čočku u každých brýlí. Brýle jsem vložil nejdříve na patnáct minut do mrazničky, kde bylo minus osm stupňů. Potom jsem je vyndal, okolní teplota byla dvacet stupňů Celsia. U běžných a fototropních skel se sklo neošetřené kapkami zamlžilo, ale ošetřené ne. Zůstal na něm pouze povlak vody, který je celkem dobře průhledný. Plastové čočky se obě zamlžily, ale zhruba po patnácti vteřinách se čočka, na niž jsem předtím nanesl kapky, odmlžila.

Podle návodu stačí nakapat roztok na oibě strany skel brýlí a vyleštit do sucha. Skla se potom při přechodu z chladného do teplého prostředí nemlží.

Autor:


Témata: Test iDNES.cz

Nejčtenější

Nová dálnice obkrouží Česko po obvodu a spojí krajská města, plánuje stát

Propojení krajských měst dálnicemi, rychlostními silnicemi, a silnicemi I.tříd

Stovky kilometrů nových dálnic mají spojit krajská města. Na rozdíl od dnešní sítě, která často končí nebo začíná v...

Skupina J&T odvolala představenstvo CEFC Europe, Číňané nezaplatili dluhy

Jaroslav Tvrdík na stadionu v Edenu

Československá finanční skupina J&T ztratila trpělivost s čínskou společností CEFC Group (Europe). Do firmy, kterou v...Soutěž Sexistické prasátečko končí. Firmy vábí na sex i ženy v kuchyni

2016. Kontroverzní propagační plakát šumperského festivalu Džemfest, který...

Po deseti letech končí udílení anticen Sexistické prasátečko, pořádané neziskovou organizací Nesehnutí. Letos přešlapy...

Traktorových náklaďáků je v Česku 131, firmám umožňují obcházet zákazy

Zemědělský tahač Tatra Phoenix 6x6

Vypadají úplně stejně jako nákladní auta. Nemají ale tachograf, řídit je lze od sedmnácti let, řidič nemusí dodržovat...

Řetězec nabízel v akci falšované uzené. Maso vidělo sotva z půlky

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří nedaleko Brna.

Česko má další případ falšování masných výrobků, inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zjistili...

Další z rubriky

TEST DNES: Úplné výsledky testu dětských příkrmů

(Ilustrační snímek)

MF DNES otestovala ve spolupráci s laboratoří a odborníky na výživu dvanáct dětských příkrmů. Zde najdete kompletní...

Moc soli, málo masa. České uzeniny propadly v testu levných potravin

ilustrační snímek

Potraviny z Německa jsou kvalitnější než české, potvrdilo srovnání levných výrobků, které provedl časopis dTest. České...

TEST DNES: V dětských příkrmech chybí kalorie i tuk, solí a kořením se nešetřilo

(Ilustrační snímek)

Výrobci o dětských příkrmech tvrdí, že jsou bio, bez přidané soli či cukru a jen ze samých prvotřídních surovin. Rodiče...

Najdete na iDNES.cz