Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarský kraj nabídne další byty

  13:11aktualizováno  13:11
Statistici přináší dobrou zprávu pro všechny, kteří chtějí bydlet a dosáhnou na ceny nových bytů či hypoték. V Karlovarském kraji jich totiž vzniká podstatně více. Od ledna do konce září loňského roku se začalo stavět 871 nových bytů, což bylo o 85 procent více než v předchozím roce. Počet rozestavěných bytů se zvýšil ke konci září o 29 procent na 4 233. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem.

Nejrozsáhlejší výstavbu lze nyní vidět v Karlových Varech. V září se začnou lidé stěhovat do prvních nových bytů v Karlových Varech - Staré Roli. "Jedná se o byty od 33 do 101 metrů čtverečních. Za jeden metr čtvereční zaplatí zájemce 17 980 korun. Od 20. prosince lidé mohou o dalších 170 bytů požádat v rámci druhém etapy v informačním centru společnosti Eube na třídě T. G. Masaryka číslo 34," uvedla realitní makléřka Hedvika Mundlová. Zájem o byty mají lidé všech věkových kategorií. Mladí plánují bydlení především ve větších bytech.

Sedmatřicet nových bytů v areálu barokního Piaristického kláštera v Ostrově by mělo najít nové nájemníky v květnu. "Nájemné jsme stanovili na celý trojnásobek regulovaného, jeden metr čtvereční vyjde na necelých padesát jedna korun," uvedl starosta Ostrova Jan Bureš.

Staví se rovněž sedmnáct luxusních bytů v Mariánských Lázních. Zde lidé zaplatí za metr čtvereční 30 tisíc korun. Stavba 61 bytů za 70 milionů korun v chebské ulici K Nemocnici dospěla nyní k dokončení všech zdí, oken a střechy. Termín stanovený na letošní září by tak mohl být splněn i dříve.

Karlovy Vary by měly letos ze svého rozpočtu, který počítá s celkovými příjmy asi 931 milionů korun, nejvíce investovat právě do bytové výstavby. Zhruba 89 milionů korun má být použito při výstavbě bytů v lokalitě U Vysílače ve Staré Roli a 29 milionů korun na obytný komplex v Mozartově ulici.

Stavbaři v Karlovarském kraji dokončili za devět měsíců loňského roku celkem 234 bytů. To je podle statistického úřadu meziroční pokles o 19 procent. Dokončování bytů se, stejně jako v prvním čtvrtletí i pololetí, nejvíce zpomalilo na Sokolovsku, kde bylo od ledna do konce září 2004 dokončeno 36 bytů. To je meziroční pokles o více než jednu polovinu.

VÝVOJ CEN BYTŮ SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

Stavbaři dokončili nejvíce nových bytů na Karlovarsku, a to 148. V počtu zahájených staveb patří prvenství také Karlovarsku s 676 byty. To bylo meziročně více o 169 procent. Na Chebsku bylo do konce září postaveno 50 bytů a začala stavba dalších 161 nových bytů. Za devět loňských měsíců jich bylo na Chebsku rozestavěno 1639, na Sokolovsku 478 a na Karlovarsku 2116.

U počtů bytů v jednotlivých druzích staveb převládají bytové domy. V nich se začalo za devět měsíců roku 2004 stavět celkem 367 bytů. Na Karlovarsku takto vznikne 305 bytů, na Chebsku dvaašedesát a na Sokolovsku nezačala stavba ani jednoho bytu v bytovém domě. V rodinných domech se v Karlovarském kraji začalo stavět celkem 213 bytů.

Autoři: ,Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

Zuckerbergovo bezpečí podražilo, Facebook denně platí stovky tisíc

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg

Facebook loni utratil za bezpečnost Marka Zuckerberga 7,3 milionu dolarů, v přepočtu 150 milionů korun. Vyplývá to ze...

Další z rubriky

V centru Prahy bude tržiště z kontejnerů. Nabídne design, jídlo i kulturu

Vizualizace projektu Manifesto u Masarykova nádraží.

Unikátní tržiště, složené z dvaceti přepravních kontejnerů, vznikne na dosud nevyužitých pozemcích u Masarykova...

ČEZ pokračuje ve větrné expanzi, ve Francii postaví své první elektrárny

Větrný park ČEZ v německém Cheinitz-Zethlingenu

Snaha polostátního gigantu ČEZ přebarvit se alespoň zčásti nazeleno pokračuje. Na konci roku by měla firma zahájit...

Na STK se čeká dlouhé hodiny, Ťok chce kontroly svěřit i autoservisům

Předseda profesní komory STK Michal Cuc ze Mstišova u Teplic (16. dubna 2018)

Před stanicemi Státní technické kontroly se po celém Česku tvoří kvůli přísnějším pravidlům dlouhé fronty. Některé...

Najdete na iDNES.cz