Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarský kraj nabídne další byty

  13:11aktualizováno  13:11
Statistici přináší dobrou zprávu pro všechny, kteří chtějí bydlet a dosáhnou na ceny nových bytů či hypoték. V Karlovarském kraji jich totiž vzniká podstatně více. Od ledna do konce září loňského roku se začalo stavět 871 nových bytů, což bylo o 85 procent více než v předchozím roce. Počet rozestavěných bytů se zvýšil ke konci září o 29 procent na 4 233. Vyplývá to z údajů zveřejněných Českým statistickým úřadem.

Nejrozsáhlejší výstavbu lze nyní vidět v Karlových Varech. V září se začnou lidé stěhovat do prvních nových bytů v Karlových Varech - Staré Roli. "Jedná se o byty od 33 do 101 metrů čtverečních. Za jeden metr čtvereční zaplatí zájemce 17 980 korun. Od 20. prosince lidé mohou o dalších 170 bytů požádat v rámci druhém etapy v informačním centru společnosti Eube na třídě T. G. Masaryka číslo 34," uvedla realitní makléřka Hedvika Mundlová. Zájem o byty mají lidé všech věkových kategorií. Mladí plánují bydlení především ve větších bytech.

Sedmatřicet nových bytů v areálu barokního Piaristického kláštera v Ostrově by mělo najít nové nájemníky v květnu. "Nájemné jsme stanovili na celý trojnásobek regulovaného, jeden metr čtvereční vyjde na necelých padesát jedna korun," uvedl starosta Ostrova Jan Bureš.

Staví se rovněž sedmnáct luxusních bytů v Mariánských Lázních. Zde lidé zaplatí za metr čtvereční 30 tisíc korun. Stavba 61 bytů za 70 milionů korun v chebské ulici K Nemocnici dospěla nyní k dokončení všech zdí, oken a střechy. Termín stanovený na letošní září by tak mohl být splněn i dříve.

Karlovy Vary by měly letos ze svého rozpočtu, který počítá s celkovými příjmy asi 931 milionů korun, nejvíce investovat právě do bytové výstavby. Zhruba 89 milionů korun má být použito při výstavbě bytů v lokalitě U Vysílače ve Staré Roli a 29 milionů korun na obytný komplex v Mozartově ulici.

Stavbaři v Karlovarském kraji dokončili za devět měsíců loňského roku celkem 234 bytů. To je podle statistického úřadu meziroční pokles o 19 procent. Dokončování bytů se, stejně jako v prvním čtvrtletí i pololetí, nejvíce zpomalilo na Sokolovsku, kde bylo od ledna do konce září 2004 dokončeno 36 bytů. To je meziroční pokles o více než jednu polovinu.

VÝVOJ CEN BYTŮ SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

Stavbaři dokončili nejvíce nových bytů na Karlovarsku, a to 148. V počtu zahájených staveb patří prvenství také Karlovarsku s 676 byty. To bylo meziročně více o 169 procent. Na Chebsku bylo do konce září postaveno 50 bytů a začala stavba dalších 161 nových bytů. Za devět loňských měsíců jich bylo na Chebsku rozestavěno 1639, na Sokolovsku 478 a na Karlovarsku 2116.

U počtů bytů v jednotlivých druzích staveb převládají bytové domy. V nich se začalo za devět měsíců roku 2004 stavět celkem 367 bytů. Na Karlovarsku takto vznikne 305 bytů, na Chebsku dvaašedesát a na Sokolovsku nezačala stavba ani jednoho bytu v bytovém domě. V rodinných domech se v Karlovarském kraji začalo stavět celkem 213 bytů.

Autoři: ,


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

Otevírací doba obchodů o svátcích 28. září, 28. října a 17. listopadu

Ilustrační snímek

Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě nařizuje, že obchody s plochou nad 200 m² musí mít zavřeno...

Polomy, poničené vlaky a rozvody elektřiny. Česko sčítá škody po vichřici

Vichřice na Vysoké.

V českých lesích, které spravují Lesy ČR, padlo kvůli vichřici odhadem 300 tisíc stromů. Jsou to zhruba čtyři procenta...

Řidič autobusu jako akční hrdina, dopravní podniky lákají nové zaměstnance

Ilustrační snímek

Dopravní podniky osmi českých měst spustily tento týden reklamní kampaň, kterou lákají nové zaměstnance na místa...Najdete na iDNES.cz