Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovy Vary praskají ve švech

  10:11aktualizováno  10:11
Majitelé hotelů, lázeňských sanatorií i další podnikatelé v Karlových Varech mají důvod k radosti. Už nyní hodnotí tento rok s ohledem na počet ubytovaných hostů jako vynikající. Město podle zaměstnanců karlovarského infocentra doslova praská ve švech.
Karlovy Vary

Karlovy Vary | foto: Milan PeteleMF DNES

Hotely jsou mnohde úplně plné a zájemcům o ubytování je mnohdy velice těžké zajistit hotelové ubytování."Jsme s touto sezonou velice spokojeni,“ uvedl ředitel Grandhotelu Pupp Roman Vacho.

"Už nyní je jasné, že se nám s ohledem na počet ubytovaných hostů měsíc srpen ještě takto nikdy nepovedl. Obsazenost našeho hotelu se pohybuje okolo osmdesáti procent, což je hodně nad naše očekávání. Překvapující je, že ačkoliv nejsme klasickým lázeňským hotelem, tak nyní převažují dlouhodobé pobyty. Není výjimkou, že se u nás hosté zdrží i patnáct, šestnáct dní," pokračoval Vacho.

A důvod, proč letos přijíždí do lázní více lidí než kdykoli jindy, vidí ředitel Vacho v současné situaci v arabském světě. "Zhruba osmdesát procent hostů je v této době z arabsky mluvících zemí. Hosté si velice dobře uvědomují, že Česká republika je pro ně bezpečná," dodal ředitel Puppu.

S počtem hostů a tržbami je letos spokojené i vedení Thermalu. Podle slov ředitele hotelu Petra Kopáčka se letos návštěvnost pohybuje kolem stálého průměru, ale s obsazeností je vedení hotelu spokojené.

"Mnohdy máme problémy zájemci o ubytování najít volnou postel v celých Varech," řekla zaměstnankyně karlovarského infocentra Karla Bláhová, která má na starosti ubytování. Její slova potvrzuje i ředitel infocentra Petr Masák. "Tržby máme v infocentru za měsíc srpen dvakrát tak vysoké, jaké jsme měli za stejný časový úsek v loňském roce," řekl Masák.

Více než vloni přijelo lázeňských hostů i do hotelu Corso v Karlových Varech. Hotelovou restauraci ovšem využívají jen ubytovaní hosté, což majitele hotelu příliš netěší. S letošními zisky jsou spokojeni i v nedávno otevřeném lázeňském hotelu Aura Palace v centru lázní. "Nebyli jsme v provozu celý rok, takže zatím nemůžeme porovnávat návštěvnost s předešlými léty, ale celkově jsme spokojeni," uvedlo vedení hotelu.

Do Karlových Varů míří stále víc hostů zejména ze zemí bývalého Sovětského svazu a Německa. Do největších českých lázní totiž v roce 2004 přijel rekordní počet pacientů v novodobé historii.

"Karlovy Vary loni navštívilo téměř čtyřiasedmdesát tisíc hostů. To je o 10, 5 procenta více oproti roku 2003. Rusové, kteří byli v roce 2002 druzí za Němci, patří už druhý rok mezi nejčastější návštěvníky Karlových Varů," řekl Petr Masák.

Autoři: ,Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

Zuckerbergovo bezpečí podražilo, Facebook denně platí stovky tisíc

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg

Facebook loni utratil za bezpečnost Marka Zuckerberga 7,3 milionu dolarů, v přepočtu 150 milionů korun. Vyplývá to ze...

Další z rubriky

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

V centru Prahy bude tržiště z kontejnerů. Nabídne design, jídlo i kulturu

Vizualizace projektu Manifesto u Masarykova nádraží.

Unikátní tržiště, složené z dvaceti přepravních kontejnerů, vznikne na dosud nevyužitých pozemcích u Masarykova...

ČEZ pokračuje ve větrné expanzi, ve Francii postaví své první elektrárny

Větrný park ČEZ v německém Cheinitz-Zethlingenu

Snaha polostátního gigantu ČEZ přebarvit se alespoň zčásti nazeleno pokračuje. Na konci roku by měla firma zahájit...

Najdete na iDNES.cz