Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kaufland řešil výpadek pokladního systému. Uzavřel dvacet čtyři prodejen

  10:11aktualizováno  13:12
Ve čtvrtek ráno postihl prodejny Kauflandu v různých částech České republiky technický problém s pokladním systémem. Některé pobočky musely být kompletně uzavřeny, v jiných fungovala jen část pokladen.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Všechny prodejny Kaufland jsou už opět v provozu. Kvůli chybnému nastavení v pokladním systému bylo 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz. 

Například prodejna v Českých Budějovicích byla uzavřena ráno, v poledne už byla v provozu polovina z šestnácti pokladen. Kaufland v Sokolově byl kvůli problémům s pokladnami uzavřen asi patnáct minut, kolem 12:00 se dalo platit u poloviny pokladen. 

„Chybu jsme velmi rychle identifikovali a provedli jsme nápravu. Od 11:00 začaly postupně všechny prodejny fungovat v běžném režimu. Omlouváme se tímto všem našim zákazníkům za způsobené komplikace,“ uvedla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Kaufland působí v sedmi zemích Evropy - v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Celkem provozuje více než 1230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 500 lidí.

Výpadek přišel v nejméně vhodnou dobu. Právě ve čtvrtek měly prodejny po celé republice letákovou akci.

Na facebooku společnosti si lidé stěžovali na dlouhé fronty v řadě obchodů. Někteří nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli.  Před Kauflandy se tvořily masivní fronty. V Prachaticích musela s dopravou pomáhat dokonce policie, aby auta před obchodem neblokovala dopravu. 

Na Facebookové stránce společnosti se pod statusem s omluvou množily nevyslyšené dotazy lidí, kteří firmu žádali, aby zveřejnila seznam prodejen, v nichž pokladní systém nefunguje. „Milý Kauflande, informovanost je totálně tragická. Na vaší stránce sice najdu odkaz na více informací, ale tam se člověk dozví jen telefonní číslo. Jistě víte, které pobočky jsou uzavřeny a ve kterých je omezený provoz,“ napsal jeden z rozhořčených zákazníků.

Řetězec se v poslední době potýká s nedostatkem zaměstnanců. Zákazníci si ve starších komentářích na sociálních sítích stěžují na problémy s doplňováním zboží, nepořádek v prodejnách a na dlouhé fronty před pokladnami.

Kaufland, který je největším tuzemských obchodním řetězcem, nyní provozuje v České republice 128 prodejen. Řetězec, stejně jako Lidl, patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe. Lidl podle mluvčí Zuzany Holé žádné problémy neregistruje.

Kaufland vykázal ve finančním roce 2016 - 2017 tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun. Na tuzemský trh Kaufland vstoupil v roce 1998. V Česku zaměstnává více než 18 tisíc lidí. 

Autor:


Nejčtenější

Začínal sám v garáži, dnes výrobní linky z jeho firmy dobývají svět

Jakub Krofián s manželkou Alenou.

Jakub Krofián žije svůj americký sen už osmnáctý rok. Jako pětadvacetiletý mladík si z úspor koupil soustruh a doma v...

Lidé se stěhují do okolí měst, každé ráno pak tráví v autech v kolonách

Stávka na francouzské železnici nahnala více lidí do aut. V Paříži se tvoří...

Kvůli vysokým cenám bydlení ve městech roste poptávka po nemovitostech v jejich okolí. „Evidujeme meziroční růst zájmu...Makléř si myslel, že pracuje v demoverzi, teď žádá vyplatit miliony eur

Harouna M Traore

Francouzský obchodník na burze žaluje makléřskou firmu Valbury Capital. Žádá, aby mu vyplatila 10 milionů eur, které...

Do důchodu později a jiné daně, radí Česku OECD

Ilustrační snímek

Česko by mělo navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Doporučuje to Organizace pro hospodářskou...

Výkon na hranici padnutí: v Tesle se museli dopovat energetickými nápoji

Podvozek vozu Tesla Model S

Nadšení amerického miliardáře Elona Muska, který před pár dny děkoval zaměstnancům své automobilky Tesla za dosažení...

Další z rubriky

Bakalářská práce exministra Krčála je shodná v 28 procentech, řekl rektor

Petr Krčál, ČSSD, kandidát na ministra bpráce a sociálních věcí.

Kontrola bakalářské práce exministra Petra Krčála na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně ukázala, že se obsahově shoduje v...

V Česku roste spotřeba alkoholu. Více než Češi pijí jen Litevci

Alkohol (ilustrační foto)

V Česku spotřeba alkoholu roste, a to i u dětí. V Rusku naopak klesá. Česká republika drží společně s Francií stříbrnou...

České dráhy v příměstském vlaku testují zavedení televizí s wi-fi

V příměstském vlaku CityElefant od Českých drah se objevily televizní obrazovky

V příměstském vlaku CityElefant Českých drah na trase z Prahy do Kolína se objevily nové televizní obrazovky. Jde o...

Najdete na iDNES.cz