Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kaufland řešil výpadek pokladního systému. Uzavřel dvacet čtyři prodejen

  10:11aktualizováno  13:12
Ve čtvrtek ráno postihl prodejny Kauflandu v různých částech České republiky technický problém s pokladním systémem. Některé pobočky musely být kompletně uzavřeny, v jiných fungovala jen část pokladen.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Všechny prodejny Kaufland jsou už opět v provozu. Kvůli chybnému nastavení v pokladním systému bylo 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz. 

Například prodejna v Českých Budějovicích byla uzavřena ráno, v poledne už byla v provozu polovina z šestnácti pokladen. Kaufland v Sokolově byl kvůli problémům s pokladnami uzavřen asi patnáct minut, kolem 12:00 se dalo platit u poloviny pokladen. 

„Chybu jsme velmi rychle identifikovali a provedli jsme nápravu. Od 11:00 začaly postupně všechny prodejny fungovat v běžném režimu. Omlouváme se tímto všem našim zákazníkům za způsobené komplikace,“ uvedla mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.

Kaufland působí v sedmi zemích Evropy - v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Celkem provozuje více než 1230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 500 lidí.

Výpadek přišel v nejméně vhodnou dobu. Právě ve čtvrtek měly prodejny po celé republice letákovou akci.

Na facebooku společnosti si lidé stěžovali na dlouhé fronty v řadě obchodů. Někteří nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli.  Před Kauflandy se tvořily masivní fronty. V Prachaticích musela s dopravou pomáhat dokonce policie, aby auta před obchodem neblokovala dopravu. 

Na Facebookové stránce společnosti se pod statusem s omluvou množily nevyslyšené dotazy lidí, kteří firmu žádali, aby zveřejnila seznam prodejen, v nichž pokladní systém nefunguje. „Milý Kauflande, informovanost je totálně tragická. Na vaší stránce sice najdu odkaz na více informací, ale tam se člověk dozví jen telefonní číslo. Jistě víte, které pobočky jsou uzavřeny a ve kterých je omezený provoz,“ napsal jeden z rozhořčených zákazníků.

Řetězec se v poslední době potýká s nedostatkem zaměstnanců. Zákazníci si ve starších komentářích na sociálních sítích stěžují na problémy s doplňováním zboží, nepořádek v prodejnách a na dlouhé fronty před pokladnami.

Kaufland, který je největším tuzemských obchodním řetězcem, nyní provozuje v České republice 128 prodejen. Řetězec, stejně jako Lidl, patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe. Lidl podle mluvčí Zuzany Holé žádné problémy neregistruje.

Kaufland vykázal ve finančním roce 2016 - 2017 tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun. Na tuzemský trh Kaufland vstoupil v roce 1998. V Česku zaměstnává více než 18 tisíc lidí. 

Autor:Nejčtenější

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...KLDR čaruje s rozpočtem jak Voldemort. Její lži drásaly i otrlé Sověty

Severokorejský diktátor Kim Čong-un na vojenské přehlídce v Pchjongjangu (15....

Představte si státní rozpočet, který vykazuje stálý růst, notně podporuje rozvoj vědy i technologií, velkou část...

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

Zuckerbergovo bezpečí podražilo, Facebook denně platí stovky tisíc

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg

Facebook loni utratil za bezpečnost Marka Zuckerberga 7,3 milionu dolarů, v přepočtu 150 milionů korun. Vyplývá to ze...

Další z rubriky

Za minci z dob císaře Františka Josefa I. dal zájemce 13,2 milionu korun

Banskoštiavnický zlatník byl na aukci vydražen za 13,2 milionů korun.

V Praze proběhla aukce unikátní sbírky vzácných mincí a medailí ze zlata či stříbra s vyobrazením císaře Františka...

Čínský kolos CITIC založí společný podnik s CEFC Europe

Delegace čínského státního konglomerátu CITIC, který převzal investice skupiny...

Zástupci čínských společností CITIC Group a CEFC Europe již podepsali závazné memorandum o vzniku společného podniku....

Voda na severu v rukou obcí? Bude to stát 2 miliardy a Veolia zůstane

(ilustrační snímek)

Měl to být přesun hospodaření s vodou od francouzské Veolie zpátky pod kontrolu českých měst a obcí. Jenže není to tak...

Najdete na iDNES.cz