Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Kazítka ve spotřebičích zakážeme, plánuje EU. Chce jejich delší životnost

Evropský parlament vytáhl do boje proti spotřebičům na jedno použití, proti věcem se zabudovaným defektem, který má vyvolat poruchu, i zařízením, která nejdou vůbec, nebo jen těžko opravit. Základem pro vznik nové legislativy je usnesení o delší životnosti výrobků.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J81i13ř24í 59K57a19r26e41š

19. 12. 2017 14:51

Kazítka? Kurvítka se tomu říká :)

0 0
možnosti

"Do toho patří i různé metody výrobců, jak plánovat životnost výrobku. O té však podle výrobců rozhoduje hlavně požadavek lidí na nízkou cenu."

Tak bude zboží za normální cenu, která bude odpovídat kvalitě, životnosti a možností oprav. Nové auto taky nestojí 50 000 Kč je proto,že by si někteří přáli za tuto cenu sehnat model s bezpečnostní jízdního kola

0 0
možnosti
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti
Foto

Chcete konkrétní kurvítko? V toimto případě se jedná o softwarové kurvítko. Tiskárny Canon: "chyba B". Spoustě uživatelů tiskáren Canon chyba B200 naběhne krátce po vypršení záruky. Náhoda?

V tomto konklrétním případě údajně chyba tiskové hlavy. Ani její důkladné vyčištění většinou nepomáhá. Servisy říkají, že je nutné koupit novou tiskovou hlavu, která bývá dražší, než celá nová tiskárna.

Ohledně kurvítka B200 existuje řada diskuzních fór, například toto: https://www.zive.cz/poradna/tiskarna-canon-a-chyba-b200--je-to-nahoda-nebo-zamer/sc-20-cq-457395/default.aspx?consultanswers=1

1 0
možnosti

J28i55ř90í 47Ř10e23h97o76ř

4. 12. 2017 11:10

instituce který chce bojovat s konspiračními teoriemi chce zároveň bojovat se šidítky. To je šíza ;-D No nízká životnost je dělaná cenou a výrobky testované na výdrž po dobu záruky. Jediný způsob jak s tím bojovat je zvýšit povinné období záruky. V případě třeba pětileté záruky by pro výrobce bylo mnohem složitější testovat výrobky na tuto životnost. A výrobky by pravděpodobně vydržely v průměru mnohem více. Než vydrží nyní s dvouletou zárukou. No taky by stály mnohem více. Za kvalitu se prostě platí. Takže by prostě každý neměl na televizi do každého pokoje. Ale vrátili by jsme se jen k televizím do obýváku. A v kuchyni už by byl jen univerzální robot. A ne tísíc krávovin.

0 0
možnosti

Bohužel nešvar současné doby. Do všech možných výrobků se dodají zmíněné "kazítka" aby spotřebič nevydržel moc dlouho.

Nevýhody: Spotřebitel musí častěji nakupovat podobné výrobky. Na skládkách se hromadí staré spotřebiče. Ne vše lze recyklovat a planeta se pěkně zanáší bordelem.

Výhody: Výrobci mohou stále vyrábět a majitelé koncernů mají čím dál tím vyšší zisky. Další výhoda je spotřební daň pro stát.

Proč by se nemohly dělat kvalitnější výrobky, které nejsou tak často inovovány, aby nevydržely pouhé 2 roky, ale třeba 10 let. Samozřejmě s vyšší cenou. Inu tržby jsou přednější než zachovat nějaké přírodní bohatství Země.

Naši potomci nám v budoucnu poděkují!!!

0 1
možnosti

Takzvaná kazítka nebo kurvítka jsou součástky, které a) mají nizkou životnost, b) jse o kombinaci součástek pracujicí v nějakém krajním režimu (např. napětí je příliš vysoké, teplota je vysoká ap.) c) některé sofistikovanější součástky mohou obsahovat autodestrukční mód. Např. čítač, který po určitém pořtu cyklů spustí sekvenci, která něco zničí. Jeden příklad uvedu. Nejběžnější způsob je umístit elektrolytický kondenzátor někam, kde je relativně vysoká teplota a použít typ, která není telpotně odolný. Konkrétně mě kamarád z Německa přesvědčil, abych přepájel el. kondenzátory ve spínaném zdroji monitoru (cca 8 ks). Dva z nich byly proražené a jeden z kondenzátor byl nacpaný úplně u chladiče výkonového transistoru, kde mohlo být tak 100-130°C. Pritom na desce bylo dost místa. Mohl být klidně o 1-2 cm stranou.

Dokonce, kdo umíte Německy, tak se dají najít stránky, kde jsou vypsané právě seznamy kondenzátorů k různým el. spotřebičům. Mě to stálo asi 300,- Kč, cca 4h práce a monitor fumguje dodnes. :-)

2 0
možnosti

P39e28t41r 69J25a72n69á31k

18. 11. 2017 12:22

Mám stejnou zkušenost s monitory. Mě už takto "odjeli" dva. Pokaždé stačilo vyměnit po třech elektrolitických kondenzátorech a monitory fungují dodnes.

0 0
možnosti
Foto

Njn, pokud jste viděli film Ohnivé peklo o požáru losangelského mrakodrapu, tak je vám jasné, že takováto směrnice je na dvě věci. I když mám doma počítač starý deset let, a kromě toho, že v tom kdysi shořel zdroj a dnes je v tom hromada prachu, je to spolehlivý stroječek.

0 0
možnosti

...zřízení nezávislého systému“, který by spotřebiče testoval a odhaloval „kazítka“, jež mají úmyslně zkracovat životnost....

To jsem zvědav jak je budou hledat. To si myslí že tam je autodestrukční nálož, nebo co?

Prostě udělají drátky o 0,01mm tenčí, a ono už teplo udělá své. Nebo použijí na mechanickou součástku ocel nižší jakosti. Dá se pak celkem předně spočítat počet cyklů zatížení, než to rupne...

A jak chtějí nařídit výrobci jakou ocel má použít??? Celé je to volovina. Jediné co se dá nařídit je demontovatelnost součástek a zajištění dodávky náhradních dílů za rozumnou cenu.

3 0
možnosti

Zajímalo by mne, jak chtějí řešit poddimenzovanou součástku, která teoreticky je spočítána např. na cca 200 000 zapnutí, nebo 350 000 km. A hle ona nevydrží u 20% až 30% výrobků. Už dnes jsou technologie tak našponované, aby se ušetřilo co nejvíce peněz při výrobě na materiálu, času práce apod. Že bude velmi těžké zhodnotit, zda jde o blbě navrženou součástku, nebo kurvítko. Viz spínané zdroje v elektronice. Výkonová elektronika všeobecně v domácích spotřebičích.

3 0
možnosti

Byl jste o 3 minuty rychlejší než já :-)

Jsou to zas jen populistické kecy. Viz auta... Z jedné strany budou diktovat snížení hmotnosti kvůli emisím a z druhé strany budou nařizovat minimální odolnost součástek (většinou s tím souvisí nárust hmotnosti) ??

0 0
možnosti
  • Nejčtenější

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

13. dubna 2024

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by...

Zlato místo bankomatu. Američané berou útokem zastavárny a zbavují se ho

15. dubna 2024

Vysoká cena zlata je pro mnohé jeho majitele jasným signálem, že právě nazrál čas jeho zpeněžení....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Za zmizení 12 miliard dolarů trest smrti. Vietnam potrestal historický podvod

12. dubna 2024  17:58

Za největší bankovní podvod ve vietnamské historii padl ten nejpřísnější trest. Rozsudek smrti si u...

Kdo je Tomáš Otruba. Klíčový muž v PPF a nový partner Renáty Kellnerové

16. dubna 2024  15:15

Největší česká finanční skupina PPF prochází personální i byznysovou proměnou. Jedním z hlavních...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Angličtina na železnici povinná nebude. Hromadný odpor přiměl Brusel ustoupit

9. dubna 2024

Strojvedoucí se s dispečerem nebo výpravčím nebude muset v nejbližších letech povinně bavit v...

Za květiny ročně utratí každý Čech zhruba 1 500 Kč, jaro pěstitelům přálo

16. dubna 2024

Svatby, pohřby, rodinné oslavy a Den matek s Valentýnem jsou většinou hlavní důvody, proč Češi...

Barcelona zneviditelnila jednu z autobusových linek. Využívalo ji moc turistů

16. dubna 2024  16:56

Úřady katalánského města odstranily z mapových aplikací jednu z místních autobusových linek....

Kdo je Tomáš Otruba. Klíčový muž v PPF a nový partner Renáty Kellnerové

16. dubna 2024  15:15

Největší česká finanční skupina PPF prochází personální i byznysovou proměnou. Jedním z hlavních...

Flexibilní novela zákoníku práce zjednoduší podnikání, věří Jurečka

16. dubna 2024  14:15

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil v úterý tzv. flexibilní novelu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!