(ilustrační foto)

(ilustrační foto) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Kellner s Komárkem mohou převzít Sazku, rozhodl antimonopolní úřad

  • 6
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil převzetí Sazky firmami KKCG Karla Komárka a PPF Petra Kellnera. Padla tak poslední překážka před ovládnutím Sazky novými majiteli.

ÚOHS se zabýval oblastí provozování loterií, kurzových sázek a jiných obdobných her, dobíjení kreditu pro mobilní telefony a internetových rezervací vstupenek

"Vzhledem ke skutečnosti, že jde o spojení čistě konglomerátního charakteru, které nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, ÚOHS toto spojení soutěžitelů svým rozhodnutím povolil ve zjednodušené proceduře," uvedl antimonopolní úřad na svých webových stránkách s tím, že rozhodnutí už nabylo právní moci.

Firmy KKCG a PPF získaly Sazku letos v září v tendru za 3,8 miliardy korun. (více o tendru čtěte zde)

Penta žaluje smlouvu o prodeji

O Sazku se zajímala také investiční skupina Penta, která však podala nabídku mimo tendr, protože tvrdila, že je zmanipulovaný. Mimo soutěž za Sazku nabídla pět miliard korun. Mluvčí firmy Martin Danko ve čtvrtek uvedl, že Penta podala proti smlouvě o prodeji Sazky žalobu.

"Minulý týden v pátek jsme podali žalobu na neplatnost smlouvy mezi Sazkou a skupinami PPF a KKCG, respektive firmou Sázková kancelář. Žaloba samozřejmě nemá odkladný účinek do té doby, než o ní bude rozhodnuto," uvedl Danko.

Tendr se nezdál v pořádku ani České spořitelně, která jako člen věřitelského výboru insolvenčnímu správci Josefovi Cupkovi navrhla, aby jej zrušil. Městský soud v Praze však bance nevyhověl.

Tendru se zúčastnily i Synot Holding a společnost Charlcoal, spojovaná se jménem finančníka Pavla Tykače. Charlcoal nabídl 3,601 miliardy, Synot půl miliardy korun. Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny.