Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kellnerova PPF koupila televizi Galaxie Sport

  1:00aktualizováno  1:00
Jen půl roku poté, co skupina PPF Petra Kellnera prodala nejsledovanější českou televizi Nova, se do mediálních vod opět ponořila. Společnost Hartic, dcera PPF burzovní společnosti, tento týden ovládla sportovní televizní kanál Galaxie Sport.

Za blíže neurčenou cenu jej koupila od většinového majitele Jiřího Hojgra a společnosti GES Media Holding, která dosud držela menšinový podíl.

Převod podílů již schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která má dohled nad televizním trhem na starosti.

Galaxie Sport je dostupná především přes kabelové společnosti a satelit, ale nyní se uchází o licenci na celoplošné digitální vysílání. Do nového vysílání však bude potřeba investovat. To zřejmě přilákalo i skupinu PPF, která loni vydělala prodejem Novy.

"Pro rozvoj preferuji silného českého partnera, který je ochoten a schopen nějakým způsobem poskytnout prvotní investici a následně pokračovat v rozvoji programu," uvedl Hojgr, který ve stanici vlastnil dvoutřetinový podíl.

Sportovní kanál je jedním z více než dvaceti televizních projektů, které usilují o novou generaci vysílání. Již příští týden kulturní výbor Sněmovny doporučí poslancům, kolik volných frekvencí se mezi všechny uchazeče rozdělí. V ideálním případě by se mohla dvacítka projektů utkat o šest kanálů. V nejhorším případě mohou přijít úplně zkrátka.

Galaxie sport, která vysílá už od roku 2002, vysílá přímé přenosy i záznamy utkání severoamerické hokejové ligy NHL, anglické fotbalové Premier League, německé Bundesligy a italské fotbalové Série A. Nabízí i tenisové turnaje, motocyklové a automobilové závody a další sporty.

KOLIK VYDĚLALY FIRMY KOLEM NOVY
(čistý zisk za rok 2004 v miliardách korun)

Firma

Tržby

Zisk

CET 21

5,04

1,09

Česká produkční 2000

1,84

0,51

Mag Media

4,93

0,11

Erika

0,25

0,04

Zdroj: TV Nova

Zatím se v jejím programu ani personálním obsazení nečekají žádné změny. "O žádných personálních změnách nejednali a myslím, že personální obsazení zůstane stejné," poznamenal Hojgr. Případné změny však nevyloučil.

PPF má peníze z Novy
PPF má nyní na investice dostatek prostředků, neboť loni v prosinci prodala s čistým ziskem kolem deseti miliard korun televizi Nova. Peníze chtěla vložit do koupě Českého Telecomu. Ze soutěže o většinový podíl však byla letos začátkem roku vyřazena.

I čtyři další firmy skupiny TV Nova, kterou nedávno převzala mediální skupina CME, loni vytvořily čistý zisk ve výši více než jedné a tři čtvrtě miliardy korun. Do skupiny patří společnosti CET 21, Česká produkční 2000, Mag Media a Erika.

Nejúspěšnější částí byla CET 21, která drží licenci pro vysílání na tuzemském nejsledovanějším televizním kanálu a která ohlásila zisk po zdanění vyšší než miliardu. Za své produkty utržila přes pět miliard. Následovala ji Česká produkční 2000 se ziskem vyšším než půl miliardy.

Autoři: ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

ČEZ navrhl dividendu 33 korun na akcii, stejně jako před rokem

Sídlo energetické firmy ČEZ v Sofii (4. března 2013)

Představenstvo energetické společnosti ČEZ navrhlo vyplatit z loňského zisku dividendu ve výši 33 korun na akcii před...

Lidl a Kaufland přesedlají na BMW, ojetiny mohou zaplavit český trh

Německá automobilka BMW (ilustrační snímek)

Německá skupina Schwarz-Gruppe, vlastnící obchodní řetězce Lidl a Kaufland, přechází u firemní flotily ze značky Audi...

Historické navýšení: ve Škodovce vzrostou mzdy o dvacet procent

(Ilustrační snímek)

Odboráři v automobilce Škoda dosáhli historicky nejvyššího růstu mezd. Celkově odměna při započítání všech navýšených...

Najdete na iDNES.cz