Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: MAFRA

Komárkova MND začne nabízet plyn pro domácnosti

  • 3
Moravské naftové doly, které patří do impéria miliardáře Karla Komárka KKCG, se stávají novým hráčem v nabídce plynu pro domácnosti. Ambice mají velké, chtějí se stát jedním z největších hráčů na trhu. Do tří let plánuje firma získat 200 tisíc odběrných míst.

Společnost vstupuje na trh se sloganem, že nabízí plyn z první ruky. Tím chce vysvětlit, že budou levnější už jen proto, že od těžby k prodeji nepoužívají prostředníka.

"Máme stoletou tradici těžby ropy a zemního plynu. Díky vlastní těžbě zemního plynu plně kontrolujeme jeho cenu a tak můžeme našim klientům garantovat dlouhodobě výhodné ceny," uvedl člen představenstva Miroslav Jestřabík. Typická česká domácnost tak prý může ušetřit ročně téměř 7 000 korun.

Hodonínská společnost MND nově prodává zemní plyn.

MND dosud nabízela plyn jen velkoodběratelům, v domácnostech však vidí velký potenciál. Jen loni měnilo měsíčně dodavatele plynu téměř 25 tisíc domácností, celkem jich  je mezi domácnostmi 2,6 milionu. "V prvním roce chceme získat minimálně 20 tisíc zákazníků," uvedl šéf MND Prodej Ludvík Baleka.

Lidé budou smlouvu podepisovat na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou tři měsíce. Společnost chce nabízet jediný tarif pro všechny typy odběratelů.

MND

Moravské naftové doly jsou největší těžební společností ropy a zemního plynu v zemi. Nabízí druhou největší skladovací kapacitu v ČR. Skupina KKCG podniká i v dalších odvětvích, patří jí například společnosti Sazka, CK Fischer a informační linky 1188.

MND na svém internetu uvedla několik příkladů, jak mohou lidé přechodem k nové firmě ušetřit. Kdo topí plynem v rodinném domě v Praze, tak při spotřebě 25 MWh s Tarifem Standard Pražské plynárenské zaplatí 35 265 Kč, u MND by platil 32 631 Kč, ročně by tak ušetřil 2 634 Kč.  "Pokud vaříte na plynu v Praze a vaše spotřeba dosahuje 1,5 MWh, oproti tarifu Standard Pražské plynárenské 2014 ušetříte s MND přes 1 000 Kč za rok," uvádí společnost.

V Česku má podle odhadů operátora OTE mezi obchodníky největší podíl RWE, a to 57 procent. Pražská plynárenská disponuje podílem 15 procent a ČEZ Prodej má 11 procent. Na Bohemia Energy připadá sedm procent a E.ON šest procent. Ostatní dodavatelé podle OTE obchodují s celkovým podílem zhruba čtyři procenta.

,