Konkurent Paegasu a Eurotelu by měl být znám do konce září

  22:49aktualizováno  22:49
- Podmínky pro účast ve výběrovém řízení na provozovatele sítě mobilních telefonů v pásmu 1800 MHz v pondělí zveřejnil Český telekomunikační úřad. Zájemci o účast v tendru musí své nabídky ČTÚ předložit do 17. srpna. Uchazeči za účast v tendru zaplatí nevratný poplatek dva milióny Kč. Vítěz výběru za udělení licence zaplatí jednu miliardu Kč. Licence by měla být udělena pravděpodobně do konce letošního září.

Uchazeči za účast v tendru zaplatí nevratný poplatek dva miliony korun. Vítěz výběru za udělení licence zaplatí jednu miliardu korun

Uchazečská firma nesmí být kapitálově nebo jinak propojena se současnými provozovateli Eurotelem a Radiomobilem. Podílníci společnosti nesmí mít v těchto firmách ani nepřímou majetkovou účast převyšující deset procent.

Uchazeč musí být zapsán v českém obchodním rejstříku a musí to být subjekt, který nejméně jeden rok provozuje síť mobilních telefonů s nejméně 100.000 účastníky, nebo je přidruženým subjektem provozovatele či je provozovatel mobilní sítě jedním z vlastníků uchazečské firmy.

Vítěznou firmu určí řídící výbor v jehož čele je vrchní ředitel Českého telekomunikačního úřadu David Stádník. Ten poté doporučí ministru dopravy a spojů udělení Pověření k provozu mobilní sítě. Poradcem řízení je společnost CEAG.

Telekomikační úřad předpokládá, že část spektra 1800 MHz bude vedle třetího operátora poskytnuta i firmám EuroTel a RadioMobil, které provozují sítě GSM 900 MHz, nejdříve však za devět měsíců po spuštění provozu třetího operátora.

Stávající telefonní operátoři mají ve svých pověřeních povinnost uzavřít s novým subjektem propojovací dohody. To novému subjektu umožní využívat jejich infrastrukturu, kterou tvoří síť pozemních vysílačů. Jejich budování by neúměrně prodražilo a ztížilo počáteční rozjezd nového provozovatele.

Možnost roamingu bude záviset na vzájemných obchodních jednáních. Držitel licence získá od Českého telekomunikačního úřadu bezplatně přibližně milión telefonních čísel a bude moci žádat o povolení naposkytování veškerých liberalizovaných telekomunikačních služeb.

Účast ve výběrovém řízení předběžně deklarovaly například společnost Aliatel (regionální energetiky) spolu s norským Telenorem, Gity (informační technologie), Radiokontakt (provozovatel pagerů) a France Telecom, francouzská Vivendi, turecká Rumeli, vlastník pětiny akcií Českých radiokomunikací - dánská Tele Danmark nebo Investiční a Poštovní banka spolu s kanadskou Telesystem International Wireless.

Autor:

Nejčtenější

Kvůli kolapsu D1 ministerstvo zvažuje zakázat kamiony v levém pruhu

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Ministr dopravy Dan Ťok viní z kolapsu dopravy na dálnici D1 především řidiče kamionů a dokonce ve spolupráci s policií...

Brněnský šinkanzen naráží na soláry, SŽDC neuhlídala ochranu rychlostní trati

Vysokorychlostní vlak Šinkanzen přijíždí na nádraží v Tokiu (duben 2016)

Správci železnic objevili při přípravě jednoho ze tří pilotních úseků vysokorychlostních tratí problémy s plánovanou...

ŘSD zkontrolovalo problematický úsek D1. O víkendu tu nebyl jediný dělník

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovali problematický úsek dálnice D1 u Humpolce, kde měla firma...

Stavbaři z problémového úseku D1 odstoupili od smlouvy s ŘSD

Silničáři a stavbaři se snaží zprovoznit všechny pruhy v kritickém úsek dálnice...

Firmy, které opravují nejdelší modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, podle očekávání...

Problémový úsek D1 se rozšíří o jeden pruh, dokončí ho jiná firma

Kolony D1

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kvůli zpoždění prací na opravovaném úseku D1 mezi Humpolcem na 90. kilometru a...

Další z rubriky

Stavebnice, panenky, modely. Česko je evropskou hračkářskou velmocí

Jiřetínská Detoa nabízí skupinám turistů exkurze podnikem s tradiční výrobou hraček a klavírových mechanik.

Česká republika je největším vývozcem hraček v Evropě. Hodnota jejich exportu dosahuje dvou miliard eur (51,6 mld. Kč)....

Zloději oberou řetězce o desítky milionů ročně, způsoby kradení se mění

Ilustrační snímek

Rozšiřování samoobslužných pokladen a dalších moderních technologií inspiruje zloděje k novým nápadům, jak okrádat...

Zdravě se mohou stravovat i psi. Firmy jim vyvařují z čerstvých surovin

Pražská firma Mixáno vyrábí čerstvé krmivo bez konzervantů pro psy.

Doby, kdy lidé krmili své mazlíčky zbytky od stolu a levnými granulemi, jsou pryč. Za čerstvé a kvalitní suroviny pro...

Najdete na iDNES.cz